Zaloguj się do konta

Sprężyna - jak założyć?

utworzono: 2010/03/08 16:21
Adrian0

Witam:).Jak mam założyć sprężynę z rurką na żyłkę ?.W którą stronę ma być założona sprężyna z rurką ?.rurka w stronę przyponu czyli w dół rurka czy rurka w stronę żyłki czyli do góry ?
[2010-03-08 16:21]

buntownik86

zamontuj rurką do góry czyli w stronę szczytówki. Tak aby sprężyna była na dole jak podniesiesz wędkę z całym zestawem. W razie pytań pomogę
[2010-03-08 16:32]

adler

Myślę że tutaj znajdziesz odpowiedź na Swe pytanie .

Wystarczy kliknąć link . 

Pozdrawiam .

http://forum.wedkuje.pl/post/problem-spzyny/34895/0

[2010-03-08 16:34]

Adrian0

Przypon ma być dłuższy od rurki czy krótszy ?
[2010-03-08 17:05]

buntownik86

Przypon jest już kwestią twojego gustu. Ale zalecany jest dłuższy przypon. Niejeden powie ci że przypon nie możne być za krótki. Używam przyponu długości ok 30-35cm lub nieco dłuższych.
[2010-03-08 17:18]

adler

Co do przyponu to jest temat rzeka , bo :

- na rzekach ja stosuję nawet do jednego metra . 

- natomiast na stawach nawet od 5cm do .... u mnie 30cm w zależności jakie są brania ( słabe , ostre czyli , zachłanne , częste ) , musisz próbować , kombinować , eksperymentować na swoim łowisku . 

To jest właśnie piękne że nie ma gotowca .

Liczy się kunszt , wytrwałość i zdobywane powoli doświadczenie  . 

Czego Tobie życzę .  Powodzenia.                                                                                                        

[2010-03-08 17:34]

tomaszgud

[2010-03-08 18:04]

Immortallord

troszke odswieze bo dzis w wedkarskim byłem i dosiwadczony wedkarz co po zxawodach jezdzi ogolnie zdobyw2a tytuły mi powiedzial ze to jest najwiueksza głupota sprezyne miec przy przyponbie bo to sie tylko plata najlepiej rurka do przyponu a sprezyna od strony szczytówki nie bedzi esie platac nic tylko przypon na dlugosc tej rurki i po klopocie a tak jak macie sprezyne  przy przyponie  to nie dosc ze sie plonta to jeszcze ten caly ciezar idzie w mój na dnie [2013-03-26 18:13]

troszke odswieze bo dzis w wedkarskim byłem i dosiwadczony wedkarz co po zxawodach jezdzi ogolnie zdobyw2a tytuły mi powiedzial ze to jest najwiueksza głupota sprezyne miec przy przyponbie bo to sie tylko plata najlepiej rurka do przyponu a sprezyna od strony szczytówki nie bedzi esie platac nic tylko przypon na dlugosc tej rurki i po klopocie a tak jak macie sprezyne  przy przyponie  to nie dosc ze sie plonta to jeszcze ten caly ciezar idzie w mój na dnie

                                                                                                                                  Zgadzam się w 100%. [2013-03-26 18:49]

Mamy już 2013 [2013-03-26 18:54]

JWy

troszke odswieze bo dzis w wedkarskim byłem i dosiwadczony wedkarz co po zxawodach jezdzi ogolnie zdobyw2a tytuły mi powiedzial ze to jest najwiueksza głupota sprezyne miec przy przyponbie bo to sie tylko plata najlepiej rurka do przyponu a sprezyna od strony szczytówki nie bedzi esie platac nic tylko przypon na dlugosc tej rurki i po klopocie a tak jak macie sprezyne  przy przyponie  to nie dosc ze sie plonta to jeszcze ten caly ciezar idzie w mój na dnie

                                                                                                                                  Zgadzam się w 100%.

można też chaczyk z przynętą odpowiednio wcisnąć w zawartość sprężyny i nawet metrowy przyponik nie ma możliwości się zaplątać


 

[2013-03-26 19:27]

Immortallord

sam sie zdziwilem z ta sprezyna ale wyjasnil mi to na zasadzie rurki z koszyczka zanentowego tam tez ta dłurzsza strona idze dfo przyponu i tak samo ma byc wlasnie przy sprezynie  [2013-03-26 20:19]

Immortallord

no ja dzis wlasnie zaczolem sie przygotowywac do sezonu powiazałem wedki pokupiel akcesoria i czekam tylko na wiosne i cieplejsze dni i nad wode  [2013-03-26 22:41]

Jack14

@JWy nie ma w tym co napisałeś czegoś złego bo to dobra rada.

Może nie do końca "wciskanie" do sprężyny bo tam jest zanęta ale raczej "przyklejanie" do niej i wówczas przy opadaniu "spężyny" nie będzie lub raczej nie powinno być splątania zestawu i będzie lepej podana przynęta na dnie.

Proszę ernesta na przepis "całoroczne ciasto".

 

[2013-03-26 22:44]

@JWy nie ma w tym co napisałeś czegoś złego bo to dobra rada.

Może nie do końca "wciskanie" do sprężyny bo tam jest zanęta ale raczej "przyklejanie" do niej i wówczas przy opadaniu "spężyny" nie będzie lub raczej nie powinno być splątania zestawu i będzie lepej podana przynęta na dnie.

Proszę ernesta na przepis "całoroczne ciasto".

A ja proszę o wyjaśnienie - o co autorowi tego zdania chodziło / inaczej - przetłumaczenie tekstu na zrozumiały /


Nie pisałem o cieście , a o zanęcie wlepianej w sprężynę / ale może dla niektórych nie ma to żadnej różnicy /

Przepis : woda i dużo , dużo mąki



[2013-03-26 23:13]

Jack14

Dziękuje właśnie tego mi brakowało mąka.

]ak mogłem o tym zapomnieć.

Jeszcze raz serdeczne dzięki.

[2013-03-26 23:39]

JWy

@JWy nie ma w tym co napisałeś czegoś złego bo to dobra rada.

Może nie do końca "wciskanie" do sprężyny bo tam jest zanęta ale raczej "przyklejanie" do niej i wówczas przy opadaniu "spężyny" nie będzie lub raczej nie powinno być splątania zestawu i będzie lepej podana przynęta na dnie.

WKLEIŁ,PRZYKLEIŁ,WCISNĄŁ..jak zwał tak zwał wiadomo w czym rzecz w każdym razie prawdopodobieństwo splątania nawet bez rurki to jak (żebym nie przegioł) piątka w totka .co prawda to drugie to już trzy razy mi się przytrafiło ha ha .

 



[2013-03-27 17:59]