Zaloguj się do konta

Sprzęt marki Dragon

utworzono: 2009/11/23 16:26
Przemek238

Witam o sądzicie o marce i jakości firmy Dragon [2009-11-23 16:26]

miszczunio

mam dragona mystery camou carp 3.90 3lbs i powiem ci, ze ladnie i solidnie wykonany kij. firma jest drozsza od np. kongera ale wydaje mi sie, ze i lepsza. panowie z wmh uzywaja sprzetu dragona a oni naprawde potrafia lowic i ciagaja ladne okazy. co do miejsca produkcji to jak 95% innych wedek made in china ale teraz ciezko jest znalezc cokolwiek wyprodukowanego gdzies indziej. wedlug mnie mozesz smialo stawiac na dragona. [2009-11-24 00:45]

kostekmar

Nie zgodzę się z kolegą. Zarówno Konger, jak i Dragon ma w ofercie i tańsze i droższe kije. Większość Dragonów jest sztywna i pałowata. Kongery są elastyczniejsze i nie takie pałowate. Ale to osobisty wybór. Jednakże dobry kij za rozsądne pieniądze to Konger. [2009-11-24 08:47]

miszczunio

mam i kongera i dragona. nie mowie, ze konger nie jest wart swoich pieniedzy ale wedlug mnie dragon jest wykonany staranniej. nie ma to wplywu na komfort lowienia ale stanowi pewna roznice miedzy firmami. poza tym porownujac ugiecie obydwu kijow ( oba maja po 3lbs ) konger gial sie mocniej pod takim samym obciazeniem. co kolega mial na mysli piszac wiekszosc Dragonów jest sztywna i pałowata? jaki kupisz lbs taka masz sztywnosc. [2009-11-24 09:08]

miszczunio

oczywiscie w gre wchodzi jeszcze rodzaj akcji kija i materjaly z jakich jest wykonany blank jak rowniez ilosc skladow. znjdz wedki tych firm o takich samych parametrach i budowie i wtedy dopiero mozesz porownywac cene do jakosci. pozdrawiam. [2009-11-24 09:11]

marekrav

Na temat wedzisk się niewypowiem Natomist jeśłi chodzi o tzw. akcesoria np. blachy to śmiało mogę polecić Dobrze i solidnie wykonane Pierwsza zakupiłe mjakies dwa miesiące temu io miałem kilka ładnych brań, zwłaszcza okonie Ich jedynym ankamentem jest cena ale za dobry sprzęt warto zapłacić [2009-11-24 17:17]

Przemek238

obrotówki Dragon są drogie od kiedy. W porównaniu do Meppsów i Rublexów to grosze [2009-11-24 17:23]

Tomek72

Mam Dragona Millenium PIKE 2.7m c.w. 10-35 przelotki SIC. Uważam że Dragon nie jest tani, ale oferuje dobry sprzęt i wiem że z gwarancją nie ma problemów. Jeżeli Dragon ma być pierwszą wędką to nie powinien wzbudzić rozczarowania. [2009-11-25 21:54]

marello

posiadam dwa spiningi tej firmy mojm zdaniem to dobre wędki firma kturą jeszcze mogę polecić to robinson [2009-11-28 20:56]

kostekmar

Jedna z niewielu dobrych wędek Dragona Millenium PIKE 2.7m c.w. 10-35. O serii Team Dragon nie mówią, bo to górna półka. Kolego miszczunio ugięcie paraboliczne kija przechodzące na całą długość świadczy o tym, że kij takowy nie "gubi" ryb. I jest napewno lepiej jeżeli tak przenoszona jest akcja kija. [2009-11-29 08:42]

skoment

Mam kilka wędek dragona, właściwie to tak jakoś wędki innych firm zostały zamieniowne na dragony. Jeżeli problemem jest cena to warto drążyć serwisy aukcyjne i tam można wylicytować fajne kije dragona w normalnych cenach. Mi udało się kilka kupić. Mam jedną wędkę z serii HM62 z tych pierwszych, które zaczeli produkować i powiem Wam koledzy, że pomimo faktu iż jest to wędka już 6-cio letnia to nie bardzo widać po niej jakieś śladu zużycia. Proponuję żebyście porównali innych producentów wędek w tej materi. Fakt jest taki że dragon nie oszczędza na materiałach japońskie maty Toray, przelotki Fuji (wcześniej chyba Pacific Bay), porządne lakiery i omotki Gudebroda i te z wyższej półki to już ręczna robota w kraju. Z resztą porządna mata jest już w najtańszych produktach tej firmy. Spróbuj kolego jak Ci nie będzie pasowała to ją sprzedasz. [2009-11-29 21:37]