Sprzęt do metody boczny trok.

/ 9 odpowiedzi
Koledzy chcę spróbować swoich sił w metodzie "boczny trok" . Mam zamiar polować na okonie. Czytałem trochę o tej metodzie ale chciał bym was poprosić o doradzenie jaki kij i kręciołek wybrać???

Z góry dziękuje za pomoc.

POZDRAWIAM
bodzinski


najlepiej jakbyś poszedł do sklepu wybrał wędke która będzie Ci pasowała na okonie to myśle że ciężar wyrzutu do 10 gram lub 14  najlepiej Shimano Catana nie kupuj Jaxon często sie łamią i to nie na dużych ryba tylko po 2 rzucie sie zdarza kołowrotek to sprzedawca powinien Ci doradzić ja mam Shimano Catana FB 2500 i sie sprawdza (2011/05/19 15:09)

bodzinski


przepraszam że w 2 postach ale niechcący wcisnołem Publikuj! kup sobie pare twisterków błystek obrotowych małych woblerków pamiętaj aby ich ciężar wyrzutu nie miał więcej niż twoja wędka.I za lekkich też nie kupuj nie będzie Ci sie dobrze rzucać (2011/05/19 15:13)

Zimorodek75


najlepiej jakbyś poszedł do sklepu wybrał wędke która będzie Ci pasowała na okonie to myśle że ciężar wyrzutu do 10 gram lub 14  najlepiej Shimano Catana nie kupuj Jaxon często sie łamią i to nie na dużych ryba tylko po 2 rzucie sie zdarza kołowrotek to sprzedawca powinien Ci doradzić ja mam Shimano Catana FB 2500 i sie sprawdza

Jakie parametry kija to się orientuje ponieważ poczytałem sobie troszkę o tej metodzie. Sprzęt chce kupić w internecie bo w mojej okolicy sklepy bardzo słabo zaopatrzone a o cenach lepiej nie wspominać. Chodzi mi bardziej o doświadczenia kolegów. Co możecie powiedzieć o swoich ''patykach'' których używacie do tej metody.

Pozdrawiam (2011/05/19 15:16)

u?ytkownik57785


przepraszam że w 2 postach ale niechcący wcisnołem Publikuj! kup sobie pare twisterków błystek obrotowych małych woblerków pamiętaj aby ich ciężar wyrzutu nie miał więcej niż twoja wędka.I za lekkich też nie kupuj nie będzie Ci sie dobrze rzucać




Na swoim profilu masz zakładkę "Mój profil", tam klikasz na "posty", "edytuj" i w ciągu 60 minut od napisania posta możesz dokonać zmian, dodać tekst, usunąć.

(2011/05/19 15:19)

JAQU


Wybór wędzisk które mogą służyć nam w połowie na boczny trok, jest przeogromny i tak naprawdę zależy on od ...... myślę, że zamożności portfela. Jeśli zaczynasz przygodę i nie zamierzasz przesadzać z cenką, proponuję Yorka Eagle Jiga 2.40/10g w cenie ok. 80 zł, Kongera Arcus Spinn UL 2.60/10 ok. 115 zł lub może coś czym porzucasz też cięższymi gumkami np. Mistrall Olympic Spin 2.70/3-12g ok 145 zł. Jeśli chodzi o kołowrotek po prostu mały taki 1000 np Shimano Alivio 1000 ok 65 zł.

(2011/05/21 06:51)

celkowski


Wreszcie to co lubię,okonie i sprzęt do nich :)

Z doświadczenia mojego i kolegów powiem ci tak

jeśli chcesz mieć dobry kij okoniowy,to zwracaj uwagę na parametry.

Do połowu okoni wędka powinna być leciutka,a ugięcie blanku od szczytówki do dolnika powinno płynnie przechodzić w parabole.

Co do ciężaru wyrzutu używa się kije do 5 grm. ,10 gram., 15 gram. ,nawet 20 gram.

długość  kija z brzegu od 240 cm. do 3 m.
długość  kija z łódki    od 198cm do 240 cm.

Na początek zabawy proponuje nieco mocniejszy kij z wklejana szczytówką do 20gram. wyrzutu
Żyłkę 0,16 Trabuco T-Force Perch,ciężarek "laseczka tyrolska" zacznij od 12gram.
kołowrotek np. SHIMANO Catana 2500 (przedni hamulec),komplet chaczyków muchowych z mikro zadziorami w rozmiarze od 10 do 6 i paproszki od 3,5cm do 5cm.

Im się wprawisz,tym delikatniejszym, sprzętem będziesz łowił ;)

ps. pamiętaj przy łowieniu okoni,żebyś hamulca nie miał zbyt mocno dokręconego,okonie mają kruche pyszczki ;) (2011/05/21 07:52)

Groszek97


Celkowski ... To co ty mówisz to zawsze jest coś mądrego . Świetnie się na tym znasz :) Pozdrawiam (2011/05/21 09:41)