Zaloguj się do konta

SPRUBÓJMY POMÓC WĘDKARZOM NIEPEŁNOSPRAWNYM .

utworzono: 2010/01/05 13:36
jurek

Gdyby we wszystkich Kołach wędkarskich zebrać odpowiednią ilość podpisów dla Naszej Społeczności Wędkarskiej---tych nie w pełni sprawnych ------To być może byśmy Wszyscy wywarli jakąś presję na Zarząd Główny , aby zaczął w końcu realizować swe zapisy , a nie tylko raz na jakiś czas zrobić pokazówkę w czasopismach i telewizji ---, że są zawody dla tych osób ---ALE TO TYLKO POKAZÓWKA , RAZ NA KILA LAT , ŻEBY POKAZAĆ JAKIE TO PZW ----JEST MIŁOSIERNE -------WSTYD I HAŃBA !!!!!!!!!!!!!!!!!!! .     Wiec może Ktoś z Naszej Społeczności zajmie się    tą  jakże ważną sprawą ..........MOŻE KTOŚ MA LEPSZE POMYSŁY .................... przecież to Nasi koledzy i koleżanki .
[2010-01-05 13:36]

Słuszna sprawa... Sam nie mam nic do powiedzenia ale jak już by takie coś było to podpisał bym się. Pozdrawiam
[2010-01-05 14:18]

Norbert Stolarczyk

Ja bym tylko chciał bardzo  Gorąco poprosić Kolegów i Koleżanki uczęszczających na walne zebrania swych kół o poruszenie teraz w tym roku kwestii osób niepełnosprawnych i ich potrzeb oraz przydatności w pracach koła.
Skoro ZG zwala całą swą odpowiedzialność na koła w kwestii zniżek dla osób niepełnosprawnych co nijak ma się w zasadzie do przepisów fiskalnych to chociaż przedyskutujcie tego typu zagadnienia, w jaki sposób Wy jako koło moglibyście pomóc.
Wprowadzcie rejestr tego typu członków kół, żebyście chociaż Wy w swoich kołach mieli świadomośc ilu takich członków posiadacie, na dzień dzisiejszy niesety większośc kół nie ma o tym pojęcia a powinniśmy znać tego typu informacje.
Zarządajcie od ZG ściśłych  ustaleń w tej kwestii, o to  Bardzo Gorąco proszę Kolegów i Koleżanki uczeszczających na zebrania swych kół.
Norbert
 
 
[2010-01-05 14:25]

mapet77

Macie moje poparcie koledzy w okręgu rzeszowskim. jak tylko będzie zebranie to poruszę ten temat. Niech tamci w PZW w końcu coś popracują a nie tylko zbijac bąki za nasza kase bedą.
[2010-01-05 14:37]

Zbig28

Norbiko1 !

Jak już wcześniej pisałem, poruszę ten temat na moim walnym. Niestety, nie znam jeszcze daty.  Jestem na 99% pewny, że projekt uchwały zakładający 50% zniżkę zostanie zaakceptowany. Będzie to oczywiście wymuszało korektę planu budżetowego, ale to już zmartwienie skarbnika, w której rubryce to zapisać.  Niestety, nie wiem jednak ile osób w moim kole wystąpi o taką ulgę, a co za tym idzie jaką kwotę na ten cel zabezpieczyć w ponad 800 osobowym kole. Może założyć, że np: 3% ; 5% ogólu członków ?  Co o tym sądzisz ?

Dobrze, że rzecznik ZG PZW się publicznie na ten temat wypowiedział, więc niech teraz zarząd okręgu się martwi jak tę ulgę zaksięgować. Bo jeżeliby uznali, że jako dotację, to chyba muszą odprowadzić podatek. Jeśli jednak zarząd okręgu podejmie w tej sprawie odpowiednią uchwałę, to powinno być wszystko OK. Będą mieli podstawę prawną. Ale nas, jako koło, nie powinno to dotyczyć.

 

[2010-01-05 16:44]

Mogę tylko obiecać że na pierwszym zebraniu podniosę ten temat i jeżeli dotrą do mnie jakieś dokumenty, w formie petycji, czy żądania do ZG w sprawie wywiązywania się z obowiązków w stosunku do osób niepełnosprawnych, podpiszę je obiema rekami. Myślę że wielu z nas chętnie dopłaciłoby do swoich składek, mając pewność że te pieniądze nie będą przeżarte, a pójdą na poprawę wędkarskiej pasji osób z ograniczoną zdolnością ruchową. [2010-01-05 16:48]

hubi

Ja mam17 i też poruszę ten problem bo jak zdążyłem zauważyć to jak sami nie zrobimy porządku to nikt nam nie pomoże. [2010-01-05 17:55]

Koledzy .Może ktoś zaproponuje treść uchwały jaką powinniśmy zgłosić na zebraniach kół w sprawie osób niepełnosprawnych.Uzasadnienie gotowe w komentarzach do wpisu Norberta.
Osoby niepełnosprawne w stowarzyszeniu PZW
Łatwiej będzie wydrukować i złożyć do komisji wnioskowej podczas zebrania.

