Zaloguj się do konta

Sprawianie okonia w dziesiec sekund

utworzono: 2011/01/09 22:06
ladziak

Witam serdecznie,
Ostatnio przeglądałem w internecie bardzo wiele stron z rożnego rodzaju filmikami związanymi z wędkarstwem. Myślę ze to co znalazłem będzie pomocne dla niejednego z Was. Jak bardzo lubicie skrobanie okonia, myślę ze większość z Was uważa tak jak ja ze okoń to jest jedna z ryb która najciężej jest sprawić. Ja bylem pod wrażeniem kiedy obejrzałem ten filmik.

https://www.youtube.com/watch?v=pjTlFwQb7D0
[2011-01-09 22:06]

smakosz

Wszystko ma swoje plusy i minusy.Usmaż jednego okonia bez skóry a drugiego obranego tradycyjnie i zobaczysz który lepiej smakuje. [2011-01-09 22:23]

ladziak

Pewnie masz racje, jak dotąd to jadłem tylko te ze skórą ale penie spróbuje parę razy i tego bez.
Dzięki i pozdrawiam
[2011-01-09 23:56]

plotka97

Podawałem przykład tego filmiku w temacie skrobanie okonia czy jakoś tak. Tak czy inaczej sposób jest okej. Taką skórę można chyba wykorzystać do robienia woblerków no nie?

[2011-01-13 17:49]

toms72

Koledzy widziałem na jakiś forum patencik listewka jakież 5cm szerokości a na tym przykręcone parę kapsli od piwa (pretekst przed żoną że te 3 piwa były nam niezbędne dla kapsli oczywiście) Na wiosne mam zamiar wypróbować:)
[2011-01-16 11:57]

Diablo

Witam serdecznie,
Ostatnio przeglądałem w internecie bardzo wiele stron z rożnego rodzaju filmikami związanymi z wędkarstwem. Myślę ze to co znalazłem będzie pomocne dla niejednego z Was. Jak bardzo lubicie skrobanie okonia, myślę ze większość z Was uważa tak jak ja ze okoń to jest jedna z ryb która najciężej jest sprawić. Ja bylem pod wrażeniem kiedy obejrzałem ten filmik.

https://www.youtube.com/watch?v=pjTlFwQb7D0

Najlepsze w tym filmiku są zdjęcia martwych zakrwawionych ryb po czym nawoływanie do praktykowania C&R. Obłuda ludzka nie zna granic:(
[2011-01-16 12:05]

to jest mój patencik,kiedyś opisywałem go na forum,to jest naprawde świetna skrobaczka nie tylko na okonie ale na wszystkie gatunki,a tak na marginesie to to nie okonia się najtrudniej skrobie a raczej lina [2011-01-17 22:11]

troc

to jest mój patencik,kiedyś opisywałem go na forum,to jest naprawde świetna skrobaczka nie tylko na okonie ale na wszystkie gatunki,a tak na marginesie to to nie okonia się najtrudniej skrobie a raczej lina




Lina zdecydowanie wystarczy nasolić- łuska rozpuści się sama- jedyna taka ryba....żeby tak okoń chciał.....

[2011-01-24 21:45]

troc

Witam serdecznie,
Ostatnio przeglądałem w internecie bardzo wiele stron z rożnego rodzaju filmikami związanymi z wędkarstwem. Myślę ze to co znalazłem będzie pomocne dla niejednego z Was. Jak bardzo lubicie skrobanie okonia, myślę ze większość z Was uważa tak jak ja ze okoń to jest jedna z ryb która najciężej jest sprawić. Ja bylem pod wrażeniem kiedy obejrzałem ten filmik.

https://www.youtube.com/watch?v=pjTlFwQb7D0






Panowie, a gdzie chrupiąca skórka??

[2011-01-24 21:54]

minus

to jest mój patencik,kiedyś opisywałem go na forum,to jest naprawde świetna skrobaczka nie tylko na okonie ale na wszystkie gatunki,a tak na marginesie to to nie okonia się najtrudniej skrobie a raczej lina




Lina zdecydowanie wystarczy nasolić- łuska rozpuści się sama- jedyna taka ryba....żeby tak okoń chciał.....


można też sparzyć wrzątkiem i po strachu
[2011-01-24 22:30]

T0M4S2

Lina sie je z luskam :) [2011-01-26 15:38]

krzychu64

to jest mój patencik,kiedyś opisywałem go na forum,to jest naprawde świetna skrobaczka nie tylko na okonie ale na wszystkie gatunki,a tak na marginesie to to nie okonia się najtrudniej skrobie a raczej lina




Lina zdecydowanie wystarczy nasolić- łuska rozpuści się sama- jedyna taka ryba....żeby tak okoń chciał.....


