Zaloguj się do konta

Spro Red Arc pytanie o luzy.

utworzono: 2011/07/28 07:36
Gorgoth82

Witam.
Dwa dni temu kupiłem kołowrotek Red Arc kołowrotek bardzo fajny ale niepokoi mnie jedna rzecz. W moim występuje luz jak na tym zauberze: https://www.youtube.com/watch?v=qk1BNoQlmOw
Czy w waszych Red Arc'ach też występuje taki luz? Czy mój ma poprostu wadę i należy go reklamować? Z góry dziękuję za pomoc.
[2011-07-28 07:36]

Gorgoth82

Dla tych, którzy nie mogą otworzyć linka: chodzi mi o luzy na tym bolcu co jest mocowana szpula.
[2011-07-28 08:02]

mariusz23

Witam
Ja również mam w nim taki luz ale nie przeszkadza to w nawijaniu wiec te sztuki chyba tak mają ale gorzej jest już z łożyskiem rolki kabłąka bo przy stawiającym znaczny opór przynęty w wodzie rolka zaczyna szumieć i trochę przekładnia wiec głośniej pracuje i będę go wysyłał na gwarancje bo wydaje mi się że producent w znacznym stopniu skąpi smarowania elementów lub porostu te kołowrotki nie są dobrze spasowane z obudową bo to nie jest ostatnio tylko mój przypadek. Jeżeli chodzi o luzy to nie zmniejszysz go dodając podkładek bo luz jest na ślimaku i jeżeli będzie się on zwiększał i pogorszy to nawijanie to w takim razie na gwarancje.

pzdr
[2011-07-28 10:49]

Kolego takie luzy występują na KAŻDYM KOŁOWROTKU. Nieważne czy za 30 zeta czy 3 tysiące. Dodawanie podkładek nic nie da bo one są jedynie po to aby wyregulować nawój linki na szpulę. A gdybyś go wysłał do serwisu to niezły mieli by z Ciebie ubaw. Ogólnie nie masz czym sie przejmować. PS. mam 2 Redy 10400 , Daiwę za 7 stów i też mają tam luzy. To jest normalne.
[2011-07-28 13:34]

czerwcowy0520

Kolego takie luzy występują na KAŻDYM KOŁOWROTKU. Nieważne czy za 30 zeta czy 3 tysiące. Dodawanie podkładek nic nie da bo one są jedynie po to aby wyregulować nawój linki na szpulę. A gdybyś go wysłał do serwisu to niezły mieli by z Ciebie ubaw. Ogólnie nie masz czym sie przejmować. PS. mam 2 Redy 10400 , Daiwę za 7 stów i też mają tam luzy. To jest normalne.

Kolega jak zwykle trafnie podsumował i wyczerpał temat.

PS Mój TD920iz również ma ten sam luz.
[2011-07-28 15:26]

Kolega jak zwykle trafnie podsumował i wyczerpał temat.

PS Mój TD920iz również ma ten sam luz.

Dzięki;)
[2011-07-28 18:18]

jamesbond

Tomek wszystko podsumował dobrze. Więc się nie martw. A kołowrotek dobry. [2011-07-28 19:09]

Immortallord

chodzi wam o te luzy ze jak sie porusza szpula gora dół to jest luz u mnie to tez jest i tez sie wlasnie martwilem ze to cos z moimi kolowrotakmi ale widze ze ten luz to noermalna sprawa jest wiec chyba spoko wszystko [2013-04-04 13:15]

MaateuszK07

Też potwierdzam ,że to normalna rzecz.. posiadam 2 Red Arc 10200 i 10400 i w obu występuje taki luz na szpuli więc się nic nie martw. Pozdro. [2013-04-04 17:48]

Immortallord

A czy luz prawo lewo to tez luz czy szpula tak chodzi i to wogole nie luz chodzi mi o to ze szpula moge poruszac swobodsnie prawo lewo okolo 8mm
[2013-05-12 16:19]