Zaloguj się do konta

Sprzedali Wisłę w ok. Włocławka !

utworzono: 2011/06/24 08:45
ypman666

WITAM DZIWIE SIE JAK MOŻNA SPRZEDAĆ ODCINEK RZEKI MAŁO KRÓLOWEJ POLSKICH RZEK.ŁOWIE NA WIŚLE W OKOLICACH WŁOCŁAWKA I JESTEM ZSZOKOWANY FAKTEM ZE ODCINEK WISŁY NALEŻY DO NIE JAKIEGO PANA KACZMARKA? TEN PAN EKSPLOATUJE RZEKE TRAŁEM !!! I MAŁO TEGO JA CHCĄC TAM WĘDKOWAĆ MUSZE DOPŁACIĆ 110 PLN. NASZ ZWIĄZEK JEST DOBRY JEŚLI POZWALA NA TAKIE RZECZY WSTYD I HAŃBA . [2011-06-24 08:45]

baloonstyle

W okolicach gdańska tez sam możesz kopic na rok 100m rzeki na 4 tys  zł i robić tam co się podoba. wędkarze i tak zapłacą składki. trochę to chore ale PZW ma pomysł jak zarobić więcej kasy.
[2011-06-24 09:10]

pawelz

WITAM DZIWIE SIE JAK MOŻNA SPRZEDAĆ ODCINEK RZEKI MAŁO KRÓLOWEJ POLSKICH RZEK.ŁOWIE NA WIŚLE W OKOLICACH WŁOCŁAWKA I JESTEM ZSZOKOWANY FAKTEM ZE ODCINEK WISŁY NALEŻY DO NIE JAKIEGO PANA KACZMARKA? TEN PAN EKSPLOATUJE RZEKE TRAŁEM !!! I MAŁO TEGO JA CHCĄC TAM WĘDKOWAĆ MUSZE DOPŁACIĆ 110 PLN. NASZ ZWIĄZEK JEST DOBRY JEŚLI POZWALA NA TAKIE RZECZY WSTYD I HAŃBA .


A od kiedy to PZW rozdaje lub sprzedaje wody ?.
Po pierwsze rzeki sie kupic nie da. Mozesz ja co najwyzej wydzierzawic.
Po drugie to kto dzierzawi dany obwod rybacki decyduje nie PZW a RZGW. A to spora roznica,
Operat zlozyc moze kazdy i przystapic do przetargu. Jesli ktos uwaza ze to taki zloty interes to prosze sprobowac. Przeciez takim Panem Kaczmarkiem moze byc kazdy.
Wiec nie wiem czemu takie biadolenie na temat PZW.
[2011-06-24 09:45]

Samotnik

   Zgadzam się z kolegom pawelz!!!!. To prawda że RZGW to państwo w państwie. W czasopismach wędkarskich i na naszym portalu już wiele było napisane o działaniach  / dziwnych / RZGW .  Nawet nie respektują  wyroków sądów .    Polecam lekturę np.  Wędkarski Swiat ale nie tylko !!   Pozdrawiam kolegów po kiju .  [2011-06-29 20:11]

jurek

To dopiero teraz zauważyłeś to Przemku , ja pisałem o tym na początku roku ......... prawdopodobnie Dyrektor Biura Okręgu -- Janusz ŁOJKO ma w tym jakieś udziały ( oraz kilka smażalni w Ciechocinku ) , ale on już odchodzi na emeryturę , to go nic nie obchodzi .
Kiedyś Pan Łojko był Rybakiem w spółce  " Certa " na Wiśle -----  , więc nie ma się czemu dziwić ............... dawny Dyrektor RZGW --Pan Leszek był z Płocka , ale odszedł na emeryturę i teraz Dyrektorem RZGW  jest ktoś z Włocławka
[2011-06-30 09:30]

endzi63

no wszystko pięknie niech pan Kaczmarek sobie dzierżawi, ale dla czego w miejscach najbardziej dostępnych przez wędkarzy / liczne główki/i dla czego prowadząc odłowy i jak znając życie bez żadnego zarybiania pobiera opłaty 110 zł.
[2011-06-30 10:53]

jurek

To już są takie układy , a odcinek bardzo atrakcyjny około 50 km Wisły
[2011-06-30 10:58]

pawelz

no wszystko pięknie niech pan Kaczmarek sobie dzierżawi, ale dla czego w miejscach najbardziej dostępnych przez wędkarzy / liczne główki/i dla czego prowadząc odłowy i jak znając życie bez żadnego zarybiania pobiera opłaty 110 zł.

To ze pobiera oplaty to chyba zupelnie naturalne. Czy wg Ciebie ktos kto wyklada swoja kase na jakis interes, ma pracowac za darmo ?. Czemu PZW godzisz sie placic a jemu nie ?.

