Zaloguj się do konta

Spro Red Arc łowienie boleni i kleni

utworzono: 2013/12/14 18:38
TyberxSpin

Witam . Mam zamiar w najbliższszym czasie zakupić jak spro red arc . Tylko nasuwa sie pytanie czy nada się on do łowienia boleni . Jezeli nie boleni to może kleni ? Proszę pomóżcie mi bo nie ma na forum wątku o tym czy nada się do łowienia bolków . Z góry dzieki :D  [2013-12-14 18:38]

Diablo

To jest kołowrotek typowo jazgarzowy. Oczywiście złowisz i bolenia ale trzeba się będzie liczyć z przyłowem jazgarza. Nawet gdy będziesz stosował wahadła nr 3 jazgarz może uderzyć.
[2013-12-14 19:13]

ryukon1975

Ja ostatnio kupiłem kołowrotek i zapomniałem sprzedawcy spytać na jakie to ryby, w związku z tym nic mi nie bierze.

Żądaj od sprzedawcy aby wpisał w kartę gwarancyjną gwarancję brań boleni i będziesz pewny wyników.                                                   

[2013-12-14 19:17]

Diablo

Teraz mały żarcik o kołowrotkach:
Kołowrotki bardzo rzadko tworzy się z myślą o konkretnym gatunku. Jest tylko jeden gatunek dla którego tworzone są specjalne, często bardzo drogie kołowrotki. Ten gatunek to karpiarze z rodziny wędkarzy.
Resztę kołowrotków z reguły można podzielić według metod połowu. Kolejno według wielkości. Spro Red Arc jest stworzony z myślą o spinningistach. A od wielkości pośrednio będzie zależało czy bedzie pasował do bolenia czy klenia. Bo bezpośrednio zależy to od preferencji wedkującego.
[2013-12-14 19:30]

Nada się.....zapewnie myślałeś o przełożeniu zadając pytanie czy będzie dobry na bolenia.ps.Koledzy nabijają sie z Ciebie :) ,Ae z tym jazgarzem jest naprawdę dobre :D :D [2013-12-14 19:33]

TyberxSpin

Widze koledzy z poczuciem chumoru i małym braku zrozumienia treści :D Chodzi mi czy przełożenie tego kołowrotka będzie odpowiednie i czy on wytrzyma cały czas taką szybką jazde ... [2013-12-14 20:04]

Z mojej strony odpowiedz otrzymałeś,co do jego wytrzymałości to po roku użytkowania odczujesz luzy które w nim wystąpią ale w tej cenie nie szkoda młynka katować do boleniowych łowów.Po za tym lepszej opcji w tej cenie nie znajdziesz :) Pozdrawiam [2013-12-14 20:12]

z@mela

spokojnie da rade  wkoncu przelozenie ma odpowiednie i szpule tez nie małą   - mowa o modelu 10400.
Osobiście   dołożyłbym   troche kasy i kupił  Shimano Stradic . Przy polowaniu na bolki uzywasz  cięzkich przynęt nie stawiajacych prawie w ogole oporu w wodzie i często uzywa sie ekspresowego zwijania  wabika   do czego przyda się  przelozenie  jakie ma stradic .

Co to żarciku i jazgarzach  to od  X lat  kpie z całego karpiarstwa jesli takie coś  istnieje   ot wędki karpiowe  ołów karpiowy  50% droższy od odwazników leszcozwych    . Osttanio kupiłem  wędkę kiełbiową   do łowienia na grunt przy użyciu bardzo cięzkich zestawów  :)
[2013-12-14 20:29]

Jakub Woś

Widze koledzy z poczuciem chumoru i małym braku zrozumienia treści :D Chodzi mi czy przełożenie tego kołowrotka będzie odpowiednie i czy on wytrzyma cały czas taką szybką jazde ...

