Zaloguj się do konta

Sprzęt i akcesoria na karpia

utworzono: 2013/08/12 10:43
dominik23145

Witam mam pytanie czy moj sprzet wystarcza na karpia? Oczywiscie nie duze bo na gople duze karpie to tylko w snach. Jak w ogole sa jeszcze jakies wieksze ryby od plotek.
Moj splawik
Jakis tak teleskop Jaxona Cantara (chyba te Tele Carp)zylka tez jakas okolo 5kg i duzy kolowrotek okumy nie wiem jaki to model ale jest stary :P

I Koszyczek:
Wedzisko:http://www.wedkarski.com/wedki-feedery-pickery/3858-wedka-fish-hunter-feeder-mikado.html

Kolowrotek:podobny do tego
http://www.wedkarski.com/kolowrotki-tylny-hamulec/989-kolowrotek-polaris-pm-rd-jaxon.html
Nie moglem go znalesc bo tani byl :D
Nie kupowalem drozszego sprzetu na koszyczek bo nie wiedzialem czy to bedzie fajne i jest fajne :P

czy moge jakas z tych wedek przeznaczyc na 3 dni na karpia wolalbym ten splawik
i jak zlozyc prosty zestaw
[2013-08-12 10:43]

tripod

Dominik, to jest grupa wędkarzy używających sprzętu Dragpna, więc na temat taniego sprzętu Jaxona raczej nie pogadasz.Karp jest silną rybą, czy to mały, czy to duży osobnik, więc musisz napisać jakiej wielkości ryby chcesz łowić. Dla jednego wędkarza "mały" oznacza poniżej 10 kg, a dla innego "mały" oznacza 1 kg.Jak napisałem, każdej wielkości karp jest silny i należy starannie przygotować wędkę.

[2013-08-14 05:56]

pawel83q

kolego drogi nigdy nie wiadomo co tak naprawdę chwyci naszą przynętę jeśli chodzi o karpia czy top będzie maluszek czy duży karp. To nie przewidywalna ryba sam mam przykład po sobie stał kij i osprzęt na dużego karpia a piker z delikatną żyłką i 3 pinkami z haczykiem 10 i skusił  karpik 11kg. Podstawa to wyregulowany hamulec i cierpliwość niech rybka się wyszaleje nie wolno się spieszyć i wyciągać na wydrę :) [2013-08-14 22:07]

tripod

To prawda, do karpia należy ostateczna decyzja, weźmie duży albo mały. Kłopot w tym, że pytający nie pisze jakiej wielkości te karpie są w Gople, pisze "karpiki", ale jak już pisałem, dla jednego karpik do 10 kg, dla drugiego 1 kg.Nie sposób cokolwiek doradzić, jeśli nie znamy wagi karpi.
pozdrawiam [2013-08-15 06:07]