Sprzęt do bata

/ 3 odpowiedzi
Witam ostatnio kupiłem sobie bata (mój pierwszy bat) jeszcze nigdy nie łowiłem na bata i nie wiem jaki sprzet do niego kupić
proszę o rady jaka kupić żyłkę haczyki itp.
YYZ


Cześć, też zaczynam przygodę z batem (mam 8m). Ja na początku kupiłem sobie 3 gotowe zestawy, nawinięte na drabinkę (co by się wpierw oswoić z batem). Jak sam zaczynałem to wszytko montować, to zawsze się w te żyłki plątałem na łowisku :). Koszt jednego gotowca około 4,5 zł. Później z biegiem czasu zacząłem sobie sam montować już na łowisku i zaczęło mi to sprawiać dużą frajdę! :) Na początku polecam przyzwyczaić się do bata, poćwiczyć zarzucanie itp ..jak się już przez to przebrnie to zaczyna się świetna zabawa.

zresztą tu masz pomocny artykuł:
Zestaw na bata dla początkujących wędkarzy

pozdrawiam (2010/07/05 15:41)

GrzybekFish


Super fajny film o łowieniu na bata : "Wędkarskie ABECADŁO Bat". W filmie występują Ewelina i Wojtek Werniccy (spławikowa elita Polski). (2010/07/05 21:48)

marcin1234


Haczyki 14, 16, 18. Żyłka 010mm, 0,08mm, 0,12mm, ołów zaciskowy, spławiki 0,3g 0,5g 0,7g 1g 2g 3g. Łącznik na bata tylko musisz iść ze szczytówką do sklepu żeby ci łącznik dopasowali.Wypychacz ze 2 lub 3 szybko się łamią i nie kaleczysz tak ryby i żyłek nie urywasz.Tu masz w poście jak się przygotować na zawody, a później doświadczenie robi ci zestawy itp...http://forum.wedkuje.pl/post/niespodzianka/116716/0 (2010/07/06 09:40)