Zaloguj się do konta

Spro Passion FD730 i jego praca

utworzono: 2013/04/22 15:48
baits

nie oszukujmy sie koła w tych młynkach to zwykłe odlewy czasem nie sa idealne,najlepszy sposób to przy kupnie wziąć do obejrzenia 3 czy 4 kołowrotki i posłuchac... najlepiej przyłozyc stopke od kołowrotka do ucha i zakrecić kazdy bedzie szumiał ale zdarzaja sie takie które dodatkowo pukaja i to jest własnie wina odlewu on z czasem sie dotrze ale mimo wszystko warto zrobić taki test i wybrac ten który pracuje najciszej,szumiaca rolka to najczesciej wina smaru,fabrycznie załadowanego,rolka powinna być czysta i sucha,jedna srubka,wd40 potem do sucha szmatka i problem powinien zniknąć,na plecionkach zawsze rolka pracuje głośniej bo cały kij rezonuje [2014-03-16 02:50]

89matthew89

Ja ze swoim passion wybrałem się do sklepu w którym go kupiłem opisałem problem sprzedawcy (stuki, szum co potęgowało się przy prowadzeniu przynęty np. GNOM 2 ), który po krótkich oględzinach mojego i  nówki która leżała na półce sklepowej stwierdził ze jednak ma za duży luz i czuć bicie. Kołowrotek pojechał na gwarancje  :) mam nadzieje że do sezonu na szczupłego mi go zwrócą.
[2014-03-20 15:39]

Zieloczek100

Mi jak rozleci się Spro Passion kupię TEAM DRAGON FD730iX - 5 lat gwarancji, jestem ciekawy jak prezentuje się środek. [2014-04-16 23:41]

89krzysztof

Mi jak rozleci się Spro Passion kupię TEAM DRAGON FD730iX - 5 lat gwarancji, jestem ciekawy jak prezentuje się środek.


Zanim roleci Ci się Spro Passion oszczędzaj i proponuję kupić Spro Red Arc.
[2014-04-17 07:22]

Mi jak rozleci się Spro Passion kupię TEAM DRAGON FD730iX - 5 lat gwarancji, jestem ciekawy jak prezentuje się środek.



A jak miałby się niby prezentować ten środek?Drugą sprawą ,często mylną jest właśnie wspomniane 5 lat gwarancji.Niektórzy się nabierają i myślą,iż firma będzie im przez te 5 lat naprawiała młynki,co jest zupełną nieprawdą.

[2014-04-17 07:32]

TheMechOne

Te magiczne "5 lat" to TEORETYCZNA bezawaryjna zywotnosc kolowrotka. A wg prawa na podstawie paragonu masz 2 lata na reklamacje. No chyba ze piachu nasypiesz do srodka i ci nie uznaja. ;) [2014-04-17 07:50]

Co do tych 5 lat gwarancji też mam mieszane uczucia, lecz mnie to zbytnio nie interesuje.. ponieważ sam w razie potrzeby mogę sobie młynek naprawić, i myślę że każdy wędkarz powinien umieć sobie samemu młynek przesmarować czy wymienić w razie czego łożysko w rolce czy gdzieś indziej. Pamiętajmy, że jeżeli dbamy o młynek i co sezon jest smarowany, to będzie działał latami.
A teraz co do tematu, to miałem na serwisie właśnie passiona 730 i jest to specyficzny młynek, a to dlatego, że po przesmarowaniu dobrym smarem, ani on się nie wyciszył zbytnio, ani praca się dużo nie zmieniła. Dodam że smarowałem tak samo 710 i ten model dostał ,,nowe życie,,. Nie wiem może to kwestia przełożenia.  [2014-04-17 08:00]

Co do tych 5 lat gwarancji też mam mieszane uczucia, lecz mnie to zbytnio nie interesuje.. ponieważ sam w razie potrzeby mogę sobie młynek naprawić, i myślę że każdy wędkarz powinien umieć sobie samemu młynek przesmarować czy wymienić w razie czego łożysko w rolce czy gdzieś indziej. Pamiętajmy, że jeżeli dbamy o młynek i co sezon jest smarowany, to będzie działał latami.
A teraz co do tematu, to miałem na serwisie właśnie passiona 730 i jest to specyficzny młynek, a to dlatego, że po przesmarowaniu dobrym smarem, ani on się nie wyciszył zbytnio, ani praca się dużo nie zmieniła. Dodam że smarowałem tak samo 710 i ten model dostał ,,nowe życie,,. Nie wiem może to kwestia przełożenia. 


To,że się nie wyciszył to tylko i wyłącznie kwesta spasowania obu modeli,jeżeli zaś chodzi o smarowanie to pamiętaj są takie kołowrotki którym żaden smar(nawet najlepszy) w niczym nie pomoże.

[2014-04-17 08:13]

mike217

Co to znaczy dobry smar?  [2014-04-17 10:06]

Co to znaczy dobry smar? 


Zapewne to metafora taka 

[2014-04-17 10:37]