Zaloguj się do konta

Sprzedaż kart pozwoleń wędkarskich - niezrzeszony

utworzono: 2010/07/27 12:58
esek2

witam wszystkich chciałbym sie dowiedzieć czy wędkarzy niezrzeszonych obejmują porozumienia i czy obowiązuje rejestr połowu ryb [2010-07-27 12:58]

Raziel

wedkarz niezrzeszony nie może łapać sam ryb więc nie ma rejstru ani porozumień musi wyrobic karte wtedy moze lapac i itp. czasem zdarzaja sie lowiska komercyjne gdzie nie wymagana jest karta a wtedy limity i okresy ochronne i wymiary ryb ustalane sa przez gospodarza lowiska. [2010-07-27 13:31]

esek2

A JEŻELI MAM KARTE? [2010-07-27 13:44]

saw

esek2, można wędkować nie będąc zrzeszonym w PZW o ile tą organizację masz na myśli. Możesz wędkować na wodach nie należących do PZW np. na wodach gospodarstw rybackich, wiąże się to oczywiście z uiszczeniem stosownych opłat. Co do rejestru połowu, każdy właściciel / dzierżawca wody reguluję to indywidualnie. Jeśli chce mniej więcej wiedzieć jakie gatunki są eksploatowane to wymaga, jeśli nie to nie:)połamania! pozdrawiam [2010-07-27 14:15]

lukkaz

Jeszcze jedna ważna rzecz o której kolega nie powiedział , chcąc wędkować na wodach PZW trzeba uiścić opłaty za łowienie okresowe , w różnych okręgach są różne składki.
Na przykład dla okręgu wałbrzyskiego opłata za wędkowanie z brzegu jednodniowa to 20zł , a z brzegu i łodzi 40zł .
Wypisując przelew należy pamiętać żeby koniecznie wpisać datę rozpoczęcia wędkowania.
W tamtym roku nie miałem opłaconej karty , wypełniłem przekaz tyle że bez daty , bo nie wiedziałem że trzeba , wpisałem tylko nr swojej karty w tytule , i dane osobowe .Przyszła kontrol i Pan ze straży rybackiej mnie pouczył że trzeba wpisać dzień mandatem 200zł :/ .. nie wiem czy miał takie prawo ale nie wnikałem . zapłaciłem , i tyle ale jak jest okazja to mówię żeby ostrzec innych.
Połamania.Pozdrawiam
[2010-07-27 14:31]

Manolo8

Jeżeli posiadasz kartę wędkarską i nie jesteś zrzeszony możesz wędkować na wodach PZW danego okręgu po uiszczeniu opłaty dla nie zrzeszonych, porozumienia między okręgami tu nie obowiązują. Pamiętaj że na wodach gospodarstw rybackich (dzierżawionych od skarbu państwa) w myśl przepisów możesz wędkować po dokonaniu odpowiedniej opłaty ale musisz teoretycznie posiadać kartę wędkarską, w praktyce przy sprzedaży zezwolenia nikt na to nie patrzy. Na wodach prywatnych nie obowiązują przepisy ministra rolnictwa, musisz zastosować się do wymagań właściciela wody.
[2010-07-27 18:45]

pawelz

Jeżeli posiadasz kartę wędkarską i nie jesteś zrzeszony możesz wędkować na wodach PZW danego okręgu po uiszczeniu opłaty dla nie zrzeszonych, porozumienia między okręgami tu nie obowiązują. Pamiętaj że na wodach gospodarstw rybackich (dzierżawionych od skarbu państwa) w myśl przepisów możesz wędkować po dokonaniu odpowiedniej opłaty ale musisz teoretycznie posiadać kartę wędkarską, w praktyce przy sprzedaży zezwolenia nikt na to nie patrzy. Na wodach prywatnych nie obowiązują przepisy ministra rolnictwa, musisz zastosować się do wymagań właściciela wody.

Lowilem na kilku lowiskach prywatnych na wodach dzierzawionych od skarbu panstwa i  zawsze wolali karte wedkarska. Do licencji wpisywali numer.
A tak poza tym to w 100% racja. Proste pytanie a tylko jedna w pelni wyczerpujaca odpowiedz.
[2010-07-28 08:23]

ayem

Niezrzeszony wędkarz ma prawo łowić na innych wodach w ramach porozumienia tylko wtedy jeśli wykupi zezwolenie całoroczne w przypadku okresowych zezwoleń nie ma takiej możliwości.
[2010-07-29 10:16]