A co do odlowow, widocznie ma z nich wieksze korzysci niz z wpuszczenia na ten odcinek wedkarzy.
Kazdy, kto zaczyna prowadzic jakakolwiek dzialalnosc, robi tak aby zmaksymalizowac zyski. Niewielu ludzi robi cos z czystego altruizmu.
Policz sobie. Roczna skladka wynosi 110 zl. Ile takich oplat gosc sprzeda w ciagu roku ?.
1000 ?. To jest 110 000. Czy taki przychod wart jest zachodu ?. Policz koszty i wyjdzie ze miesiecznie niewiele zostaje.

Pisze tak co nie oznacza ze sie z takim stanem rzeczy zgadzam. Ale takie jest zycie i ciagle zadziwiaja mnie ludzie ktorzy mysla ze ktos za poldarmo pozwoli wedkarzom lowic na "swoich" wodach. To mozliwe tylko w PZW.
[2011-06-30 11:11]

ypman666

   Zgadzam się z kolegom pawelz!!!!. To prawda że RZGW to państwo w państwie. W czasopismach wędkarskich i na naszym portalu już wiele było napisane o działaniach  / dziwnych / RZGW .  Nawet nie respektują  wyroków sądów .    Polecam lekturę np.  Wędkarski Swiat ale nie tylko !!   Pozdrawiam kolegów po kiju . 

RZGW czy PZW wszystko mi jedno jest to grabierz w biały dzienń mam to w dupie kto jak i dlaczego oni poprostu okradają wisłe ograbili najlepsze tarliska leszcza w czasie tarła. Ana codzień pływają 2 trawlery i grabią więc pytam kolegów czy to nie jest ZŁODZIEJSTWO I PEDALSTWO??????????????
[2011-06-30 12:09]

SLOWAK

PAN KACZMAREK MA NIE TYLKO ODCINEK WISLY ALE TEŻ ZALEW KORONOWSKI A TAM Z RYBĄ CORAZ GORZEJ.
[2011-06-30 12:27]

pawelz

odłowi wszysto co się rusza w wodzie ,potem poprawi agregatem, czy aby coś nie zostało i odda wodę do PZW.

Ludzie. Czy naprawde w tym kraju wszyscy musza komentowac a tylko niektorzy wiedza co pisza ?
A czemu mialby oddac PZW skoro to nie PZW mu ja dawalo ?.
A jak odda do RZGW to pustyni PZW nie musi dzierzawic.
Wina nie lezy po stronie PZW a kretynskich umow miedzy skarbem panstwa a prywatnymi dzierzawcami.
Wystarczyloby, zeby taki dzierzawca MUSIAL gospodarowac dana woda dluzej niz 2-3 lata, a w przypadku kiedy mialby oddawac przed czasem, to ogromne kary. I wtedy nie oplaci mu sie wyczyszczenie zbiornika bo zarobek przez rok a oplaty przez 10 lat.
[2011-06-30 12:57]

Romuald55

Wisła jak i inne wody nie są własnością PZW i PZW nie sprzedaje prawa do jej użytkowania.Każdy ma prawo stanąć do przetargu i wydzierżawić daną wodę.Właścicielem w imieniu Skarbu Państwa są władze samorządowe i one o tym decydują. [2011-06-30 13:08]

ypman666

takie państwo banda skurwieli i złodzieji jak tak dalej pójdzie niedługo zostaną nam zdjęcia ryb u mnie w związku pedał bez kulosa powiedział mi ze związek płacił mu za udostępnienie dla wędkarzy 60000 pln. rocznie ale skoro tam wędkuje 100 ludzi to im wyszło 600pln. za wędkarza czyli olali to w tym roku i kto chce to 110pln buli .ZJEBANY KRAJ JEBNIĘTE WŁADZE .
[2011-06-30 13:57]

smilo81

tak jest zlodziejstwo w polsce rzadzi i ma sie dobrze,wilsla kolo wlocka juz jest bezrybiem,kazda zlapana ryba jest mega wyczekanaklusownicy w najlepsze sobie plywaja nocami po wisle z siatami,rybacy zastawiaja sieci tam gdzie ryba wchodzi na tarlo,badz zimowiskoim wolno wszystko,a wedkarzy zwalczajato sa fakty,straz nic nie robi bo to kolesiostwo.tralami ciagna wisle,przeciez to jest chore w europie nie ma ryboustwa ladowego,ale my zyjemy w polszejrepublice i tu jest wszystko na odwrot niz w normalnych krajach.z wedkarskim pozdrowieniem. [2011-06-30 14:33]

jurek

Skoro Okręg wydzierżawił tą wodę prywatnemu człowiekowi , to niech odliczy teraz te 110 złotych od składek , jakie musimy płacić , przecież w przetargu na Wisłę Prezes dał 1.200.000 zł , a Pan Hałaszkiewicz ( dawny dzierżawca Wisły ) dawał tylko 400.000 zł 


I dlatego mamy prawie najwyższe opłaty w Polsce i 25 Rybaków !!!!!!!!!!!!!!!!!!
[2011-06-30 14:44]

smilo81

jest potrzeba zorganizowania sie,mysle ze jako czlonkowie pzw danego kola mozemy brac czynny udzial w glosowaniu na jego kierownictwo,przeciez te dziadki wybieraja sie miedzy soba bardzo mala iloscia glosow,zawsze mozna ich przeglosowac.trzeba powiedziec kiedys dosc,mamy wokolo wlocka male pojezierze,mamy wisle i co?,coraz mniej jest miejsc w ktorych mozna polapac jakies rybki,skladki rosna,a my jezdzimy coraz dalej w poszukiwaniu ryb. [2011-06-30 16:04]

cierpliwy1

odłowi wszysto co się rusza w wodzie ,potem poprawi agregatem, czy aby coś nie zostało i odda wodę do PZW.