[2010-01-05 19:17]

kazik

Ja również to popieram i na pewno to zgłoszę w swoim kole .

Zgadzam się z kolegą ,, 197cm120kg” należy taki wniosek przygotować wcześniej i jednakowo we wszystkich kołach.. [2010-01-05 19:54]

Popieram inicjatywę  pomocy niepełnosprawnym wędkarzom - jakkolwiek miałaby ona wyglądać .  .  Gwoli ścisłości i podejścia do tematu w odpowiedni  sposób należałoby wystosować wniosek do Zarządy Głównego PZW .
[2010-01-06 00:19]

Jeśli pomoc wędkarzom niepełnosprawnym ma się ograniczać tylko do zniżek i ulg ( jak słusznie zauważył Norbiko ) - to na zmiany można czekać długo . 
[2010-01-06 00:25]

Pietrex

Jako osoba niepełnosprawna jestem za zniżkami 50% ale nie tylko.
Chodzi mi o łowiska dojazd do wody dla osób na wózkach inwalidzkich
[2010-05-07 20:27]

hubi

Witam ja zawsze podkreślam że wedkarze niepełnosprawni są tacy sami jak normalni ludzie tylko że poszkodowani przez los mają ograniczone możliwości bycia aktywnym w życiu osobistym dlatego z całą odpowiedzialnoscią podkreslam że takim ludziom nalęży się bezwględna pomoc koledzy wędkarze pomagajmy ludziom poszkodowanym przez los nie traktujmy ich jak intruzów a na pewno im i nam będzie żyło nam się lepiej pozdrawiam serdecznie. [2010-05-07 21:46]

popieram Was koledzy nie tylko w sprawie zniżek ale tak jak napisał nasz kolega Pietrex jestem za i to w szczególnosci za wybudowaniem kładek dla ON na wózkach sam jestem na wózku i wiem doskonale jak  boli brak jakichkolwiek ulepszeń zabezpieczających życie ON na wózku nad wodą.Pozdrawiam serdecznie.
[2010-05-07 23:19]

Uważam że należałoby sobie zadać pytanie ile jest niepełnosprawnych wędkarzy (z całym szacunkiem dla nich) i czy PZW jest skłonny pójść na jakikolwiek kompromis , nie mówiąc o ulgach nawet 50% . Pozdrawiam.  [2010-05-09 23:17]

berentr

To jest właśnie najgorszy problem dojazd do wody dla osoby niepełnosprawnej.Okręgi i osoby zarządzające terenami wodnymi moim zdaniem nie mają pojęcia jak mszczą się na osobach niepełnosprawnych ruchowo,wszędzie gdzie się da stawiają szlabany a auta trzeba zostawić na parkingu.Zdrowy to może dojdzie ale o kulach albo na wózku nie ma szans się przebić.Super rozwiązanie znalazłem w Siemiatyczach i tutaj wielkie podziękowanie dla władz jest tam tablica zakaz wiazdu ale z dopiskiem nie dotyczy osób niepełnosprawnych nikt tam nie ma za złe że człowiek wiedzie autem blisko wody a nawet pomoże ale to wyjątek.Mieszkam w Czarnej Białostockiej mamy tu niby fajny zalewik Czapielówka.W opisach jest że są kładki aby przejść do okała zalew,a prawda jest taka że leży pare podgniłych i powyrywanych desek a dziury takie że i dla zdrowego jest to lekki problem w przejściu.Mało tego władze miasta pozamykały szlabany i niepełnosprawna osoba nawet wózkiwm inwalidzkim nie przejedzie a klucze do tych szlabanów mają tylko osoby wpełni zdrowe które chcą pohandlować nad zalewem albo mają układy.Nie stety nie ma nikogo kto by coś zrobił wszyscy niepełnosprawnych mają tam gdzie słońce nie dochodzi.Z tego powodu choć mam karte wędkarską i kocham posiedzieć przy kiju stać mnie tylko na wyjazd zaledwie raz na miesiąc nad wode 120km od miejsca zamieszkania choć mam wode niespełna 2km od siebie. [2010-08-04 23:51]