Dobry kołowrotek. Znajomy wyciągnął na niego sporo boleni. Z tym że On raczej jest przeciwnikiem metody łowienia boleni przy jak najszybszym kręceniu korbą.
[2013-12-14 20:39]

TyberxSpin

spokojnie da rade  wkoncu przelozenie ma odpowiednie i szpule tez nie małą   - mowa o modelu 10400.
Osobiście   dołożyłbym   troche kasy i kupił  Shimano Stradic . Przy polowaniu na bolki uzywasz  cięzkich przynęt nie stawiajacych prawie w ogole oporu w wodzie i często uzywa sie ekspresowego zwijania  wabika   do czego przyda się  przelozenie  jakie ma stradic .

Co to żarciku i jazgarzach  to od  X lat  kpie z całego karpiarstwa jesli takie coś  istnieje   ot wędki karpiowe  ołów karpiowy  50% droższy od odwazników leszcozwych    . Osttanio kupiłem  wędkę kiełbiową   do łowienia na grunt przy użyciu bardzo cięzkich zestawów  :)

Dzięki ;) Stradic to jedno z moich marzeń ( jeżeli chodzi o sprzęt ) ale jednak 700 zł to troche dużo . Niby mam odłożone wystarczająco kasy aby go zakupić , ale mam dopiero 15 lat i chyba narazie kołowrotek takiej klasy jak Stradic nie jest mi potrzebny :) [2013-12-14 20:49]

z@mela

Dzięki ;) Stradic to jedno z moich marzeń ( jeżeli chodzi o sprzęt ) ale jednak 700 zł to troche dużo . Niby mam odłożone wystarczająco kasy aby go zakupić , ale mam dopiero 15 lat i chyba narazie kołowrotek takiej klasy jak Stradic nie jest mi potrzebny :)

Zawsze mozesz kupic uzywanego stradica na "jerku" tam nikt CI  raczej szajsu nie wciśnie.
SPro  spokojnie kilka lat polowisz   jak masz  15 lat to  mysle ze w zupelnosci  kręciol klasy reda  Ci wystarczy .
[2013-12-14 21:06]

Red Arc jest kWitam . Mam zamiar w najbliższszym czasie zakupić jak spro red arc . Tylko nasuwa sie pytanie czy nada się on do łowienia boleni . Jezeli nie boleni to może kleni ? Proszę pomóżcie mi bo nie ma na forum wątku o tym czy nada się do łowienia bolków . Z góry dzieki :D 

Nie patrz na docinki tych panów.Pewnie nie jeden z nich chce mieć taki,lecz nie może.Co do pytania czy da radę?Odpowiadam TAK!!!Tylko patrz raczej na większy rozmiar powiedzmy 10400.Każde Shimano do 500zł wysiada przy Redzie.

[2013-12-14 21:08]

Dzięki ;) Stradic to jedno z moich marzeń ( jeżeli chodzi o sprzęt ) ale jednak 700 zł to troche dużo . Niby mam odłożone wystarczająco kasy aby go zakupić , ale mam dopiero 15 lat i chyba narazie kołowrotek takiej klasy jak Stradic nie jest mi potrzebny :)

Stradic? Hahaha żadna rewelacja

[2013-12-14 21:09]

Ja ostatnio kupiłem kołowrotek i zapomniałem sprzedawcy spytać na jakie to ryby, w związku z tym nic mi nie bierze.

Żądaj od sprzedawcy aby wpisał w kartę gwarancyjną gwarancję brań boleni i będziesz pewny wyników.                                                   

Średnio śmieszne.Na nic innego Cię nie stać?
[2013-12-14 21:13]

Z mojej strony odpowiedz otrzymałeś,co do jego wytrzymałości to po roku użytkowania odczujesz luzy które w nim wystąpią ale w tej cenie nie szkoda młynka katować do boleniowych łowów.Po za tym lepszej opcji w tej cenie nie znajdziesz :) Pozdrawiam

I tu się kolego mylisz!Po roku biczowania wody u kumpla większe luzy wystąpiły w Stradicku,jak u mnie w Redzie.Skąd ta Twoja teza?

