Sprzęt dla posiadaczy konta VIP

/ 189 odpowiedzi / 10 zdjęć
Jack14


No normalnie proszę kto kiedy czy jak otrzymał "sprzęt" do testowania w ramach VIP

I podobne "atrakcje"

(2013/03/01 17:40)

u?ytkownik97760


Żadnego sprzętu czy to gumki czy kołowrotka nie da rady solidnie przetestować przez tydzień.

A czemuż to nie ocenisz gumy po tygodniu łowienia?


Wyobraź sobie listopadowy pochmurny, wietrzny ale ciepły tydzień. Co dzień od 12:00 do 16:00 spędzasz nad wodą łowiąc na tą samą gumę. Cały tydzień nie doczekałeś się ryby. Nic poza kilkoma uderzeniami bez zacięcia.

Co jesteś w stanie napisać o tej gumie? Jaką recenzję? Typu:
Panowie i panie tej i tej gumy nie kupujcie jeśli macie zamiar łowić od 10 listopada do 17 listopada przy założeniu, że będzie ciepło i wietrznie ale pochmurno, no i oczywiście jeśli zamierzacie łowić w godzinach popołudniowych ale za dnia. No i zapomniałbym dodać jeśli myślicie łowić na Wiśle.

Niezła recenzja co? A gdzie inne dni miesiąca? a gdzie inne pory roku? a gdzie inna pora dnia? a gdzie inne warunki pogodowe? a gdzie testy na różnych zbiornikach? Ot czemu po tygodniu testów nic obiektywnego nie da rady napisać....


Już Ci nestorze odpowiadam co bym oceniał.
Po pierwsze na ryby jeżdżę o różnych porach zależy jak mi się wolne ułoży ale to szczegół.
Ale mógłbym nawet brania nie mieć .
Ale ocenił bym jej prace podczas różnych technik prowadzenie. I z własnego doświadczenie wywnioskowałbym czy guma jest mi przydatna czy nie.

Po za tym w listopadzie nie da się nie złowić szczupaka:p
Po za tym miłych wypadów i jak najczęstszych  życzę bo widzę , że co nie którym bez wędki nerwica się ukazuje. od klikania w klawiaturę:)



Aha zapomniałbym dodać jeszcze , że zamkną bym całą ocenę i recenzję na zbiornikach w których łowię, ponieważ nie znam innych akwenów tak jak co nie którzy gdzie wszędzie łowią ryby:)
Jednak doświadczony spinningista który spędził na "swoich" łowiskach wiele lat wie jakie gumy mogą się sprawdzić ,a jakie nie:)

Wystarczy jeździć na ryby:)


Czemu "nestorze"? (2013/03/01 17:55)

ryukon1975


Minimum rok czasu jest potrzebny na test,nawet gum na szczupaka.
Żeby wychwycić jego dobry i zły okres żerowania o innych rzeczach nie wspominając.
A w tydzień to mogę ją zgiąć w palcach i powiedzieć "rusza się".:) (2013/03/01 18:06)

u?ytkownik97760


Minimum rok czasu jest potrzebny na test,nawet gum na szczupaka.
Żeby wychwycić jego dobry i zły okres żerowania o innych rzeczach nie wspominając.
A w tydzień to mogę ją zgiąć w palcach i powiedzieć "rusza się".:)

w tydzień to można urwać ze 3 sztuki:) na zaczepach:) (2013/03/01 18:11)

Zibi60


Dostałem do testów 5 sztuk HOLLOW SHAD wersja 71117,  10 cm. -
http://wedkarstwo.york.info.pl/produkt/kategoria/350/1/IC*0*0*EQ*1*75*29*25*31*17*37*69*24*41*49*0*34*27*26*/25/NAME/DESCENDING?encodedFilter=
Próbowałem kilka razy na Poraju i Turawie (pożyczyłem także koledze) ale bez efektów. Po pierwsze u mnie na łowiskach ryby gardziły wszelakimi przynętami, po drugie ja niezbyt się czuję w testowaniu tak dużych gum (na to nie miałem wpływu), preferuję delikatniejsze łowienie.
Guma pracuje bardzo agresywnie, czuć ją na blanku wędziska do 35 gram prawie jak woblera i teoretycznie na szczupaka powinna być wyśmienita - co sugeruje opis producenta - ale złowieniem go nie mogę potwierdzić tego spostrzeżenia. (2013/03/01 18:18)

ryukon1975


Minimum rok czasu jest potrzebny na test,nawet gum na szczupaka.
Żeby wychwycić jego dobry i zły okres żerowania o innych rzeczach nie wspominając.
A w tydzień to mogę ją zgiąć w palcach i powiedzieć "rusza się".:)

w tydzień to można urwać ze 3 sztuki:) na zaczepach:)








