Sprzęt karpiowy - proszę o opinie

/ 23 odpowiedzi
Witam.Co sądzicie już o tym sprzęcie:Wędka Carbomaxx Team Carp 360/ 3lbs  2 sztukiKołowrotek Okuma Travertine Baitfeeder 55Kołowrotek Robinson Taurus Pro Carp 505
Ten sprzęt byłby okej? Wgl. są jeszcze te wędki i kołowrotki na stanie?Czy może coś zmienić? Chodziło mi o to aby w 600zł zamknąć się, a najlepiej 550.
harry95mix


Nie bierz teleskopa !!!! tylko wędkę składową to nie jest problem w transporcie różnica 10 cm kołowrotek oczywiście że okuma jakaś na pewnoPowiedz mi ile masz kasy na ten zestaw cały i do jakiego dokładnie łowienia on ci jest potrzebny(rzut    wywózka) bo jak coś wzioł bym droższą wędkę (2013/12/06 14:07)

Malasix


To nie jest akurat teleskop :) 3skł. Teleskop to sztywna gruba pała na karpie się nie nadaje zbyt dobrze. Jak pisałem 550-600zł max. Okej to Okuma zostaje, a co z tym robinsonem?A jeśli chodzi o stosowanie to zero wywózki. A wędki według mnie byly by okej. Rzucałem już Carbomaxem zwykłym różnica jest w uchwycie na kołowrotek i zakończeniu wędki, więc różnica nie duża. I okej mi się rzucało, dlatego myśle nad tą wędką. Jedynie może 1szt. inna.Czekam na propozycje! :) (2013/12/06 18:35)

harry95mix


dwie okumki sobie kup a jeżeli chodzi o edki jak byś mógł dozbierać to anaconde base a jak nie to możesz zostać ewentualnie przy kongerku  (2013/12/06 19:31)

Malasix


Dzięki. Jest jakaś poważna różnica między travertine baitfeeder a tactic baitfeeder.Prócz oczywiście wyglądu oraz kasy. Interesuje mnie model 55.  (2013/12/06 21:00)

Reject


Dzięki. Jest jakaś poważna różnica między travertine baitfeeder a tactic baitfeeder.Prócz oczywiście wyglądu oraz kasy. Interesuje mnie model 55. 

Bawiłem się obiema tymi maszynkami, travertine posiadam sam i powiem że nie widzę różnicy. Z tego co się orientuje travertine to chyba starszy model jest, oba młynki zebrały trochę pozytywnych opinii i są godne polecenia. Co do wędek polecam dołożyć i kupić Shimano Alivio albo Daiwa Black Widow. 
PozdrawiamReject (2013/12/07 01:21)

Malasix


Thx. Hmm zastanawiam się nad kupnem 1szt. travertine i 1szt. tactic. 
Zamawiać teraz, czy poczekać do nowego roku i kupić w styczniu? Kiedy będą lepsze ceny?
Kupować już teraz sygnałki czy poczekać do wiosny? (2013/12/07 12:59)

u?ytkownik139534


co do wędek polecam Shimano ALIVIO 3,60 2,75 lbs 2 lub 3 składy nie pamiętam tylko jakie ma oznaczenia co do akcji ale w zależności od tego jakie ryby przewidujesz łowić zastanów się nad masą rzutową i długością bo jak nie masz możliwości łowienia ryb naprawdę dużych ponad 10 kg a z doświadczenia wiem że w naszych wodach w szczególności PZW to przypadek to nie kupuj sztywnych kijów tylko zwróć uwagę na AKCJĘ 
https://www.google.pl/search?q=shimano+alivio+cx&espv=210&es_sm=122&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=zSGjUuXRJuqh7AajxIGYBQ&ved=0CCwQsAQ&biw=1152&bih=768 (2013/12/07 13:46)

u?ytkownik158065


Zerknij na te karpiówki, nie drogie a dosyć dobre kije :

