Sprzęt i akcesoria karpiowe

/ 15 odpowiedzi
Witam. Mam takie pytanie, a mianowicie dotyczy się ono osób, które mają lub miały podobny sprzęt. Chodzi tutaj o wędki:- Daiwa Black Widow 3,6m 3lbs- Konger Carbomaxx Team Carp 3,6m 3lbsJakie ciężari najlepiej aby rzucać daleko tymi wędkami i aby nie połamać ich przy rzucie. Rzut bez PVA.
I 2 kwestia czyli kołowrotek:- Okuma Travertine Baitfeeder 55Nadaje się ten kołowrotek z połączeniami do oby dwóch wędek do dalekich rzutów z ciężarkami(tymi co są najlepszym dopasowaniem do tych wędek) ?Szpula Okumy jest typu long cast?
u?ytkownik158065


Witam. Mam takie pytanie, a mianowicie dotyczy się ono osób, które mają lub miały podobny sprzęt. Chodzi tutaj o wędki:- Daiwa Black Widow 3,6m 3lbs- Konger Carbomaxx Team Carp 3,6m 3lbsJakie ciężari najlepiej aby rzucać daleko tymi wędkami i aby nie połamać ich przy rzucie. Rzut bez PVA.
I 2 kwestia czyli kołowrotek:- Okuma Travertine Baitfeeder 55Nadaje się ten kołowrotek z połączeniami do oby dwóch wędek do dalekich rzutów z ciężarkami(tymi co są najlepszym dopasowaniem do tych wędek) ?Szpula Okumy jest typu long cast?

Posiadam daiwę black widow, jest to pół parabolik skonstruowany  z myślą o wywózce, do rzutu nie za bardzo lecz oczywiście się da nia rzucać w miare daleko  jeśli masz wprawę ale trzeba uważać, proponuję nie duże obciążenie w granicach 80-90g. Okuma Travertine Baitfeeder 55 nie posiada szpuli typu long cast co za tym idzie nie jest to kołowrotek do dalekich rzutów, z okumy ze szpula long cast polecam okumy power liner które zresztą posiadam, co prawda ida do sprzedania ale tylko dla tego bo potrzebuję większych kołowrotków. (2013/11/28 16:31)

FLO92


Mam ten kij, bez pva z ciezarkiem centrycznym 70 g i kolowrotekim fox stratos 100 m jestem s stanie rzucic, mysle ze przy ciezarku 100 g nic sie jej nie stanie zlego (2013/11/28 16:53)

Vayshan


Ja Daiwa Black Widow 3.6 m 2.75 lbs rzucałem 45 gramowym koszykiem do methody, obklejonym pastą pelletową i samym pelletem. Nie miałem żadnych problemów z rzutem na około 50-60 m. Myślę, że całość ważyła ponad 100g. Także moc te wędki mają na pewno (2013/11/28 18:20)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Malasix


Dzięki za pomoc z Daiwą. A kongerka ktoś ma/miał?I co z tym kołowrotkiem nada się np. do carbomaxxa? Bo akcja szczytowa wędki, a kołowrotek nie ma long cast, więc odległość chyba by nie była zadowalająca, a te 80m chciałbym sztachnąć.  (2013/11/28 19:54)

u?ytkownik27096


Wydaje mi się, że spokojnie osiągniesz te 80m a nawet i więcej ale bardziej skłaniał bym się w kierunku 3 lbs ja zestawem z kongera (Arcus Black Carp 390/3lbs kołowrotek Imperial Pro Carp 950) macham ok 120m z ciężarkiem 90g. Kiedyś polecałem Arcusa i faktycznie kij wytrzymały całkiem fajnie pracuje ale ma bardzo dużą wadę małe przelotki a szczytowa to już całkiem raz prawie bym stracił miska bo naczepiało się zielska na węźle od strzałówki i był spory problem na łódce z długim kijem. A kołowrotki wytrzymują drugi sezon ale na pewno ostatni bo skrzypią a przy dojazdach trzeszczą jak cholera tylko patrzeć który pierwszy się rozpadnie. Pomyśl nad czymś z long castem.  (2013/11/29 06:25)

buba0sparx


Wdg. mnie ze spokojem można kupić nawet te 3,5lbs . Osobiście nie miałem tych kijków ale kuzyn jechał na takich jeden sezon ,są na tyle miękkie że do wywózki będą spoko a zapasu mocy nigdy nie za wiele.  (2013/11/29 09:45)

u?ytkownik158065


Mateusz wędka nie jest typową wędką do rzutu ale to fajny, nie drogi kij a hol ryby to sama przyjemność  i najlepiej zrób tak :) kup 3,5lb tak jak napisał Damian,  mimo wszystko przy odrobinie wprawy rzucisz tym kijem dosyć daleko, bez obawy o złamanie. (2013/11/29 12:32)

Malasix


Dzięki Karpiarze! :) Zastanowie się nad tym 3.5lbs  (2013/11/29 15:13)

Katmono


W czym jest różnica między np. 3.5lbs, a 5lbs ? (2013/11/29 17:48)

harry95mix


sztywnością i to dużą  (2013/11/29 18:05)

Katmono


5lbs jest bardziej giętka, czy miękka ? (2013/11/29 18:44)

buba0sparx


5lb to spod , pała do rzucania rakietą . Raczej nie nadaje się do holu ryby chyba że chcesz z wody wyciągnąć samą wargę :P (2013/11/29 18:55)

Malasix


Dokładnie. 5lbs to spod tak jak napisał kolega i przystępnie wyjaśnił.Do wędkowania to używa się najczęściej od 2.75 lbs do 3.5lbs.Im mniejsza liczba czy jednostce tym bardziej miękka wędka. (2013/11/29 22:33)

Malasix


Dokładnie. 5lbs to spod tak jak napisał kolega i przystępnie wyjaśnił.Do wędkowania to używa się najczęściej od 2.75 lbs do 3.5lbs.Im mniejsza liczba czy jednostce tym bardziej miękka wędka. (2013/11/29 22:33)

elektryk18


Dzięki za pomoc z Daiwą. A kongerka ktoś ma/miał?I co z tym kołowrotkiem nada się np. do carbomaxxa? Bo akcja szczytowa wędki, a kołowrotek nie ma long cast, więc odległość chyba by nie była zadowalająca, a te 80m chciałbym sztachnąć. 

konger carbomax/spirado carp nie do zarżnięcia polecam :) (2013/11/29 22:50)