Sprzęt do wędkarstwa morskiego.

/ 6 odpowiedzi
Witam.
02.05.2010 wybrałem się na dorsze z Władysławowa na pokładzie Oriona-R... Wyprawa bardzo udana gdyż złowiłem sporo dorszy (wypożyczonym sprzętem) i bardzo mnie to wciągnęło, dlatego mam zamiar kupić sobie sprzęt do wędkarstwa morskiego... Dlatego proszę was o pomoc Koledzy Wędkarze w doborze wędziska i kołowrotka, oraz plecionki i przynęt :) Mam jeszcze również jedno pytanie. A mianowicie mógłby mi ktoś pokazać jak dobrze wiązać PILKERY i PRZYWIESZKI, gdyż wiadomo że dorsze to niemałe ryby i lubią powalczyć, więc zestaw musi być dobrze "powiązany"... Z góry dziękuję za wszystkie porady.

P.S. Kwota jaką mogę przeznaczyć na wędzisko i kołowrotek to ok.500 zł
minus


proponuję wybrać się do wędkarskiego i zapytać sprzedawcę, z pewnością doradzi... no i weźmiesz w rękę kij i zobaczysz jak leży. Co do wiązania węzeł o nazwie PALOMAR jest bardzo mocny i nie osłabia żyłki (2010/05/04 11:50)

wedkarz90


Hej co do  wędzisk to ci nie doradzę bo się na tym nie znam.
A jeśli chodzi o węzły to wpisz w Google węzły wędkarskie tam jest wszystko lub na stronie:
www.spryciarze.pl trzeba wpisać wędkarstwo tam jest dużo porad. To wszystko odnośnie węzłów
pozdrawiam ;) (2010/05/04 11:54)

Brook


A jak się wiąże przywieszki żeby się nie przesuwały po żyłce/plecionce? (2010/05/04 12:32)

MAREK78


witaj ja osobiscie uzywam na wladek wedki mikado sensual 270m.dl i cw.do190g.kolowrotek cormoran big ben 7pi 4500,i plecionka dragon teczowka,slyszalem tez dobre opinie o mikado ultraviolet i cormoran red pilk. (2010/05/07 00:11)

xnavdar


Cześć

Chciałem zaproponować kolegom zajrzenie na fajną stronę o węzłach wędkarskich.

http://www.balsax.com.pl/pl/index.php?page=5

Nie widzę tam co prawda węzła dla Ciebie ale warto spojrzeć.

A co gdyby powiązać na potrójnym krętliku?

Pozdrowienia!

(2010/05/11 08:11)

Brook


Witam ponownie.

Co do węzłów znalazłem cos takiego jak szybkozłączki i chyba to rozwiąże mój problem, choć nie ukrywam, że strona z węzłami bardzo mi się przyda. Jeśli chodzi o kołowrotek to też jestem zdecydowany na cormoran big ben 7pi 4500. Lecz jeszcze się zastanawiam nad wędziskiem (na razie mam na oku cormoran giga fighter) 
(2010/05/16 13:08)