Tandem Baits Challenger
Daiwa Black Widow ( używam w tej chwili )
Dragon Thytan Carp
Shimanno Alivio
Anakonda Base

czytałem i słyszałem, lecz nie miałem w ręku :) że dosyć dobre opinie maja również

Robinson Aquarius
Maver Abyss (2013/12/07 15:09)

u?ytkownik158065


Thx. Hmm zastanawiam się nad kupnem 1szt. travertine i 1szt. tactic. 
Zamawiać teraz, czy poczekać do nowego roku i kupić w styczniu? Kiedy będą lepsze ceny?
Kupować już teraz sygnałki czy poczekać do wiosny?

w jakiej cenie szukasz kołowrotków ? (2013/12/07 15:12)

Malasix


200zł to wielki max (2013/12/07 15:40)

u?ytkownik158065


200zł to wielki max


jak by ktoś był zainteresowany to mam dwie okumy power liner 1060 pro po 250 zł kupione w tamtym roku, pięć lat gwarancji, super stan, wymieniam bo kupuję ultegry od shimano, nie bede zachwalał wystarczy poczytać jaką te okumy mają opinie  :)
(2013/12/07 15:47)

u?ytkownik158065


200zł to wielki max


jak by ktoś był zainteresowany to mam dwie okumy power liner 1060 pro po 250 zł kupione w tamtym roku, pięć lat gwarancji, super stan, wymieniam bo kupuję ultegry od shimano, nie bede zachwalał wystarczy poczytać jaką te okumy mają opinie  :)

na szpulach żyłki pelzera i plecionki kkarp dynatex (2013/12/07 15:58)

u?ytkownik58874


co do wędek polecam Shimano ALIVIO 3,60 2,75 lbs 2 lub 3 składy nie pamiętam tylko jakie ma oznaczenia co do akcji ale w zależności od tego jakie ryby przewidujesz łowić zastanów się nad masą rzutową i długością bo jak nie masz możliwości łowienia ryb naprawdę dużych ponad 10 kg a z doświadczenia wiem że w naszych wodach w szczególności PZW to przypadek to nie kupuj sztywnych kijów tylko zwróć uwagę na AKCJĘ 
https://www.google.pl/search?q=shimano+alivio+cx&espv=210&es_sm=122&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=zSGjUuXRJuqh7AajxIGYBQ&ved=0CCwQsAQ&biw=1152&bih=768

Również mogę polecić tą wędkę z czystym sumieniem.Osobiści wziął bym 3lb,ale to jest zależne od warunków łowiska cięzaru naszych obciążników(ołowiu) oraz tego czy używamy PVA czy też nie.Pozdrawiam ps.JAREK ***** (2013/12/09 18:19)

u?ytkownik139534


co do wędek polecam Shimano ALIVIO 3,60 2,75 lbs 2 lub 3 składy nie pamiętam tylko jakie ma oznaczenia co do akcji ale w zależności od tego jakie ryby przewidujesz łowić zastanów się nad masą rzutową i długością bo jak nie masz możliwości łowienia ryb naprawdę dużych ponad 10 kg a z doświadczenia wiem że w naszych wodach w szczególności PZW to przypadek to nie kupuj sztywnych kijów tylko zwróć uwagę na AKCJĘ 
https://www.google.pl/search?q=shimano+alivio+cx&espv=210&es_sm=122&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=zSGjUuXRJuqh7AajxIGYBQ&ved=0CCwQsAQ&biw=1152&bih=768

Również mogę polecić tą wędkę z czystym sumieniem.Osobiści wziął bym 3lb,ale to jest zależne od warunków łowiska cięzaru naszych obciążników(ołowiu) oraz tego czy używamy PVA czy też nie.Pozdrawiam ps.JAREK *****