[2013-12-14 21:16]

Użytkuje Reda 10400 od 2010 roku i chodzi tak jak w dniu zakupu.Widzę iż kilka osób nie mający styczności zabiera głosy w tym temacie.Mając ''NULL'' pojęcia o młynkach typu''SPRO'' [2013-12-14 21:20]

ZanderHunter

Zawsze mozesz kupic uzywanego stradica na "jerku" tam nikt CI  raczej szajsu nie wciśnie.
SPro  spokojnie kilka lat polowisz   jak masz  15 lat to  mysle ze w zupelnosci  kręciol klasy reda  Ci wystarczy .

Czemu z@mela porównujesz lata kolegi do sprzętu jaki mu wystarczy...a co to jest za wyznacznik! wg Ciebie?....i czemu określasz z góry że Red Arc to jest szajs?...przedstaw koledze szczegóły za i przeciw...a co to znaczy na "jerku" czy tam są lepsi?....o co Kaman pijesz do uczestników portalu wędkuje że są oszustami i wciskają jak to ująłeś szajs?....
[2013-12-14 21:29]

Kolega mój po kiju posiada właśnie ten model.Miałem nawet wątpliwą przyjemność pomachać tym kijem.Wrażenia?Już piszę:Zbyt długa rękojeść,zbyt miękka akcja,lakier na przelotkach pęka,korek też nie jest najlepszej jakości.Ewentualnie wygląd w miare posiada(te fioletowe wstawki),a i zapomniałem ,ogromnie ciężka jest w porównaniu z serią Guide Select Dragona.Także jeśli chodzi o mnie to nigdy bym nie kupił tego typu wędki.Pozdrawiam

zgłoś naruszenie

Thomson86Daiwy to tylko kołowrotki można te droższe brać,aczkolwiek jeśli chodzi o wędki to jeszcze nie bardzo.Cena dyża a jakość wątpliwa
To jest kolego bzdet nad bzetami !!!Daiwa infinity Q 8-35-165gr. Dragon guide select 10-35gr  - 179grFaktycznie straszliwie ciężki te dawia hahahaha-człowieku co Ty wypisujesz za głupoty ??Stradic -chłopie to legenda shimano w tej klasie !Spro red arc-ma mój kolega kupił w maju tego roku specjalnie na bolenie-po kilku łowieniach narzeka na niego,bo luzów dostał.Mało tego ma stradici/ultegry -dokupuję następne typu sustain fg.Posiada daiwe aority-w której łożysko oporowe siadło po 3 miesiącach-i nie chce już daiwy.Znalazł sprzęt niezawodny.Podsumowując najpierw zapoznaj się z tym na co nigdy w życiu nie łowiłeś,póżniej oceniaj i wypisuj te głupoty na forum .Bo jak narazie  zachwalasz wyłącznie sprzęt na który łowisz snobie jeden.
Daiwa ma 30 razy większe pojęcie w produkcji wędzisk niż jakiś dragon;porozmawiaj sobie z kiloma osobami z rodbuildingu czu serwisantami lub z ludzmi którzy naprawiają sprzęt.Może czegoś się dowiesz.
Brak Tobie pojęcia a pieprzysz jak przejechany.Człowieku idz na leczenie,póki jeszcze masz czas... [2013-12-14 21:32]

Jakub Woś

Panowie, bez kłótni proszę
[2013-12-14 21:39]

TyberxSpin

Spokojnie panowie bez kłótni :)    więc ostateczne zdania czy red arc jest wart zakupu do połowu boleni ? Bo jeszcze wpadł mi w oko ( dawno temu ) Shimano Exage . Wygląda naprawdę ciekawie ale jeżeli chodzi o jego  wnętrzności to zdania są podzielone... Byłby wart uwagi jeżeli chodzi o połowy szczupaka , bolenia klenia ?  [2013-12-14 23:18]

z@mela

Czemu z@mela porównujesz lata kolegi do sprzętu jaki mu wystarczy...a co to jest za wyznacznik! wg Ciebie?....i czemu określasz z góry że Red Arc to jest szajs?...przedstaw koledze szczegóły za i przeciw...a co to znaczy na "jerku" czy tam są lepsi?....o co Kaman pijesz do uczestników portalu wędkuje że są oszustami i wciskają jak to ująłeś szajs?....

