Zaloguj się do konta

Spro Red Arc vs Daiwa Regal

utworzono: 2014/02/27 21:41
cinekk19

Witam.Mam zamiar kupic któryś z  wymienionych kolowrotkow. Ma to byc kolowrotek do feedera. Rozmiar kolowrotka 4000. Nie zależy mi na wolnym biegu. Bede lowil na plecionke. Prosze o poradę poniewaz nie mam mozliwosci obejrzenia na zywo kolowrotkow. Pozdrawiam. [2014-02-27 21:41]

tstaros

O Daiwie nic Ci nie powiem, ale Spro red Arc to kołowrotek typowo spiningowy i raczej na Twoim miejscu wybrałbym coś innego. Do tego poleciałbym Tobie jednak coś z wolnym biegiem - nigdy nie wiadomo kiedy się przyda. Pomyśl o Okuma Travertine - bardzo dobry młynek w rozsądnej cenie.

[2014-02-28 07:57]

barrakuda81

Tak jak napisał Kolega powyżej Okuma Travertine Baitfeeder z wolnym biegiem to b.dobry wybór do feedera i gruntowki.W tej metodzie lepiej miec wolny bieg niz nie miec bo przeciez nie musisz z niego korzystac gdy nie ma takiej potrzeby.W pewnych warunkach jednak na 100% się przyda.Kołowrotek może niepozorny wizualnie (kwestia gustu) ale wbrew pozorom b.twardy.Uzywam kilka sezonów na Wiśle do ciezkiego feedera i nie mam zastrzezeń choć kupilem go z myslą o lekkim 'karpiowaniu". [2014-02-28 11:06]

cinekk19

Nie interesuje mnie okuma ani inny kolowrotek tylko te co wymienilem. Co to znaczy ze jakis kolowrotek jest do spiningu? Do gruntu juz sie nie nadaje? Może jakis powazny powod? Kolowrotek do gruntu musi byc mocny I nawijac pozadnie linke. [2014-02-28 14:44]

Qargon

wszyscy specjalisci od metody feederowej uzywaja młynków z przednim hamulcem. powiem tak mam podobny dylemat i waham sie miedzy red arc a arctica ryobiego. rozmiar oczywiscie 4000. co do daiwy to niestety dobra maszynka teraz zaczyna się od 1000 zł i nie chodzi o ilosc łozysk ale wnetrze i materiał wykonania ( chyba ze ktos lubi plastik w srodku). poogladaj sobie i w miare mozliwosci poczytaj na www.mrk.cz  bardzo wiele tam jest wiadomosci dla feederowców o filmach nie wspomne. z "ichniego" forum wiem ze  wielu z "feederowców" czeskich urzywa RedArc-a i bardzo sobie chwala własnie rozmiar 4000. pozdro ps. napisz co wybrałes :) [2014-03-07 12:07]

Hmm... dla mnie użycie Reda pod feddera to świętokradztwo:)

Ale poważniej, Red to młynek idealny pod spina i to raczej średniociężkiego: jakaś guma 10 cm z góra 35 g główką. Potem już zaczyna się czuć przekładnię. Zatem do feddera jakoś go nie widzę, tam przecież ściągasz zastawy po grubo ponad 100g. Choć młynek układa linki bardzo dobrze, jest świetnie spasowany, ma doskonały hamulec. Słowem, młynek super. Tylko cały czas będę twierdzić że mi by było go szkoda do gruntu. Może z sentymentu, bo miałem dwa 10400:)

Daiwa w rozmiarówce 4000 to już kawał maszyny, o niebo większy od Reda a i też wytrzymalszą przekładnię posiada. Za to Regal jest niskim modelem więc mogą mu się trafić różne przypadłości. Choć przy gruncie mało młynek pracuje, za to musi przenieść większe ciężary a z tym nie powinno być żadnego problemu.

Osobiście pod feddera używam Okumy Travertine 55 z wolnym biegiem bo łowię głównie na Wiśle na bardzo ciężkie zestawy. Lecz Ty zrobisz co chcesz.
[2014-03-07 15:50]

Kto co cokwiek nie poleciłby Ci ,to tylko i wyłącznie Spro red Arc.Jeżeli porównujesz młynki Daiwy z innymi,to zawsze miej tą świadomość,iż Daiwa np,3000 równa się wielkością z resztą młynków 4000.Nawiązując do tematu to tylko Red [2014-03-07 17:30]

Hmm... dla mnie użycie Reda pod feddera to świętokradztwo:)

Ale poważniej, Red to młynek idealny pod spina i to raczej średniociężkiego: jakaś guma 10 cm z góra 35 g główką. Potem już zaczyna się czuć przekładnię. Zatem do feddera jakoś go nie widzę, tam przecież ściągasz zastawy po grubo ponad 100g. Choć młynek układa linki bardzo dobrze, jest świetnie spasowany, ma doskonały hamulec. Słowem, młynek super. Tylko cały czas będę twierdzić że mi by było go szkoda do gruntu. Może z sentymentu, bo miałem dwa 10400:)

Daiwa w rozmiarówce 4000 to już kawał maszyny, o niebo większy od Reda a i też wytrzymalszą przekładnię posiada. Za to Regal jest niskim modelem więc mogą mu się trafić różne przypadłości. Choć przy gruncie mało młynek pracuje, za to musi przenieść większe ciężary a z tym nie powinno być żadnego problemu.