3 lbs ok można i więcej w zależności od tego jakie ryby łowimy dodałem to w uwagach , ten kij ma fajną akcję bo brat kupił jakiegoś cormorana nie pamiętam modelu 3lbs tanio ale to jest miotła na sumy , nie lubie takich sztywnych kijów , ale fakt dużą rybę ponad 10 kg z pewnością komfortowo i bezpieczniej jest ciągnąć mocneijszym kijem
Pozdr (2013/12/09 19:05)

u?ytkownik58874


co do wędek polecam Shimano ALIVIO 3,60 2,75 lbs 2 lub 3 składy nie pamiętam tylko jakie ma oznaczenia co do akcji ale w zależności od tego jakie ryby przewidujesz łowić zastanów się nad masą rzutową i długością bo jak nie masz możliwości łowienia ryb naprawdę dużych ponad 10 kg a z doświadczenia wiem że w naszych wodach w szczególności PZW to przypadek to nie kupuj sztywnych kijów tylko zwróć uwagę na AKCJĘ 
https://www.google.pl/search?q=shimano+alivio+cx&espv=210&es_sm=122&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=zSGjUuXRJuqh7AajxIGYBQ&ved=0CCwQsAQ&biw=1152&bih=768

Również mogę polecić tą wędkę z czystym sumieniem.Osobiści wziął bym 3lb,ale to jest zależne od warunków łowiska cięzaru naszych obciążników(ołowiu) oraz tego czy używamy PVA czy też nie.Pozdrawiam ps.JAREK *****


3 lbs ok można i więcej w zależności od tego jakie ryby łowimy dodałem to w uwagach , ten kij ma fajną akcję bo brat kupił jakiegoś cormorana nie pamiętam modelu 3lbs tanio ale to jest miotła na sumy , nie lubie takich sztywnych kijów , ale fakt dużą rybę ponad 10 kg z pewnością komfortowo i bezpieczniej jest ciągnąć mocneijszym kijem
Pozdr

wiem jaki cormoran:D ,też mój  brat zamawiał kiedyś,lecz tego samego był zwrot do sklepu-normalnie kij od miotły..chyba to był model uk carp..ale dokladnie nie pamietam...ale straszna szczota i 440gr wagi hahhhah,był coś około 130zł a alivio  168zł,więc niewiele więcej a kij zupełnie inny :D Bezporównania :) (2013/12/09 19:29)

u?ytkownik139534


co do wędek polecam Shimano ALIVIO 3,60 2,75 lbs 2 lub 3 składy nie pamiętam tylko jakie ma oznaczenia co do akcji ale w zależności od tego jakie ryby przewidujesz łowić zastanów się nad masą rzutową i długością bo jak nie masz możliwości łowienia ryb naprawdę dużych ponad 10 kg a z doświadczenia wiem że w naszych wodach w szczególności PZW to przypadek to nie kupuj sztywnych kijów tylko zwróć uwagę na AKCJĘ 
https://www.google.pl/search?q=shimano+alivio+cx&espv=210&es_sm=122&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=zSGjUuXRJuqh7AajxIGYBQ&ved=0CCwQsAQ&biw=1152&bih=768

Również mogę polecić tą wędkę z czystym sumieniem.Osobiści wziął bym 3lb,ale to jest zależne od warunków łowiska cięzaru naszych obciążników(ołowiu) oraz tego czy używamy PVA czy też nie.Pozdrawiam ps.JAREK *****


3 lbs ok można i więcej w zależności od tego jakie ryby łowimy dodałem to w uwagach , ten kij ma fajną akcję bo brat kupił jakiegoś cormorana nie pamiętam modelu 3lbs tanio ale to jest miotła na sumy , nie lubie takich sztywnych kijów , ale fakt dużą rybę ponad 10 kg z pewnością komfortowo i bezpieczniej jest ciągnąć mocneijszym kijem
Pozdr

