Sprzęt karpiowy do ok pół tysiąca

/ 27 odpowiedzi
gruby12345


sprawdz sobie kolowrotek daiwa regal plus 5500 to ogulnie uniwessalny kreciol wystarczajaco mocny jak na karpie do 10 - 15 kg a nawet wieksze przy sprawnym cholu  kolowrotek z pojemna szpula i wolnym biegiem uzywam takich 3 sztul a cena ok 300 zl wystarczy ci an wiele sezonow bez problemu napewno czasami uzywam ich na suma w wisle i daje rade (2011/02/15 18:06)

iro


Kolego. przeczytałem posty i nie sugeruj się tym, że będziesz łowił karpie do 5 kg bo nigdy nie wiesz co ci weźmie przynętę a po drugi jak znam karpiowanie to w miarę jedzenia apetyt rośnie czyli jak złowisz 5 kg będziesz chciał złowić 8 kg, jak już złowisz 8 kg to bedziesz chciał złowić 10 kg ... itd. Wielkość szpuli musisz dobrać w zależnosci od odległości na jakiej chcesz łowić jeżeli bedą to krótkie i średnie rzuty to duża szpula nie jest ci do niczego potrzebna, natomiast jak będziesz chciał łowić na dalekich rzutach lub z wywózki to będzi ci potrzebny kręciołek z dużą szpulą. Ja osobiscie łowię na kołowrotkach morskich ponieważ mają dużą szpulę, są mocne i wytrzymałe a kosztują o połowę mniej niż te typowe karpiowe. tylko że nie mają wolnego biegu ale jak nauczysz się zacinać na kołowrotku bez wolnego biegu i na nich łowić to sądzę że nie będziesz chciał powracać do wolnych biegów tak jak ja.   (2011/02/16 12:32)