witiakwicol1

W moim kole padło już takie pytanie ;JAK MOŻE ZG UŁATWIĆ DOSTĘP DO WODY WĘDKUJĄCYM OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM.Przedstawiciel który był na zebraniu nabrał wody do ust i się zachłysną czyli pytanie zostało bez odpowiedzi i dlatego powinniśmy postarać się pomóc takim osobom.Ja wiem dobrze jakie problemy mają nasi koledzy z dojściem ku wodzie lub znalezieniu odpowiedniego miejsca by spokojnie powędkować.Mój kompan z łodzi jest na 1 grupie więc ten temat nie jest mi obcy i zawsze poprę to zagadnienie.Są jeszcze problemy z dojazdem do wody bowiem w miejscu gdzie cumujemy łódkę jest zakaz wjazdu i nawet jak kolega pokazuje legitymację to zawsze są nieprzyjemne komentarze do mojej osoby bo ja jestem kierowcą i powinienem wiedzieć gdzie mogę wjechać.Straż miejska od razu chce karać mandatem ale są i tacy którzy potrafią zrozumieć te osoby z grupą niepełnosprawności a co do PSR i SSR to co do niektórych nie mam sił gdzie stracili kulturę  no i pozdrawiam tych nieokrzesanych żeby postawili się na miejscu tych którzy mają problem z poruszaniem.(moje słowa dotyczą PSR i SSR
z nad jeziora Żywieckiego bo paru jest naprawdę nie na fali)Pozdrawiam.
[2010-08-05 12:19]

Norbert Stolarczyk

Cieszę się że temat został odkurzony i że znów pojawiają się uwagi na temat ułatwień  osobom niepełnosprawnym.
Jest projekt stworzenia materiału filmowego przez telewizję WTV, odnośnie egzystencji osób niepełnosprawnych w środowisku organizacji PZW.
Przyczynił się do tego mój artykuł oraz listy kierowane do rzecznika PZW oraz jego odpowiedzi które nie ukrywam zwaliły mnie z nóg. Część Kolegów z wedkuje.pl starszych stażem miała okazję zapoznać się z tym artykułem.
Nie ukrywam że pomoc osób niepełnosprawnych będących wędkarzami lub ich opiekunów przyczyni się do szybszego powstania takiego materiału.
W związku z tym prosiłbym o kontakt ze mną lub z redakcją WTV

pozdrawiam.
[2010-08-05 13:49]

Norbert Stolarczyk

Osoby chętne które nie miały okazji zapoznać się z tym materiałem zapraszam do mojego bloga w sieci www

lub kliknąć na

 Osoby niepełnosprawne w Stowarzyszeniu PZW
[2010-08-05 14:04]

W moich okolicach niestety nie pomaga się "zdrowym "wędkarzom  a co dopiero wędkarzom niepełnosprawnym ... A szkoda - bo zarówno jedni jak i drudzy potrzebują pomocy . W Polsce wciąż za duży nacisk kładzie się na rozbudowę infrastruktury ( pomosty , trampoliny , mola , amfiteatry , kawiarnie w kształcie statku i do tego zjeżdżalnie ) dla czasowo przebywających turystów  a zbyt mało robi się w kierunku ustawicznej  , skutecznej walki z kłusownictwem oraz alienacją chorych i niepełnosprawnych wędkarzy , chcących nadal uprawiać swoje hobby .
[2010-08-06 09:31]

Zradkew2,nie sądzisz,że już pora pomóc...

[2010-08-08 03:00]

przekręciłem 2 litery,ale kolego nie żutuje to chyba na całokształt [2010-08-08 03:06]

W moich okolicach niestety nie pomaga się "zdrowym "wędkarzom  a co dopiero wędkarzom niepełnosprawnym ... A szkoda - bo zarówno jedni jak i drudzy potrzebują pomocy . W Polsce wciąż za duży nacisk kładzie się na rozbudowę infrastruktury ( pomosty , trampoliny , mola , amfiteatry , kawiarnie w kształcie statku i do tego zjeżdżalnie ) dla czasowo przebywających turystów  a zbyt mało robi się w kierunku ustawicznej  , skutecznej walki z kłusownictwem oraz alienacją chorych i niepełnosprawnych wędkarzy , chcących nadal uprawiać swoje hobby .
[2010-08-08 16:05]

Ktoś się czegoś najarał ? [2010-08-08 20:07]

jurekka1

niektórym wszystko kojarzy się z jednym - dla Ciebie strona z dopalaczami gdzie indziej.
[2010-12-03 19:36]

grzesiek35

i zaraz sie zacznie awantura.
[2010-12-03 19:44]