Sprężyna - czy to dobre rozwiązanie na muł ?

/ 1 odpowiedzi
Mam dylemat
Sprężyna na muliste dno jest dociążona z jednej strony czy to prawda???????Ja tak myślę czy to dobre rozwiązanie bo jak jest bardziej dociążone z jednej stronyto cięższa część sprężyny wejdzie w muł i będzie żyłka w mule.Czy to nieprzeszkodzi w sygnalizacji.Jak myślicie tak napiszcie.A jeśli to prawda to napiszcie jak temu zapobiec.A może szukam dziury w całym?

Pozdro..
brwilno

Sprężyny są różne. Jedne mają z dwóch stron obciążenie inne jak piszesz tylko z jednej. Jeśli zastosowałbyś rurkę z dopinanym koszyczkiem to prawdopodobnie problem przestanie istnieć. Inną sprawą jest również samo obciążenie związane również z odległością zarzucania zestawu. Kilka lat temu używałem sprężyn wyłącznie  na zestawie przelotowym. Ale zdarzało się że zestawy plątały się przy dalszych rzutach w nurt Wisły. Obecnie modyfikuję mocowanie samego koszyczka używając wcześniej wspomnianej rurki bądź elementów jakie stosują karpiarze stosując zestawy przelotowe. Takie moje patenty.... Dodatkową kwestią jest również długość samego przyponu. jak i to co będziesz miał na haku. Domyślam się że chodzi o wody stojące. Myślę ze znajdziesz więcej informacji na ten temat na forum. (2012/02/22 09:53)