wiem jaki cormoran:D ,też mój  brat zamawiał kiedyś,lecz tego samego był zwrot do sklepu-normalnie kij od miotły..chyba to był model uk carp..ale dokladnie nie pamietam...ale straszna szczota i 440gr wagi hahhhah,był coś około 130zł a alivio  168zł,więc niewiele więcej a kij zupełnie inny :D Bezporównania :)



tak to ten z pewnością ;-)))) on patrzył na cenę ja mu radziłem co innego ale każdy na błędach się uczy .... ja na temat alivio nie powiem złego słowa fajny dolnik fajna akcja za ta kasę co można chcieć więcej ... (2013/12/09 19:39)

u?ytkownik58874



tak to ten z pewnością ;-)))) on patrzył na cenę ja mu radziłem co innego ale każdy na błędach się uczy .... ja na temat alivio nie powiem złego słowa fajny dolnik fajna akcja za ta kasę co można chcieć więcej ...

Dokładnie,tak samo uważam :) (2013/12/09 19:44)

elektryk18


Witam.Co sądzicie już o tym sprzęcie:Wędka Carbomaxx Team Carp 360/ 3lbs  2 sztukiKołowrotek Okuma Travertine Baitfeeder 55Kołowrotek Robinson Taurus Pro Carp 505
Ten sprzęt byłby okej? Wgl. są jeszcze te wędki i kołowrotki na stanie?Czy może coś zmienić? Chodziło mi o to aby w 600zł zamknąć się, a najlepiej 550.

bierz ten set carbomaxy i travertine/tactic nie do zajechania to są chyba najbardziej spotykane wędki... ja mam tactici i spirado carp i są zarąbiste kolega polecał bo ma carbomaxxy i travertine ma ok. 5 lat i nadal można na nie łowić świetne wykonanie i wędki/kołowrotki na długie lata chyba że będziesz rzucał nimi o ściane... załorze się że każdemu zostaną w stanie dobrym jak będzie użytkował jakieś lepsze wędki typu base bw  (2013/12/09 23:06)

seba1510


Witam, w nowym sezonie chciałbym zacząć przygody karpiowe, czy mógłbyś mi coś powiedzieć na temat tego zestawu co wybrałem ? Ponieważ same cyferki przy wędzisku i przy kołowrotku mi nic nie mówią. Ewentualnie coś fajnego polecić ? Koszt max. zestawu chciałem ograniczyć do 350-400 zł.
Oto wybrany zestaw.

"Wędka DAIWA Black Widow Carp 3,60m 4,50lbs 

 Kołowrotek DAIWA Regal X 4000 BR "

(2013/12/16 22:25)

Malasix


Wędka 4.5 lbs to spod :o na rybki to 3lbs najlepszy wybór. Holowałem karpia tą wędką dyszke, to łanie szło, tylko że to była dłuższa wędka 3.9m i 3.5lbs. :) A kołowrotkiem nie pomoge. (2013/12/22 12:47)

pike87


http://forum.wedkuje.pl/f,kto-mi-powie-i-pomoze,449690,0.html

Przejrzyj sobie ten temat...

Co do kołowrotka zobacz sobie Okuma PL 865 (2013/12/22 19:59)

pike87



tak to ten z pewnością ;-)))) on patrzył na cenę ja mu radziłem co innego ale każdy na błędach się uczy .... ja na temat alivio nie powiem złego słowa fajny dolnik fajna akcja za ta kasę co można chcieć więcej ...

Dokładnie,tak samo uważam :)

Dołączam się do opinii z naciskiem na model dwuskładowy (2013/12/22 20:53)

u?ytkownik158065


200zł to wielki max


jak by ktoś był zainteresowany to mam dwie okumy power liner 1060 pro po 250 zł kupione w tamtym roku, pięć lat gwarancji, super stan, wymieniam bo kupuję ultegry od shimano, nie bede zachwalał wystarczy poczytać jaką te okumy mają opinie  :)

na szpulach żyłki pelzera i plecionki kkarp dynatex

Już nie aktualne :) (2013/12/23 12:35)