Osobiście pod feddera używam Okumy Travertine 55 z wolnym biegiem bo łowię głównie na Wiśle na bardzo ciężkie zestawy. Lecz Ty zrobisz co chcesz.

Ja zaś widzę Reda i do Feedera i do spina.Ten kołowrotek raczej sprosta tym małym wymaganiom.Tomek skoro ścviągasz zeztawy po 100 gram,to moim zdaniem mały pikuś przy jechaniu na spinnie po 1000-2000 rzutów i zwijaniu
[2014-03-07 17:34]

Wracając -zestaw Feedera i spławika nie zwijasz cały czas,jak to się ma w przypadku spinningu.Kołowrotek podczas spinningu wytrzymuje o połowę mniej jak przy feederze [2014-03-07 17:38]

Ja zaś widzę Reda i do Feedera i do spina.Ten kołowrotek raczej sprosta tym małym wymaganiom.Tomek skoro ścviągasz zeztawy po 100 gram,to moim zdaniem mały pikuś przy jechaniu na spinnie po 1000-2000 rzutów i zwijaniu

Wracając -zestaw Feedera i spławika nie zwijasz cały czas,jak to się ma w przypadku spinningu.Kołowrotek podczas spinningu wytrzymuje o połowę mniej jak przy feederze

Racji masz sporo lecz nawet świetny młynek zajedziesz szybko jeśli będzie za dużo ciągnąć na raz. Dlatego osobiście wolał bym Daiwę, tym bardziej że o jej przekładni mogę się wypowiadać tylko w samych superlatywach.
[2014-03-07 19:29]

Tomku wolałbyś Daiwe Regal jak Reda? [2014-03-07 20:41]

Wracając -zestaw Feedera i spławika nie zwijasz cały czas,jak to się ma w przypadku spinningu.Kołowrotek podczas spinningu wytrzymuje o połowę mniej jak przy feederze

Racji masz sporo lecz nawet świetny młynek zajedziesz szybko jeśli będzie za dużo ciągnąć na raz. Dlatego osobiście wolał bym Daiwę, tym bardziej że o jej przekładni mogę się wypowiadać tylko w samych superlatywach.

Ja zaś prócz tego co napisałeś,wypowiedziedź się mogę w negatywach

[2014-03-07 20:43]

Tomku.Co to woli to kwestia wiesz czego.Myślę Tomku ,że przyznasz ,iż skoro młynek przy soinningu jest ok.To przy feederze tym bardziejPS,Daiwa Caldia ma również b.szybkie.Mimo wszystko każdy ją podąrza

[2014-03-07 20:49]

Ja też wolałbym Daiwe i Shimano.Ale sam wiesz.iż w tej cenie jak Ryobi,Spro i Team Dragon nie ma nic lepszego|?
[2014-03-07 20:52]

jaceksw

Posiadam oba , oczywiście Red przy spinie , bo stworzony do tego .  

Regal 3500 doczepiony do feedera i spisuje się dobrze , nawet wolny bieg czasem się przydaje :)

oczywiście mowa o wersji Z-BR , bo X to raczej zbyt delikatny .

[2014-03-07 21:43]

z@mela

Czy ma ktos informacje na  temat SRA 10400 lub 10401 czy posiadają  jeszcze  rotory z alu ? i  który sprzedawca ma w ofercie jeszcze te z aluminiowym rotorem ?
Skąd wynika  różnica w odcieniach kolowrotków bo widać ją na zdjęciach ale w realu tez porównałem kolowrotek mój i kolega  gdzie jego byl jaśniejszy w różowym odcieniu (pracuje jak masełko)
[2014-03-07 21:55]

Tomku wolałbyś Daiwe Regal jak Reda?

Pod feddera wolałbym Regala ale co najmniej 3500. Do spina oczywiście że Reda.
[2014-03-07 22:26]

Czy ma ktos informacje na  temat SRA 10400 lub 10401 czy posiadają  jeszcze  rotory z alu ? i  który sprzedawca ma w ofercie jeszcze te z aluminiowym rotorem ?
Skąd wynika  różnica w odcieniach kolowrotków bo widać ją na zdjęciach ale w realu tez porównałem kolowrotek mój i kolega  gdzie jego byl jaśniejszy w różowym odcieniu (pracuje jak masełko)

SRA?

[2014-03-07 22:37]

Tomku wolałbyś Daiwe Regal jak Reda?

Pod feddera wolałbym Regala ale co najmniej 3500. Do spina oczywiście że Reda.

Ja zaś pod to i tamto wolałbym Reda/

[2014-03-07 22:38]

10401-płytka szpula
[2014-03-07 22:40]

baits

Witam.Mam zamiar kupic któryś z  wymienionych kolowrotkow. Ma to byc kolowrotek do feedera. Rozmiar kolowrotka 4000. Nie zależy mi na wolnym biegu. Bede lowil na plecionke. Prosze o poradę poniewaz nie mam mozliwosci obejrzenia na zywo kolowrotkow. Pozdrawiam.

cięzko cos doradzic,to ze bedziesz łowił na plecionke nic nie mówi.gdzie bedziesz łowił,jakie to łowiska?a przedewszystkim jaki to feeder? [2014-03-07 23:14]