Można dlatego o wrzucaniu ich do wody nie wspomniałem no może w tych innych rzeczach,pisałem tylko o zginaniu w palcach.:)) (2013/03/01 18:57)

Jack14


Dziękuje za informacje Zibi (2013/03/01 18:58)

JKarp


CześćJa dostałem kołowrotek Robinsona Freerunner 506 i kulki TB 5 kilo.Kołowrotek niestety ryby nie poholował - tak jakoś się złożyło.No żyłkę nawija bez problemowo ale moje Ryobi ( po sześć lat mają ) robią to cokolwiek lepiej i równiej. Ale ogólnie nie jest źle. Jest jak dla mnie za mały.Kulki dostałem na początku października ( lub końcówka września ) - niestety cokolwiek za późno, że wyrobić sobie jakieś zdanie o ich skuteczności. ( Czekają do wiosny .JK (2013/03/01 19:26)

troc


Minimum rok czasu jest potrzebny na test,nawet gum na szczupaka.
Żeby wychwycić jego dobry i zły okres żerowania o innych rzeczach nie wspominając.
A w tydzień to mogę ją zgiąć w palcach i powiedzieć "rusza się".:)

w tydzień to można urwać ze 3 sztuki:) na zaczepach:)





Dobry żart, chciałbym w tydzień rwać 3 sztuki, co ja mówię, podczas jednego wyjazdu- jak jest dzień to i 5-6 sztuk zostają bez szans na odzyskanie..... (2013/03/01 20:02)

Sebastian Kowalczyk


Na Wiśle podczas łowienia sandaczy potrafię wyrwać jednego dnia 20 a nawet czasami 30 gum. Nie wyobrażam sobie testów trwających rok bo kto by dał tyle gum.  (2013/03/01 20:18)

ryukon1975


Na Wiśle podczas łowienia sandaczy potrafię wyrwać jednego dnia 20 a nawet czasami 30 gum. Nie wyobrażam sobie testów trwających rok bo kto by dał tyle gum. 











Producent przed wprowadzeniem do produkcji powinien testować by mieć gwarancje ze handluje dobrym sprzętem
Dlatego ze testowanie seryjnego sprzętu z półek to już tylko złudzenie.:) (2013/03/01 20:24)

piotr-strzalkow


Minimum rok czasu jest potrzebny na test,nawet gum na szczupaka.
Żeby wychwycić jego dobry i zły okres żerowania o innych rzeczach nie wspominając.
A w tydzień to mogę ją zgiąć w palcach i powiedzieć "rusza się".:)

Dla mnie, jak szczpuły weźmie coś otworu gębowego, to już jest łowna guma.
Na tej podstawie można już wysmarować "rzetelną" opinię ;)

A tak na serio, to napisanie opinii o przynęcie jest niezwykle trudnym zadaniem, żeby nie powiedzieć niemożliwym. Zbyt wiele zmiennych wchodzi w grę.

Co innego kij, kołowrotek, fotel i inne sprzęty oraz gadżety.

Kiedy zobaczyłem, że można dostać gumy do testów zastanawiałem się, co mógłbym o nich napisać. Tak się zdarzyło, że zostałem nawet wylosowany i Redakcja chciała wysłać mi właśnie gumy. Niestety, zorientowałem się o tym dopiero 3 miesiące później (przy okazji czytania tego wątku) i gumy przepadły... (2013/03/01 20:29)

ryukon1975


Minimum rok czasu jest potrzebny na test,nawet gum na szczupaka.
Żeby wychwycić jego dobry i zły okres żerowania o innych rzeczach nie wspominając.
A w tydzień to mogę ją zgiąć w palcach i powiedzieć "rusza się".:)

Dla mnie, jak szczpuły weźmie coś otworu gębowego, to już jest łowna guma.
Na tej podstawie można już wysmarować "rzetelną" opinię ;)

A tak na serio, to napisanie opinii o przynęcie jest niezwykle trudnym zadaniem, żeby nie powiedzieć niemożliwym. Zbyt wiele zmiennych wchodzi w grę.

