Zaloguj się do konta

Spro Passion - dobór rozmiaru

utworzono: 2014/01/19 21:38
Kamess

Witam.

Potrzebuję kołowrotek do spinning-u Daiwa Exceler 2,7m 3-18g( waży ok.150g). Wybór padł już raczej na Spro Passion tylko nie wiem jaki rozmiar będzie lepszy 710 czy 720. Kij będzie używany na Odrze do połowu Kleni i sporadycznie do lekkiej zabawy z Boleniami. Na razie mam zamiar używać żyłek 0,18mm - 0,20mm , a w planach jest kupno jakiejś dobrej plecionki ok. 0,12mm.
     Najważniejsze pytanie, którę kieruję do wszystkich posiadaczy Spro Passion w podanych rozmiarach. Ile realnie wchodzi żyłki 0,18 / 0,20mm na kręcioł wielkości 710, a ile na wersję 720?
Czytałem ,że rozmiar 720 nie nawija zbyt dobrze żyłki średnicy < 0,20mm, więc z 0,18mm nie było by pewnie zbyt komfortowo.Wobec tego , jeśli warto zdecydować się na rozmiar typu Spro Passion 720 to może lepiej jest wziąć  ABU GARCIA CARDINAL EX PRO 2000 FD (0,25/135m)?
Co o tym myślicie? Z góry dziękuję za każdą opinię :) Na pewno były już podobne tematy , ale nie mogłem coś znaleźć interesującego mnie zagadnienia realnej pojemność Spro Passion, a jako totalny lajik muszę się dopytać bardziej doświadczonych kolegów po kiju :) [2014-01-19 21:38]

wirefree

Heh na tanie krecioly nie nawija sie calej zylki poniewaz w trakcie lowienia zylka nierowno sie nawija i pozniej bedziesz mial brody. passion  to kreciol do splawika nie na odre. [2014-01-19 22:48]

89krzysztof

Mam 720, nawinąłem podkład, do tego 150m żyłki 0.14 i jeszcze miejsce jest, więc Ty 150m żyłki 0.18 też zmieścisz. Zresztą masz napisane na kołowrotku, to sobie przelicz i odejmij kilka metrów żeby nie był kołowrotek wypełniony po brzegi
[2014-01-20 07:14]

Heh na tanie krecioly nie nawija sie calej zylki poniewaz w trakcie lowienia zylka nierowno sie nawija i pozniej bedziesz mial brody. passion  to kreciol do splawika nie na odre.

Nie mogę się się zgodzić z kolegi wypowiedzią że ten spławik nadaje się tylko na spłąwik, ponieważ mam spro passion w rozmiaże 40 i używam go do średniego spina i daje rade, Jestem tego zdania że jak za taką ceny raczej nie ma takiego kręciołka do spina
[2014-01-20 13:34]

kwas1423

Heh na tanie krecioly nie nawija sie calej zylki poniewaz w trakcie lowienia zylka nierowno sie nawija i pozniej bedziesz mial brody. passion  to kreciol do splawika nie na odre.

Nie mogę się się zgodzić z kolegi wypowiedzią że ten spławik nadaje się tylko na spłąwik, ponieważ mam spro passion w rozmiaże 40 i używam go do średniego spina i daje rade, Jestem tego zdania że jak za taką ceny raczej nie ma takiego kręciołka do spina

Zgodzę się z kolegą. Ja spro passiona 740 używam do trollingu i spinningu w Szwecji i nie narzekam. Posiadam 4 kręcioły spro passion i wszystkich używam do spinningu.Wracając do tematu w 710 wchodzi coś koło 170/180m 0.16. [2014-01-20 13:49]

Kamess

Dziękuję wszystkim za zabranie głosu !
Niestety nie stać mnie na droższy kołowrotek, a i też nie mam specjalnie potrzeby nabywania lepszego sprzętu. Do dyspozycji mam 200 zł, Spro Passion jest za 150 zł, nie wiem czy znajdę coś lepszego w tym przedziale cenowym. Właściwie muszę przyznać, że jestem bardziej zdecydowany na  ABU GARCIA CARDINAL EX PRO 2000 FD. Tutaj macie jego krótką recenzję napisaną przez naszego forumowego kolegę:
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,abu-garcia-ex-pro-3000fd-to-jest-to,56152
Co sądzicie o tym wyborze? Niby nie powinien być gorszy niż Spro, a nawet  może lepszy. Oczywiście priorytetem jest dobre nawijanie żyłki , w przyszłości może przerzucę się na plecionkę i możliwie dobra kultura pracy - myślę tu głównie o hamulcu. W prawie tej samej cenie dostaje jednak kołowrotek ze szpulą zapasową, grafitowa co prawda , ale wiadomo...Nie wiem tylko czy Passion 720 nie jest jednak lepszy, tylko żyłki <0,20 mm czasem problematycznie na nim chodzą, Abu ma ciut mniejszą szpulę i może poradzi sobie lepiej. Podkreślam raz jeszcze, że praktycznie 100% mojego wędkowania będzie na żyłce 0,18-0,20 mm, więc nie mam co szaleć z zapasem na grubsze linki. Spinning będzie używany do połowu kleni , a i z boleniem spokojnie zawalczę na żyłce 0,20 mm.  [2014-01-20 17:02]

wirefree

Jesli to beda polowy woblerami to jeszcze moze da rade ten kreciolek. Ale o czym ty piszesz? Kultura pracy z kreciolkiem za 150zl ? Przeciez to najtanszy zabawkowy kolowrotek . [2014-01-20 18:01]

