Zaloguj się do konta

Spro Red Arc 10300 - awaria

utworzono: 2014/10/21 20:05
stawik

Witam forumowiczów. posiadam kołowrotek tak jak w temacie i mam z nim mały problem. Po rozkręceniu na części pierwsze, wyczyszczeniu i nasmarowaniu wszystkiego + wymiana łożyska przy skręceniu tej częsci jak na dołączonym zdjęciu kołowrotek zaczyna chrobotać. Gdy poluzuje jest ok ale wtedy cały ten mechanizm z kabłonkiem lata a tak nie może byc. Mało tego dziwna sprawa jest także wtedy, że gdy kręce go w odwrotną strone to chrobotania niema a jak normalnie to jest. Dziwne
Ma ktoś pomysł co moze być nie tak??
[2014-10-21 20:05]

piotrcarp

Tutaj masz kilka kolowrotkow rozkreconych moze sie cos przyda bo pewnie cos jest zle zalozone i dlatego tak sie dzieje http://forum.wedkuje.pl/f,konserwacja-kolowrotkow,701377,0.html   A kilka dni temu byl temat gdzie byly schematy wielu kolowrotkow i spro tez tam jakies byly
[2014-10-21 20:25]

Arcymisiek

Ostatnio podawałem link do tej wyszperanej strony, wrzucam jeszcze raz:  http://mulinete.wordpress.com/mulinete/ - są Spro, ale akurat tego modelu brak.
Zerknij, bo możliwe, że  w tamtych  mechanizm jest podobny.

[2014-10-21 20:43]

szosz

Witam.
Może problem jest z łożyskiem oporowym.Za bardzo jest ściśnięte np. któraś z podkładek leży krzywo i zbyt mocno dociska łożysko.
Łożysko oporowe nie powinno być też smarowane-te wałeczki nie mogą się kleić, powinny być suche i luźne.
Napisałeś że jak kręcisz w odwrotną stronę to nie chrobocze a jak jest przy wyłączonym łożysku oporowym kręcąc prawidłowo?
[2014-10-21 20:45]

piotrcarp

Witam.
Może problem jest z łożyskiem oporowym.Za bardzo jest ściśnięte np. któraś z podkładek leży krzywo i zbyt mocno dociska łożysko.
Łożysko oporowe nie powinno być też smarowane-te wałeczki nie mogą się kleić, powinny być suche i luźne.
Napisałeś że jak kręcisz w odwrotną stronę to nie chrobocze a jak jest przy wyłączonym łożysku oporowym kręcąc prawidłowo?

Troche kolega jest zle poinformowany bo oporowke tez sie smaruje tylko ze nie smarem a oliwka tylko w bardzo malych ilosciach. Oliwka musi byc rzadka bo inaczej waleczki sie kleja i oporowka nie dziala prawidlowo:)
[2014-10-21 21:44]

szosz

Witam.
Może problem jest z łożyskiem oporowym.Za bardzo jest ściśnięte np. któraś z podkładek leży krzywo i zbyt mocno dociska łożysko.
Łożysko oporowe nie powinno być też smarowane-te wałeczki nie mogą się kleić, powinny być suche i luźne.
Napisałeś że jak kręcisz w odwrotną stronę to nie chrobocze a jak jest przy wyłączonym łożysku oporowym kręcąc prawidłowo?

Troche kolega jest zle poinformowany bo oporowke tez sie smaruje tylko ze nie smarem a oliwka tylko w bardzo malych ilosciach. Oliwka musi byc rzadka bo inaczej waleczki sie kleja i oporowka nie dziala prawidlowo:)



W każdym bądź razie wniosek jest jeden-wałeczki nie mogą się kleić.Jak masz taką rzadką i nieklejąca oliwkę no i łożysko działa prawidłowo to pewnie że krople można dać.To jest tak jak z zamkami do drzwi-producent nie zaleca smarowania ale są specjalne oliwki, lub z elektrycznymi maszynkami do włosów-nie smarować noży a drugi daje 5ml.specjalnej oliwki.
Pozdrawiam.
[2014-10-22 15:34]

stawik

Sprawa wygląda następująco. dzisiaj rozebrałem go jeszcze raz wszystko dokładnie wyczyściłem w benzynie ekstrakcyjnej złożyłem tak jak powinno być zgodnie ze schematem nasmarowałem, na to łożysko oporowe dałem właśnie krople oliwki no i niestety dalej jest to samo. kręcąc normalnie jak do łowienia delikatnie chrobocze a w drugą stronę jest ok nie mam juz pomysłu co i jak jest nie tak.
[2014-10-23 17:31]

szosz

Sprawa wygląda następująco. dzisiaj rozebrałem go jeszcze raz wszystko dokładnie wyczyściłem w benzynie ekstrakcyjnej złożyłem tak jak powinno być zgodnie ze schematem nasmarowałem, na to łożysko oporowe dałem właśnie krople oliwki no i niestety dalej jest to samo. kręcąc normalnie jak do łowienia delikatnie chrobocze a w drugą stronę jest ok nie mam juz pomysłu co i jak jest nie tak.




Ok.A jak wyłączysz łożysko oporowe ale kręcąc normalnie, też są jakieś dziwne dźwięki?
[2014-10-23 20:51]