Co innego kij, kołowrotek, fotel i inne sprzęty oraz gadżety.

Kiedy zobaczyłem, że można dostać gumy do testów zastanawiałem się, co mógłbym o nich napisać. Tak się zdarzyło, że zostałem nawet wylosowany i Redakcja chciała wysłać mi właśnie gumy. Niestety, zorientowałem się o tym dopiero 3 miesiące później (przy okazji czytania tego wątku) i gumy przepadły...







Wysmarować można,ale ja bym chciał napisać kilka rzetelnych zdań w które wierze a nie pisać na ilość. (2013/03/01 20:33)

Sebastian Kowalczyk


Szczupaki potrafią do otworów gębowych brać różne rzeczy. Widziałem już ryby złowione na uzbrojony wibrator, aparat fotograficzny i marchewkę. Głodne, centkowane, bydlę wszystko zeżre. :D (2013/03/01 20:34)

Sebastian Kowalczyk


Tu Ryukon masz rację, właśnie po to robi się testy.  (2013/03/01 20:36)

Sebastian Kowalczyk


http://forum.wedkuje.pl/f,szczupak-zlowiony-na-aparat-fotograficzny,223142,0.html
Woblera z marchewki i wibratora widziałem też na You Tube (bardzo skuteczne :) (2013/03/01 21:00)

Zibi60


"Producent przed wprowadzeniem do produkcji powinien testować by mieć gwarancje ze handluje dobrym sprzętem
Dlatego ze testowanie seryjnego sprzętu z półek to już tylko złudzenie.:)"

Zgadzam się z Krzyśkiem w tej kwestii. Chciałbym testować coś nowego, przed wprowadzeniem na rynek, gumy, czy inne przynęty dostępne w sprzedaży mogę sam zakupić, według swoich wyrobionych kryteriów. Uszczęśliwianie mnie mega gumami i zmuszanie do orki kijami ponad 40 gram prowadzi donikąd, albo do wypaczenia osądów.
Jeśli Redakcja chce dalej brnąć w tym temacie, to proponuję wytypować wędkarzy do testów, ogłosić listę testowanych przedmiotów i niech "wybrańcy" zasugerują towar do testów. Było już coś ogłoszone w tym temacie, ale bardziej ogólnikowo.
Jeśli mają to być rzetelne testy, to proszę także Redakcję, aby wzięła pod uwagę wpisy kolegów na tej stronie. (2013/03/02 08:56)

u?ytkownik142935


A czy wybrańcy Vipowie - Testerzy posiadają jakiekolwiek do tego preferencje / wiedzę , umiejętności , znajomość języka polskiego itp. / ? - czy jedynie jest to inwestycja w samo dowartościowanie poprzez   zainwestowanie funduszy i tymże przypodobanie się władzom portalowym ? (2013/03/02 15:03)

JKarp


Nie no - jakie prefercję?a jenzyk polski znamy dostatecnie topreze ...Hyba to strczy zeby zostac testronem czy jkos tag ?JK (2013/03/02 15:48)

u?ytkownik142935


Nie no - jakie prefercję?a jenzyk polski znamy dostatecnie topreze ...Hyba to strczy zeby zostac testronem czy jkos tag ?JK
Żeby swoje spostrzeżenia testerskie w miarę rezolutnie przekazać innym należy się posługiwać językiem polskim choćby w  dostatecznym stopniu  - co nie jest w niektórych przypadkach błahostką - kol. błyskotliwy. 
(2013/03/02 15:57)

JKarp


a ja i tak chcem bysx testorenm
" Żeby swoje spostrzeżenia testerskie w miarę rezolutnie przekazać innym należy się posługiwać językiem polskim choćby w  dostatecznym stopniu  - co nie jest w niektórych przypadkach błahostką ..."

Nieztety ale jezd f tym dórzo racjJK (2013/03/02 16:06)

Sebastian Kowalczyk


Testowanie sprzętu który już jest w sprzedaży i ciekawy sposób opisania swoich doświadczeń i wyników, może w przyszłości zaowocować co niektórym otrzymywanie sprzętu "przedpremierowego" Nigdy nie wiadomo kto czyta te wpisy. ;) (2013/03/02 17:20)