Spro Passion 740 i plecionka Power Pro.

/ 7 odpowiedzi
Witam. Zakupiłem kołowrotek Spro Passion 740 i wydaje mi się świetny, ale wszystko wyjdzie w praniu nad wodą. Do tego kołowrotka chcę kupić pleionkę Power Pro. I tu się zaczyna moje pytanie. Jak ten kołowrotek poradzi sobie z tą plecionka, a rownoczesnie chcialbym dowiedziec sie jaką srednice proponujecie na połowy szczupaków, okoni, kleni i boleni. Zastanawiam sie nad rozmairem 0.10 mm ale boje sie ze podczas holu ryby wejdzie ona w chaszcze i starce rybe i przynete moze wybiore 0.13 (bo taki jest rozmiar Power Pro) i nie bede sie martwil o orwanie linki.
Jeszcze jedno pytanie jak nawinąć plecionke na kolowrotek, zeby nawinela sie rowno i zeby sie nie skrecala.
PS. Co to jest podklad pod zylke i plecionke ??

Infernal1995


Znowu to samo... Dobra już odpowiem. Kup 0,13 , a jak są zaczepy to troche grubszą 0,16 zieloną. Podkład jest po to by zapełnić całą szpule kołowrotka ( zostaw 2 mm od rantu szpuli). Weź plecionke nawiń na pustą szpule Passiona i dowiąż do niej żyłkę i nawiń do końca, zostaw troche miejsca ( te 2 mm o których wspominałem). Później przewiń 2 razy na innym kołowrotku i nawiń na Passiona( tak by plecionka była na wierzchu). Dzięki tak nawinietej plecionce rzuty sa dluzsze. Cała filozofia. (2014/03/11 08:34)

Infernal1995


Aha i plecionke przełóż przez pierwsza przelotke ( najwieksza) i przywiaz do kolowrotka. Mozesz przez ksiazke albo do wiadra z woda wrzucic szpulez plecionka. Ten rozmiar co podalem jest na szczupaka ew.  na bolenia. Na okonia i klenia stosuje sie raczej zylki 0,14. i 0,16 polecam. Ale jak zylka ciensza to i kij musi miec mniejsze cw. (2014/03/11 08:42)

u?ytkownik92537


A podkład musi miec taka sama srednice ? (2014/03/11 08:50)

Infernal1995


Nie, ale lepiej by była to grubsza żyłka, bo wtedy mniej się nakręcisz :D . No i w przypadku brania duzej ryby np. Suma to może ci cała plecionke wywinac i przydalo by sie by wytrzymalosc żyłki byla przynajmniej taka sama jak plecionki, ale to malo prawdopodobne by na poczatku kariery spinningowej wzial tak wielki sum :D (2014/03/11 09:15)

johny77


czesc, spro zle wspolpracuje z plecionkami, nie nawija idelanie i robia sie kołtuny, wiem bo mam spro 730 i PP019 ja musialem zmienic na inny krecioł a spro uzywam na pstragi gdzie mam nawinieta zylke 020 (2014/03/11 14:24)

Haryyy5


Ja mam kołowrotek spro passion z Power pro 0,19 i nie narzekam. Nawija ładnie, jakichś splątań specjalnych nie ma. Wiadomo że czasem się coś zdarzy ale taki juz urok plecionek. (2014/03/11 15:31)

u?ytkownik102837


Ja mam kołowrotek spro passion z Power pro 0,19 i nie narzekam. Nawija ładnie, jakichś splątań specjalnych nie ma. Wiadomo że czasem się coś zdarzy ale taki juz urok plecionek.

Dokładnie ja na passionie mam 0,16 i też nie narzekam oraz polecam



Pozdrawiam Boczny Trok (2014/03/11 17:01)


Sklep wedkuje.pl

Spro Red Arc Legend