TROĆ - zdecydowanie popieram. Po wytarciu lina w coli jeszcze nigdy nie jadłem go z łuskami, a co do okonia mam sprawdzony sposób na skrobanie tradycyjne.
Zawsze zaczynam skrobać okonia od grzbietu po jednym rzędzie łusek. Nigdy nie prowadzę noża na płasko. Czubkiem ostrza eliminuję kolejne rzędy łusek. Wcześniej skrobiąc okonia tradycyjnie jak inne ryby mięsko leciało dookoła a żona trzymała się z dala ode mnie.

[2011-01-27 22:51]

krzychu64

to jest mój patencik,kiedyś opisywałem go na forum,to jest naprawde świetna skrobaczka nie tylko na okonie ale na wszystkie gatunki,a tak na marginesie to to nie okonia się najtrudniej skrobie a raczej lina




Lina zdecydowanie wystarczy nasolić- łuska rozpuści się sama- jedyna taka ryba....żeby tak okoń chciał.....


TROĆ - zdecydowanie popieram. Po wytarciu lina w soli jeszcze nigdy nie jadłem go z łuskami, a co do okonia mam sprawdzony sposób na skrobanie tradycyjne.
Zawsze zaczynam skrobać okonia od grzbietu po jednym rzędzie łusek. Nigdy nie prowadzę noża na płasko. Czubkiem ostrza eliminuję kolejne rzędy łusek. Wcześniej skrobiąc okonia tradycyjnie jak inne ryby mięsko leciało dookoła a żona trzymała się z dala ode mnie.



[2011-01-27 22:52]

skruczstogi

Lina sie je z luskam :)


Najlepiej polac lina octem i jak zrobi sie biały,oczyścic go ze szlamu ,a nie trzeba juz skrobac:) [2011-02-01 17:34]

Junio617

Moim zdaniem najlepszy sposób na lina to polać go wrzątkiem i skrobie się  go jak Płoć
[2011-02-03 15:41]

Wedkarz60

Ja koledzy liny to łowie po 3- 5 sztuk na sezon to skrobie normalnie , skrobie skrobie aż zedre te drobne łuski :)
[2011-02-03 19:15]

SpinerZbok

Najlepszy sposób na skrobanie okonia to przygotować sobie prosty patyk o średnicy tylko trochę mniejszej niż pysk skrobanego okonia. następnie patyk wkłada się okoniowi przez otwór gębowy do jamy brzusznej do oporu!! Może brzmi to makabrycznie, ale zapewniam, że ryba jest totalnie usztywniona, wszystkie łuski się mocno luzują i skrobię się ją jak płotkę trzymając za koniec patyka. Najlepsza metoda do skrobania okoni takich do 30 cm. [2011-02-03 22:28]

SpinerZbok

polecam każdemu, na prawdę nie ma lepszej metody!! [2011-02-03 22:34]

stefan190857

SpinerZbok,a spróbuj mojej podpatrzonej metody.jeśli masz w domu tarkę czworokątną do przecierania owoców,jarzyn itp to nalej do wiadra wody tyle że tarka będzie zanurzona.wez okonia złap pod skrzela i od ogona pocieraj nim w górę aż do skrzeli tylko nie za mocno żebyś nie zdarł skórki.Dopóki będzie na nim łuska to będziesz słyszał jak strzela.Sposób jest super bo łuska zostaje w wiadrze,a i zero bałaganu wokół.Tym samym sposobem skrobałem także szczupaka,tyle tylko że kładłem go na desce,a i łuska się nie rozpryskiwała.Tylko kup sobie rękawiczki ogrodniczki takie pół gumowe bo możesz sobie pokaleczyć rękę.Powodzenia.
[2011-02-05 21:30]

SpinerZbok

Całkiem możliwe, że to dobry sposób, ale mój mi całkowicie wystarcza. Jednego okonia skrobię kilka sekund i nie ma mowy o kaleczeniu łapy;) [2011-02-05 23:19]

GRZENIO75

No panie Bochniak,ma pan na czym czapkę nosić.Już wiem co jutro będę robił hahahaha....Pozdrawiam. [2011-02-10 22:52]