Sprzęt do nęcenia karpi - wędka czy rakietka

/ 5 odpowiedzi
No i sobie wreszcie uświadomiłem - bez nęcenia karpia nie ma! A kiełbaska PVA na przyponie niewiele zmieni. I teraz jak nęcić? Sprzętu dużo, ale kasy mniej. Wędka do rakiety zanętowej to zbyt droga inwestycja dla mnie, a w ogóle czy są jakieś wędki 3 składowe które nadawały by się do rakiety ? Mam wszystkie karpiówki 3 składowe i pokrowiec dopasowany do takich długości, więc dobrze by było mieć też wędkę do spoda 3 składową :)

Na obecny sezon chciałbym zakupić kobrę lub procę, a może jedno i drugie? Rzucam zestawy na odległości ok. 50m. Czy jakaś dobra proca z dużą pojemnością na kulki nie będzie lepsza od kobry? Z drugiej strony odległości jak na procę chyba nie są małe.

Jeśli chodzi o kobre to wiem, że rzucanie nią nie jest takie proste i potrzeba wprawy. Mam pytanie zatem czy kształt, długość lub jakieś inne parametry kobry powinienem brać pod uwagę przy jej zakupie, tak aby rzucanie nie było jakąś udręką i abym nie porozrzucał kulek po całym jeziorze lub w brzeg :) Dopasować długość kobry do wzrostu? Kulki kupuję zazwyczaj średnicy 16-18mm w dużych paczkach, ale gdyby kiedyś była potrzeba zarzucić kulkami większymi to moze lepiej kupić kobre od razu o większej średnicy? tylko czy to nie utrudni mi zarzucania kulkami mniejszej średnicy?

Dzięki ;)
pstrag222


Osobiście w tym roku nęcę SPOMB-em...

Nie potrzebuje specjalnego kija , używam tego samego wędziska jakim łowie czyli
Konger Arcus 390/150..

Zabawa jest przednia w nęceniu takim sprzętem jak SPOMB wiele razy(szczególnie na początku nauki zarzucania tym ustrojstwem ) nie potrafiłem później dorzucić w to miejsce zestawem tak to lata... (2015/07/25 15:56)

JKarp


Najmniejszy spomb bez problemu obsłuży kij 3 lbs. JK (2015/07/25 16:36)

pstrag222


Ja stosuje średnią wielkość (2015/07/25 16:46)

Tomcio9090


Ja nęce bardzo łatwo lecz skutecznie albowiem do procy wędkarskiej wkładam kulki,chleb,pszenice,makron lub zwykłom kukurydze konserwowoą
(2015/07/25 20:24)

notaki


Ja nęce bardzo łatwo lecz skutecznie albowiem do procy wędkarskiej wkładam kulki,chleb,pszenice,makron lub zwykłom kukurydze konserwowoą
 


Gratulujemy.
Szczególnie w materii celnego  i w miarę punktowego nęcenia na dystansie 50 mP.S Dostrzegłeś , że koledzy rozmawiają o karpiach ?
Nie karpikach po półora kilo , ale o karpiach.
(2015/07/25 21:12)