Spro Passion 730FD vs Shimano Catana 3000 SFB

/ 10 odpowiedzi
Witam wszystkich.
Niestety zamówiony Spro Passion 730 FD nie przyszedł(podobno zaginął po drodze),zwrócono mi gotówkę.
Potrzebuję kupić jakiś sprzęcik na weekend.
Byłem w sklepie osiedlowym,sprzedawca stanowczo odradza mi serię passion w zamian probonuje w.w Catane
Sam nie wiem co o tym myśleć,potrzebuję kręcioła do 2 wędek:

lekka: Daiwa megaforce jigger 3-16g 2,6m
średnia: Shimano Vengeance 10-30g. 2,4m

Co sądzicie o tej Catanie w porównaniu do Spro?
Może macie jakieś inne propozycje?

Na Shimano zamierzam łowić z opadu sandacze i może szczupaki na blaszkę
Zaś na Daiwie okonki, jazie, klenie, może jakieś bolenie.

Z góry dzięki za pomoc


czarnybrat


Mam spro passion 720 i miałem okazję porównać go do catany, moje osobiste zdanie jest takie, że SPRO (RYOBI) jest zdecydowanie lepszy od shimano. Jedyny element, który jest wg mnie gorszy to rączka (w moim musiałem docierać ok 10 h zanim zaczęła płynnie chodzić. Wcześniej się lekko przycinała co mnie strasznie drażniło).
Pozdrawiam  (2012/07/02 20:26)

berthold


ja stanowczo odradzam CATANĘ to jest zwykły chłam podobny do tych masterów z targu wiem bo sam dałem się nabrać sprzedawcy w sklepie też zachwalał pod niebiosa ten szmelc ,ja je mogę porównać z moimi OKUMAMI oraz DRAGONAMI one są mercedesami w porównaniu z tą cataną mam jeszcze brawningi bacfire też ich nie polecam ,tobie polecam jakiś SPRO ,OKUMA lub DRAGON twoje pieniądze i nie musisz udawadniać nikomu że szmelc to jest super (2012/07/02 22:00)

u?ytkownik97004


Polecam Passiona. Wysoka kultura pracy, hamulec równie precyzyjny jak w wyższych modelach (Red, Blue Arc). Znakomita relacja cena-jakość. Z rączką, jak i całą korbką, nie mam problemów, jest taka sama jak we wspomnianych wyższych modelach. Minusem może być brak zapasowej szpuli, ale czasem na Allegro jest możliwość dokupienia w rozsądnych pieniądzach, tj. poniżej 30 zł. Catana, według mnie zabawka, lekki spinning okoniowy i spławik to max dla tego kołowrotka. Zdecydowanie skłaniałbym się ku SPRO, choć też raczej nie ma mowy o jakiejś ciężkiej orce, ale za tę cenę rewelacja.

(2012/07/02 22:18)

u?ytkownik59679


również polecam Ci spro passion, moim zdaniem catana jest przereklamowana i powiela się pewien wzorzec jako ze jest to super młynek. Posiadam catane 2500 i nie specjalnie jestem zadowolony.  (2012/07/02 23:56)

szczawik1984


witam
a ja jestem ciekaw czy ten sprzedawca sam używa catany
ja sam nikomu z moich klientów bym go nie polecił widząc ile trafia się reklamacji
SPRO jest naprawdę dobrym młynkiem porównując stosunek ceny do jakości

polecam swoim klientom i póki co nie narzekam na ich brak. (2012/07/03 00:24)

barman314


Po przeczytaniu Waszych komentarzy,myślę,że na dobre odpuściłem sobie Catanę.
Zamówiłem Passiona fd ale 740.
Myślę,że będzie bardziej uniwersalny czyli zarówno spining jak i feder.
Trochę się boję,że może być ciut przyduży do mojej wklejanki- Daiwa megaforce jigger 3-16g 2,6m.
Ale za to do Shimano Vengeance 10-30g. 2,4m jak i nieco cięższego
Shimano Vengeance 15-40 2,7m. będzie idealny.
Może jeszcze w tym sezonie pomyślę o jakimś kręciołku do Daiwy, nie bardzo wiem jednak co.
Cena także max 150zł.
Jeżeli Spro spełni moje oczekiwania,to może jego mniejszego braciszka 720fd (2012/07/03 08:46)

Timur2148


do berthold
może poleć konkretne modele Okuma, Spro i Dragon skoro u Ciebie się sprawdziły....... (2012/07/03 09:00)

swyniu


Kolego  mam Sproka tyle  że innego -Dragmastera i Catanka nie ma polotu wszystko dziwnie ruchome ..luźne (2012/07/03 09:22)

xerinus


Temat wałkowany wiele razy. Spro passion bije górę w tym przedziale cenowym.  (2012/07/03 12:50)

barman314


Mam już kręciołka w domu.
Już na pierwszy rzut oka widać,że jest 100 x solidniej wykonany od Catany.
Myślę też,że wielkość 740 będzie lepiej mi wyważała wędziska (2012/07/04 11:06)


Sklep wedkuje.pl

Spro Red Arc Legend