Ludzie. Czy naprawde w tym kraju wszyscy musza komentowac a tylko niektorzy wiedza co pisza ?
A czemu mialby oddac PZW skoro to nie PZW mu ja dawalo ?.
A jak odda do RZGW to pustyni PZW nie musi dzierzawic.
Wina nie lezy po stronie PZW a kretynskich umow miedzy skarbem panstwa a prywatnymi dzierzawcami.
Wystarczyloby, zeby taki dzierzawca MUSIAL gospodarowac dana woda dluzej niz 2-3 lata, a w przypadku kiedy mialby oddawac przed czasem, to ogromne kary. I wtedy nie oplaci mu sie wyczyszczenie zbiornika bo zarobek przez rok a oplaty przez 10 lat.

Kolego pawlez to co piszesz jest prawdą ,ale jest to płyciutkie  jeszcze.Dokąd w naszym Kraju
nie zniosą RYBACTWA w wodach śródlądowych ,to PZW i inne działalności gospodarcze zajmujące się rybaczeniem zniszczą cały rybostan.Zadałem  rzecznikowi ZG co zrobiło PZW przez ostatnie 30 lat aby Sejm zmienił ustawę z rybackiej na wędkarską ,jak łatwo się domyśleć nie otrzymałem odpowiedzi.Dlaczego rybactwo odpowiada zarządzającym w PZW można się domyśleć.
[2011-06-30 16:07]

ypman666

tak jest zlodziejstwo w polsce rzadzi i ma sie dobrze,wilsla kolo wlocka juz jest bezrybiem,kazda zlapana ryba jest mega wyczekanaklusownicy w najlepsze sobie plywaja nocami po wisle z siatami,rybacy zastawiaja sieci tam gdzie ryba wchodzi na tarlo,badz zimowiskoim wolno wszystko,a wedkarzy zwalczajato sa fakty,straz nic nie robi bo to kolesiostwo.tralami ciagna wisle,przeciez to jest chore w europie nie ma ryboustwa ladowego,ale my zyjemy w polszejrepublice i tu jest wszystko na odwrot niz w normalnych krajach.z wedkarskim pozdrowieniem.
jak tak to tak a co to są te cwele haha
[2011-06-30 16:14]

cierpliwy1

jest potrzeba zorganizowania sie,mysle ze jako czlonkowie pzw danego kola mozemy brac czynny udzial w glosowaniu na jego kierownictwo,przeciez te dziadki wybieraja sie miedzy soba bardzo mala iloscia glosow,zawsze mozna ich przeglosowac.trzeba powiedziec kiedys dosc,mamy wokolo wlocka male pojezierze,mamy wisle i co?,coraz mniej jest miejsc w ktorych mozna polapac jakies rybki,skladki rosna,a my jezdzimy coraz dalej w poszukiwaniu ryb.


Trzeba iść dwa kroki do przodu i jak największą grupą jechać na ul.Sienkiewicza w Włocławku i zademonstrować .Wcześniej powiadomić odpowiednie władze i media .Takie działanie musi dotrzeć do całego społeczeństwa i wszystkich urzędów .Następnie zrobić to samo w Warszawie na ul. Twardej.Myślę że trzeba wyrzucić z siebie ten bul ,który zalega w większości wędkarzy a gromadził się przez kilka lat.Sądzę iż nasz Senat ,Sejm itp nie mają pojęcia co dzieje się w gospodarce śródlądowej ,pewnie myślą ,że PZW sie tym zajmuje i wszystko jest ok.Pozdrawiam
[2011-06-30 16:22]

berthold

a ja proponuję zrobić protest ale taki cichy typu zmowa i nie opłacać karty wędkarskiej w przyszłym roku ale co do jednego chłopa może nawet na dwa lata ja bym to wytrzymał ciekawe czy te zasrane zarządy też
[2011-06-30 16:54]

Ypman nerwy nerwami,ale bez mięska.Usunąłem twój post ze schabowym:)
pozdrawiam.
[2011-06-30 17:37]

Endzi to samo.
[2011-06-30 17:41]

ypman666

Endzi to samo.

to nie mięso to PRAWDA ale luz postaram sie k.... ograniczyć
[2011-06-30 19:24]

Spoko,mnie też to wk....wia...:)
[2011-06-30 19:35]