Zaloguj się do konta

Sprzęt karpiowy na początek

utworzono: 2013/05/12 14:34
sliwka15

Witam kolegów. Na przełomie maja i czerwca mam zamiar zakupić sprzęt karpiowy i zając się wędkarstwem karpiowym z prawdziwego zdarzenia. Mam zamiar łowić najczęściej na dużych gliniankach i innych wodach stojących. Budżet jakim będę dysponował to po 250 zł na kołowrotki i po 200 - 250 zł na wędki. Bardzo prosze doświadczonych kolegów karpiarzy o pomoc w doborze sprzętu, czy WY KARPIARZE bardziej preferujecie kołowrotki z wolnym biegiem czy bez niego? biorąc pod uwagę swój budżet moją uwage przyciągnął ten kołowrotek podobno anaconda to dobra karpiowa firma. http://www.karpiowy.pl/2010/03/kolowrotek-anaconda-distance-carp/# Co o tym myślicie? Bardzo proszę o pomoc. [2013-05-12 14:34]

Robson86

Witam, wolny bieg w kołowrotku karpiowym moim zdaniem być musi.. jego brak może spowodować że po powrocie z tzw krzaków na stanowisko spostrzeżesz swoją karpiówkę sunąca po dnie zbiornika, znam przypadki wciągnięcia całego rodpoda do wody po złym wyregulowaniu hamulca... nie musisz też przytrzymywać szpuli przy zacięciu i dokręcać hamulca także wolny bieg to i wygoda i bezpieczne wybieranie żyłki przez zacięta rybę bez efektu tzw brody. w tej cenie (ok 230pln) polecam DRAGON MAXIMA FR1060i spory kołowrotek z dziesięcioma łożyskami, dodam że ma 5 lat gwarancji. Sam taki posiadam i nie ma żeczy do ktorej mogę się przyczepić.
Wędzisko FOXa z seri warior s 360cm z krzywą 3lbs. koszt ok 300 pln, fajna akcja, smukłe bez żadnego festynu.    [2013-05-12 15:58]

Zacznij od dużego podbieraka  i maty karpiowej. wędki nie muszą być wypasione- na początek takie po ok 100 zł starczą.co do kołowrotka to wolny bieg nie jest niezbędny ale nie przeszkadza jak by byłnapewno jest wygodniejszy niż rozkręcanie szpul.
[2013-05-12 16:35]

Witam kolegów. Na przełomie maja i czerwca mam zamiar zakupić sprzęt karpiowy i zając się wędkarstwem karpiowym z prawdziwego zdarzenia. Mam zamiar łowić najczęściej na dużych gliniankach i innych wodach stojących. Budżet jakim będę dysponował to po 250 zł na kołowrotki i po 200 - 250 zł na wędki. Bardzo prosze doświadczonych kolegów karpiarzy o pomoc w doborze sprzętu, czy WY KARPIARZE bardziej preferujecie kołowrotki z wolnym biegiem czy bez niego? biorąc pod uwagę swój budżet moją uwage przyciągnął ten kołowrotek podobno anaconda to dobra karpiowa firma. http://www.karpiowy.pl/2010/03/kolowrotek-anaconda-distance-carp/# Co o tym myślicie? Bardzo proszę o pomoc.

Anaconda produkuje dosyć dobre kołowrotki, co do wolnego biegu to nie jest on potrzebny w karpiowaniu, sam posiadam kołowrotki z wolnym biegiem ale bardzo rzadko go używam. Co do sprzętu to polecam kołowrotki okuma power liner, jeśli chodzi o wędki kup sobie yad ashford a jeśli chcesz łowić z wywózki to bardzo dobre  do tego są daiwy black widow.
[2013-05-12 19:27]

Bartek95wlkp

Kołowrotek myślę że dobry wybrałeś sam taki nie dawno zakupiłem choć nie miałem jeszcze okazji go sprawdzić ;) A co do wędki to za te pieniądze to kupił bym ten : http://carpshop.pl/black-widow-carp-35lb-390m-p-549.html
[2013-05-12 19:35]

sliwka15

wędki i sprzęt " na początek " mnie nie interesuje, jak kupić to kupić cos żeby było dobrej jakości... [2013-05-12 22:47]

sliwka15

myślę że z 250 zł kupi się już fajne karpióweczki :) Odnawiam koledzy karpiarze wypowiadajcie na temat , ktore kołowrotki lepsze , wolny bieg czy bez ? [2013-05-12 23:07]

myślę że z 250 zł kupi się już fajne karpióweczki :) Odnawiam koledzy karpiarze wypowiadajcie na temat , ktore kołowrotki lepsze , wolny bieg czy bez ?

Co do wolnego biegu to rzecz gustu, choć hamulec przedni jest bardziej precyzyjny i kołowrotki bez wolnego biegu to prostrze konstrukcje i jest w nich  mniej do popsucia :) choć jeśli kupisz dobry kołowrotek z wolnym biegiem to o awarię mimo wszystko bym sie nie martwił :)
[2013-05-13 11:48]

bednar14

Sam jestem bardzo początkujący w dziedzinie karpiowania ale może ci coś pomogę ;-) Jeżeli chodzi o kołowrotek to ja używam Shimano Baitrunner ST 10000 RA, mi akurat taki wystarcza a i się do niego przekonałem może i tobie wpadnie w oko. Co do karpiówek to używam takich w cenie poniżej 200 zł z mikado ale radzę ci żebyś sobie zerkną na karpiówkę Shimano Alivio, kolega taką kupił ostatnio, wersję 2 częściową. Naprawdę fajna karpiówka i zasięg ma spory.
[2013-05-13 16:57]

sliwka15

DZISIAJ BYLEM W WUROPEJCKIM CENTRUM WĘDKARSKIM I pAN POLECIL MI W TEJ CENIE DAIWE BLACK WIDOW CARP lub SHIMANO ALIVIO,  tym ze DAWIVA 190 ZŁ 2 SKŁADOWA I ALIWIO 105 ZŁ COS TAKIEGO O 15-20 ZŁ DROŻSZA i powiem szczerze ze wizualnie bardziej podoba mi sie daiwa , jest solidniej zrobiona w aliwio sa zakączenia blanku przy uchwycie kolowrotka normalnie lakierowane a w daiwie ladna podkladka chyba metalowa jest :) [2013-05-13 18:21]

Vayshan

Mam kij Daiwa Black Widow i szczerze jestem z niego zadowolony. Do tego kołowrotek Daiwa Regal X 5000BR (czy jakoś tak) i wszystko ładnie śmiga. Kołowrotek jest w cenie około 240zł [2013-05-13 18:29]

AdamJasinski72

Ja osobiście posiadam wędziska Daiwa Black Widow 2lb, Dam Mad XT1 3lb oraz Prologic Classic 3lb. Każda wędka mi pasuje i wedug mnie jest godna polecenia. Co do kołoiwrotków to ja jestem zwolennikiem wolnego biegu i jak najbardziej z niego ciągle korzystam. Posiadam kołowrotki Okuma PULZAR Baitfeeder PZB 4000 i jestem z nich bardzo zadowolony. [2021-05-10 08:31]

Kreciko

Kup Daiwa Black Widow 3lb (minimum) + Okuma Custom Black [2021-06-16 23:20]

andek

Heh, on już chyba coś kupił, to było 8 lat temu :) [2021-06-18 12:50]