Zaloguj się do konta

Sprzęt do wędkarstwa w Chorwacji.

utworzono: 2018/02/02 21:45
RadekWedkarzBydgoszcz

Witam, w lato prawdopodobnie spędzę tydzień w Chorwacji. Na naszym portalu wyczytałem tak łowić jednak mam pytania co do sprzętu. Z tego co wiem najskuteczniejsza powinna być wędka spławikowa zastanawiałem się nad Jaxon Arcadia Match 3,9m 5-20g i Okuma G-Force Match 3.60m 10-30g, ale może ktoś ma lepsze propozycje, czytałem że wędka musi dobrze amortyzować szalejącą rybę, dodam też, że nie chcę na to zbyt dużo wydawać, bo nie wiem czy dużo będę tego używał, obie te wędki mają bardzo małe oczka, jakie do tego zamątować stopery? Lepszy będzię spławiki podłużny czy taka bąbka? Przynęta słyszałem że wystarczy ciasto z chleba, dobre są na to brania? Kolejnym pytaniem jest: czy warto zabierać grunt i spinning czy to wogle nie ma sensu? Słyszałem też o łowienie ośmiornic przyczepiając do przynęty łańcuch, co myślicie? I ostatnie pytanie: czy coś zmieniło się w kwestii pozwoleń, będę wędkować z brzegu, więc chyba pozwolenie nie potrzebne? Jeśli ktoś ma doświadczenie w tej dziedzinie to proszę o odpowiedź. Dziękuje i pozdrawiam. [2018-02-02 21:45]