Sprzęt do 200 zł na spina i spławik-proszę o rady.

/ 17 odpowiedzi
Witam czy moglibyście mi pomóc w doborze sprzętu do kwoty 200 zł do spinningu oraz na spławik ?Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje
u?ytkownik57785


Nie za wiele oczekujesz za taką kwotę? I spinning i spławikówka z zestawami......za 200 zł? (2011/05/19 17:45)

aitec


Za 200 każdy zestaw  mam 400 zł. (2011/05/19 17:46)

aitec


Panie kolego nie jestem pewien ale wygląda Pan znajomo czyżby Sebastian ??? (2011/05/19 17:48)

u?ytkownik57785


Za 200 każdy zestaw  mam 400 zł.




To za taką kwotę już inaczej to brzmi i na pewno kupisz sprzęt do obu metod. Ale nie sugeruj się gustami osób na forum, bo takie rzeczy się kupuje w sklepach pod siebie i swój gust, a pomoc uzyskasz właśnie w sklepie wędkarskim, kiedy dostaniesz do ręki wędziska i zakręcisz korbkami kołowrotków. Nie, nie jestem Sebastian.

(2011/05/19 17:54)

aitec


Dziękuje za odpowiedz. (2011/05/19 18:06)

bednar14


Widzę że kolega jest początkujący to może lepiej jednak poczekać na rady kolegów.A spining na jaką rybkę?Wędka spławikowa?Może bolonka? (2011/05/19 18:23)

aitec


No początkujący :) ogólnie to zaciekawiła mnie metoda spinningowa z tego co wiem to głównie na drapieżniki więc raczej szczupaczek. Ale jutro wybieram się do sklepiku i faktycznie "pomacam"kilka modeli aczkolwiek radami nie pogardzę:) (2011/05/19 18:32)

u?ytkownik57785


Widzę że kolega jest początkujący to może lepiej jednak poczekać na rady kolegów.A spining na jaką rybkę?Wędka spławikowa?Może bolonka?





No i jakie firmy mu polecisz? Te, które Ty sam lubisz? Są przecież różne gusta i oczekiwania każdego człowieka co do jego sprzętu. Tobie spodoba się i przypasuje Jaxon, a jemu Konger i na odwrót. 

(2011/05/19 18:36)

aitec


Zgadza się jedyne co ja zaobserwowałem to miałem w rękach dwa modele jeden z jakąś pianką a drugi zakończony korkiem na rękojeści i wolałbym z korkiem. (2011/05/19 18:40)

dealer081


mastiff ma racje lepiej samemu dokonac doboru sprzetu,a co do spiningowania widze ze kolega odrazu zuca sie na gleboka wode,proponowal bym na poczatek kij ktury przeznaczysz na spin zmatowac zestaw na zywca by dobrze poznac dany zbiornik i drapieznika. A miedy czasie zaopatrzac sie w obrotowki,wachadlowki itp. (2011/05/19 18:42)

aitec


Po prostu byłem na wypadzie z kumplem i on łowi na spina i dość fajniutkie to :) (2011/05/19 19:06)

aitec


Dziś kupiłem zestawik na spina :) zobaczymy czym skończy się pierwszy wypad :)Pozdrawiam (2011/05/20 18:14)

bednar14


Widzę że kolega jest początkujący to może lepiej jednak poczekać na rady kolegów.A spining na jaką rybkę?Wędka spławikowa?Może bolonka?





No i jakie firmy mu polecisz? Te, które Ty sam lubisz? Są przecież różne gusta i oczekiwania każdego człowieka co do jego sprzętu. Tobie spodoba się i przypasuje Jaxon, a jemu Konger i na odwrót. 



Ale przecież ja nie napisałem że mu doradzę tylko żeby troszkę poczekał na innych a jeżeli zainteresuje go jakiś model wędziska to zawsze może stworzyć nowego posta i wtedy zapytać o opinie na temat tej wędki... (2011/05/20 22:26)

u?ytkownik57785


Ale przecież ja nie napisałem że mu doradzę tylko żeby troszkę poczekał na innych a jeżeli zainteresuje go jakiś model wędziska to zawsze może stworzyć nowego posta i wtedy zapytać o opinie na temat tej wędki...




Ja nie ma do Ciebie pretensji i zrozumiałem co napisałeś. Ja natomiast napisałem, że przed kupnem sprzętu nie powinienn sugerować się radami kolegów, tylko najpierw pooglądać, dotknąć, dopytać się w sklepie, "pomachać" nimi w sklepie i dopasować kije do własnej dłoni... Mi jak raz kolega doradził DOBREGO kija, kupiłem na Allegro to badziewie za dużą kase, to dzisiaj chętnie połamałbym mu go na garbie.

(2011/05/20 22:32)

bednar14


No dobra to narazie chyba temat zamykamy. (2011/05/21 06:55)

celkowski


Witam,tak jak kolega Mastiff ci mówił nie sugeruj się konkretnymi modelami, a bardziej zwracaj uwagę na parametry.

Jeśli chcesz mieć zestaw do 200zł to proponuje coś z Jxona,wiem wiem zaraz wszyscy będą mówić że to chłam,ale nie wszystko jest złe,np. niektóre kije są bardzo fajne i nie drogie i co najważniejsze nie ma problemu z serwisem gwarancyjnym.


Jeśli chcesz lepszy klasowo zestaw np. za 400zł. Proponuje sprawdzone firmy.
Jeśli chodzi o wędki to Dragon,cekawe sa modele z seriI THYTAN i Milenium za relatywnie nie duże pieniądze.Dobra marka jest też firma Konger,polecam seriię World Chempoin Clasic.


Jeśli chodzi o kołowrotki to stara sprawdzona marka SHIMANO i od nie dawna Dragon.
Choć większość uważa że Dragon ma lepsze kołowrotki od SHIMANO  w tym mniejszym przedziale cenowym.Choć ja zostany wierny Catanie i Exgowi ;)

Suma sumarum,nie ma kolego zestawów uniwersalnych,jesli ktoś poważnie myśli o wędkarstwie.


Na poczatek proponuje wedecyke  do 15 gram wzrzutu o dl. np 240 cm.

do tego koowrotek wilkosc 2500  rozmiar SHIMANO

zylka Trabuko t  force 0,16

prypon tztanowy Dragona (2011/05/21 07:23)

aitec


Dzięki panowie kupiłem wędkę shimano z tej samej firmy kołowrotek. Żyłkę bo pewnie na początku kilka razy pozrywam a plecionka droga no i kilka przynęt. (2011/05/21 09:51)