Zander Hunter  nadinterpetowujesz  moją  wypowiedź  lub czytasz  bez zrozumienia  ale do  rzeczy
wiek do  sprzętu  troche ma bo  większosc mlodych wiekiem wędkarzy  to poczatkujacy spinningiści którzy ładuja kupe kasy  w wypasiony sprzęt a pozniej sprzedaja  go za grosze   albo rzucająw kąt i  z reguły lepiej zaczynać  na czyms tanszym gorszym  ale  kazdy ma inaczej.
Mam kołowrotek Spro REd arc 10400 od 2008 roku i użytkuje go w okresie od maja do pazdziernika srednio 6x po 4h  w tygodniu a bywaja  intesywniejsze tygodnie i co ?? kołowrotek  kręci  w miare przyzwoicie  ale niestety (łożyska) juz slychać  i czuć  ale to normalne przy tak intensywnej eksploatacji.

Nie dyskryminuje    tutejszych forumowiczów  tylko   dział  kupię/ sprzedam na wędkuje praktycznie nie działa za to na jerku  to istny bazar  i jak sie orientujesz sa pewne rystrykcje dotyczące sprzedających  co teoretycznie  może uchronic  kupującego przed   kupnem szajsu.

[2013-12-14 23:38]

piotrcarp

Spokojnie panowie bez kłótni :)    więc ostateczne zdania czy red arc jest wart zakupu do połowu boleni ? Bo jeszcze wpadł mi w oko ( dawno temu ) Shimano Exage . Wygląda naprawdę ciekawie ale jeżeli chodzi o jego  wnętrzności to zdania są podzielone... Byłby wart uwagi jeżeli chodzi o połowy szczupaka , bolenia klenia ? 

Exage bym odpuscil bo niby to fajnie kreci i lekko to luzy juz ma w sklepie i zeby troche pokrecil to juz nowego nalezy rozkrecic i skasowac luz(wiem bo posiadam 3szt.) Co do reda to szybko zaczyna szumiec lozysko rolki ale wystarczy wymienic na jakies lepsze i po problemie. W podobnej cenie sprawdz jeszcze Spro Zalt Arc tez posiadam i calkiem fajnie to kreci i po sezonie lowienia zlego slowa nie powiem a macham glowkami od 15 do 35g do tego kopyta 3-4calowe. Tu masz Exage i Zalta od srodka:) http://www.forum.wedkuje.pl/f,konserwacja-kolowrotkow,701377,0.html
[2013-12-14 23:43]

TyberxSpin

Ok . Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)  Widze że Red Arc to nie jest juz takie cudeńko jak myślałem bo widze że są również w nim minusy ( ale to chyba normalne ) . A może ktoś z was polecił by jakiś sprawdzony przez was kołowrotek ?  [2013-12-15 09:04]

ryukon1975

Mój kołowrotek na bolenia ( i nie tylko) Penn Sargus. Stopy metali, moc, duże przełożenie. Możesz też poszukać w innych Penn -ach wagi lekkiej są podobne technicznie.

[2013-12-15 09:14]

TyberxSpin

Dzięki :) wygląda ciekawie ... A co to za kijek ?  [2013-12-15 10:29]

ryukon1975

Kij to Daiwa Ryukon Jigger 2,7 m 8-35 g

[2013-12-15 10:31]