Kamess

Przeczytaj ze zrozumieniem mój post , a potem się wypowiadaj. Nie jestem idiotą , wiem jak działa kołowrotek za 150 zł , a jak za 500. Oczywiście, chodziło mi o "kulturę" w tej grupie cenowej, czyli wg. Ciebie jak się będzie kręcić to dobrze. Niestety , ale nie stać mnie na kupno sprzętu za >300 zł. Znam już twoje zdanie i przepraszam, ale jak masz pisać wyłącznie  komentarze krytykujące, a wręcz wyśmiewające zakup takich "zabawek" to się lepiej nie wypowiadaj. Rozumiem,że można się przyzwyczaić do sprzętu wysokiej klasy, ale litości , nie każdy może sobie na niego pozwolić. Chyba ,że mam w ogóle nie łowić , bo właściwie czy to będzie można nazwać łowieniem z takim sprzętem...? Niestety , ale dołożenie 150 zł do np. Spro Red Arc to dla mnie dość spory wydatek...Wiem,wiem Passion i tak rozleci się po 2 latach... a Red Arc o wiele więcej wytrzyma? Jak po 3 latach złapie luzy itp. to pewnie też będę się musiał z nim pożegnać i na jedno wyjdzie. [2014-01-20 18:35]

grzegorz not

Powiem tak. Używam od roku czasu Spro Passion w rozmiarze 730. Spokojnie się nim łowi zarówno plecionką 0,12 mm jak i żyłkami 0,16 i 0,18mm. Brody? Szczerze powiem, że nie pamiętam abym miał z tym problem:-) Kręciołek zaliczył jak na razie około 130 wypadów nad wodę i był używany przede wszystkim w opadzie z główkami do 15 g oraz trochę do feedera przy połowie sandaczy z gruntu. Po roku czasu podjąłem decyzję o zmianie kręciołka do spina na coś lepszego a ten zostanie na stałe przeznaczony do feedera. Wiem, że spokojnie da radę bo nie widzę aby zbytnio się zużył.

W tej cenie zastanów się jeszcze nad Ryobi Ecusima gdyż w standardzie dostajesz chyba szpulę zapasową a z Passionem nie.  

[2014-01-20 18:46]

Przeczytaj ze zrozumieniem mój post , a potem się wypowiadaj. Nie jestem idiotą , wiem jak działa kołowrotek za 150 zł , a jak za 500. Oczywiście, chodziło mi o "kulturę" w tej grupie cenowej, czyli wg. Ciebie jak się będzie kręcić to dobrze. Niestety , ale nie stać mnie na kupno sprzętu za >300 zł. Znam już twoje zdanie i przepraszam, ale jak masz pisać wyłącznie  komentarze krytykujące, a wręcz wyśmiewające zakup takich "zabawek" to się lepiej nie wypowiadaj. Rozumiem,że można się przyzwyczaić do sprzętu wysokiej klasy, ale litości , nie każdy może sobie na niego pozwolić. Chyba ,że mam w ogóle nie łowić , bo właściwie czy to będzie można nazwać łowieniem z takim sprzętem...? Niestety , ale dołożenie 150 zł do np. Spro Red Arc to dla mnie dość spory wydatek...Wiem,wiem Passion i tak rozleci się po 2 latach... a Red Arc o wiele więcej wytrzyma? Jak po 3 latach złapie luzy itp. to pewnie też będę się musiał z nim pożegnać i na jedno wyjdzie.

Spokojnie kolego na pewno te spro ci trochę wytrzyma na spinie, w cenie do 200zł myśle że nie ma lepszego młynka, to jest sprawdzona przezemnie konstrukcja i myśle że te spro bije na łeb inne młynki jak np, catane. Wiadomo że to nie jest jakaś wysoka klasa i cudów nie ma co się spodziewać ale jeśli chodzi o kategorie cenową to jest jeden z lepszych młynków na rynku w tej cenie.
[2014-01-20 18:54]

Kamess

Rozumiem, dziękuję za rzeczową odpowiedź. Powiedźcie szczerze może jeżeli uda mi się uciułać na Spro Red Arc to może warto je wziąć? Tylko ten kręcioł za ok. 300 zł nie jest jakiś trefny  - http://allegro.pl/kol-spro-red-arc-tuff-body-w-s-10200-promocja-i3893482485.html
O co chodzi,że przy niektórych aukcjach zaznaczają w tytule "*ślimak", to są różne wersje tego kołowrotka - oczywiście oprócz rozmiaru? [2014-01-20 19:31]

albercik

Najlepiej wyważa ten kijek Shimano Aernos 2500 fa ale to już inna półka
[2014-01-20 21:06]

Mam red arca właśnie od tego sprzedawcy i kupionego za podobne pieniądze,działa bez zarzutu.
Piszę o tym  bo kiedyś się przewinął temat że sprzedaje kręcioły gorszej jakości,bez gwarancji experta i dlatego tak tanio.Mój kręci prawie dwa sezony i jest super.
A co do Passiona ,mam tyle że model 730 -bardzo dobry kołowrotek za nie wielkie pieniądze.
[2014-01-21 07:49]

grzegorz not

Tak dla pewności tu masz listę sklepów ze strony Experta. Zakładka "Gdzie kupić".

http://www.expertfloat.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=24&Itemid=37

[2014-01-22 08:29]