Zaloguj się do konta

Spro Passion 630 Rd - kołowrotek. Opinie.

utworzono: 2011/08/01 12:05

Witam . Bardzo proszę o wszelkie opinie na temat kołowrotka Spro Passion 630 RD . Wątek ten niech stanowi "retortę " na wszelkie uwagi  odnośnie Spro Passion - zarówno  pozytywne jak  i negatywne . Zamierzam go nabyć w sierpniu bieżącego roku. [2011-08-01 12:05]

czerwcowy0520

ja używam dwóch 740 w wersji match, co prawda z przednim hamulcem, ale mogę się o tym kołowrotku wypowiedzieć jedynie w samych superlatywach.
[2011-08-01 13:36]

Witam . Przede wszystkim dzięki za wpis . Myślę że nie zawiedzie mnie ten kołowrotek . Zgodzę się także z twierdzeniem że lepiej może się nawet prezentować wersja z przednim hamulcem. Przyznam jednak że wolę wersję RD z hamulcem tylnym. Spro Passion , najprawdopodobniej nie jest jakimś cudem - kołowrotkiem najwyższych lotów - nie mniej jednak perspektywa jego kupna i używania jest kusząca  Zostawiajcie wszystkie opinie na temat tych kołowrotków . Pozwoli to na ugruntowanie jasnych  , obiektywnych i popartych praktyką opinii..Pozdrawiam. [2011-08-01 14:08]

czerwcowy0520

Nie ma sprawy kolego:) w sumie to nie napisałem nic konkretnego więc, pora to naprawić, tym bardziej że mam te kręcioły już ponad roku i przeszły ze mną naprawdę wiele! A więc:
Zalety:
- dość płynna praca, bez szumów, szmerów i innych dziwnych odgłosów dobiegających z wnętrza obudowy
- hamulec kapitalny, zwłaszcza jeśli chodzi o delikatne łowienie przy cieniutkich żyłkach, niezwykle czuły i o dosyć szerokim zakresie regulacji
- dobrze wyważony rotor, żadnych bić
- pokryta tytanem rolka-co ciekawe jest złożona tak idealnie, że pomimo ciężkiej orki, nie dostało się pod nią nawet ziarenko piachu i to przy obu moich kręciołkach. Kiedy chciałem je przeczyścić na zimę, okazało się że po prostu nie ma co, bo wszystko czyściutkie i cacy:) tutaj miłe zaskoczenie
- to w jaki sposób kołowrotki te nawijają żyłkę jest po prostu nie do opisania...śmiało można przystawiać poziomicę, co prawda mówię tutaj o szpuli matchowej, ale sądze że przy normalnej jest podobnie, mój TD chociaż prawie dwa razy droższy na tym polu musi ustąpić.

Wady:
- hmm ciężko jakiekolwiek znaleźć, no chyba że luzy ka korbce, ale to akurat standard w tej cenie, chociaż wśród droższych młynków zjawisko to tez bywa powszechne.
[2011-08-01 14:23]

sianki5

kolego nie masz racji kolowrotek z przednim hamulcem lepiej pracuje dziala od razu wierz mi przerzucilem juz troche kolowrotkow z tylnym dziala po ruszeniu szpuli
[2011-08-02 21:58]

auratus3

W zasadzie kol.  czerwcowy 0520 wszystko już o tym młynku napisał - mogę się więc pod tym tylko podpisać :-) także używam modelu z płytką szpulką (740 Match), polecałem go już zresztą w którymś temacie o kręciołku do spławika. Stosuję go wraz z odległościówką Browninga 4,2 m i wyważa ją znakomicie :-) jedyna wada, jaką zauważyłem, to brak zapasowej szpulki (a przydaje się czasem, np. łowisz 0,18 - rybki trudno zachęcić do brania, zakładasz 0,14 z odpowiednio dobranym przyponem i brania stają się częstsze). Tak jak gdzieś już pisałem - POLECAM SZCZERZE, TRUDNO W TEJ CENIE O COŚ RÓWNIE DOBREGO. [2011-08-02 22:05]

czerwcowy0520

kolego nie masz racji kolowrotek z przednim hamulcem lepiej pracuje dziala od razu wierz mi przerzucilem juz troche kolowrotkow z tylnym dziala po ruszeniu szpuli


kompletnie kolego nie wiem o co Ci chodzi... [2011-08-02 23:03]