Sprawdzony sposób uzbrajania martwej rybki

/ 20 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam koledzy i koleżanki :)
Jak montujecie martwą rybkę na sandacza,chodzi mi o metodę gruntową.
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź,mile widziane zdjęcia...

wil3ek1979


Na przyponie z plecionki zakładam karpiowy hak nr 2, przebijam haczykiem nasadę ogona, przeciągam cały haczyk wraz z plećką i ciut wyżej(bliżej głowy) przebijam jeszcze raz tak żeby wystawała większa część haka skierowana w kierunku głowy martwej rybki. Życzę połamania. (2012/12/11 17:29)

u?ytkownik27096


Jak łowię na trupka całkiem z dna to przebijam rybkę igłą od głowy do ogona i przeciągam przypon wolframowy który uzbrajam haczykiem przy samej głowie natomiast jeśli unoszę rybkę nad dno to przebijam samym haczykiem niedaleko płetwy odbytowej.  (2012/12/11 18:44)

Tom998


Dziękuję koledzy pozdrawiam,jak ktoś by miał jakieś fotki odnośnie montowania będę wdzięczny,połamania (2012/12/12 20:51)

CraNcHMS


Ja łowiąc sandacze, martwą rybkę zbroję w następujący sposób:

1. Robię przypon długości około 50 cm z miękkiej linki stalowej JAXON 6kg sprzedawanej w rolkach po 5 metrów. Używam do wykonania przyponu tulejek zaciskowych. Z jednej strony zakładam bezpośrednio kotwiczkę (nie używam żadnych krętlików agrafek itp.) z drugiej strony robię oczko aby przypon zamocować do agrafki która przywiązana jest do żyłki głównej.

2. Martwą rybkę przeszywam w taki sposób, że igłę z przyponem wprowadzam bezpośrednio do pyska a wyprowadzam w okolicach płetwy  ogonowej. Trzy ostrza kotwiczki wystają trupkowi z pyska.

Zestaw składa się rurki antysplątaniowej i ciężarka 25g. Kabłąk zostawiam otwarty a żyłkę przytrzymuje mi patyczek położony na ziemi.

Nie jestem zwolennikiem stosowania plecionki ponieważ kilka razy miałem odcięty przypon przez szczupaka (linka JAXON jest bardzo miękka). Nie polecam stosowania także pojedynczych haków, miałem przypadki, że podczas brania  hak zawijał się i ostrze wchodziło w martwą rybkę, wówczas po oczekiwanym braniu wyszarpujesz przynętę sandaczowi z przełyku. (2012/12/14 21:21)

haymaker88


CraNcHMS i jak długo czekasz na branie? Zacinasz po chwili czy czekasz na drugi odjazd? Jestem ciekaw bo niestety do tej pory nie zlowilem sandacza za pozno sie za to wzielem w tym roku :) Z gory dzieki za odpowiedz :) (2012/12/14 21:30)

haymaker88


Sory nie jak dlugo czekasz na branie tylko po braniu :) Niestety nie wiem jak edytowac post dlatego dodalem drugi ;/ (2012/12/14 21:31)

CraNcHMS


Jestem dopiero początkującym wędkarzem .*

Pierwszy raz w tym roku łowiłem sandacze. Łowiłem je "książkowo" czyli odjazd->postój->odjazd->cięcie, lecz analizując spostrzeżenia z nad wody, zastanawiam się czy w przyszłym roku nie spróbować cięcia od razu po 2-3 sekundach po odjeździe. Obejrzałem na Youtube filmik jak sandacz połyka rybkę i myślę że cięcie po dwóch sekundach było by uzasadnione, ale czy skuteczne? Przekonam się w przyszłym sezonie. Czekanie zbyt długo na zacięcie kończyło się często pozostawieniem przynęty.

* - uważam, tak bo łowiłem w przeszłości rybki od 7 do 24 roku życia, ale to inne czasy ..........bambusy, wędki Germina, kołowrotki Prexer, Skalar, Delfin. Po 15 latach przerwy mam za sobą dwa sezony, ale obecne czasy w wędkarstwie to kosmos w porównaniu z tamtymi latami. Więc uważam, że wędkarsko to jestem noworodkiem :)

Proszę o wypowiedź innych użytkowników na temat sposobu zacinania sandacza. (2012/12/14 22:59)

J38ACmzb


Witam koledzy i koleżanki :)
Jak montujecie martwą rybkę na sandacza,chodzi mi o metodę gruntową.
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź,mile widziane zdjęcia...



Grupa na żywca a Ty pytasz o uzbrajanie martwej rybki, ok. Tutaj znajdziesz opis od A do Z jak ja złowiłem sandacze.  Moja przygoda z sandaczem

Połamania

(2013/01/04 00:03)

pstrag222


Ja łowiąc sandacze, martwą rybkę zbroję w następujący sposób:

1. Robię przypon długości około 50 cm z miękkiej linki stalowej JAXON 6kg sprzedawanej w rolkach po 5 metrów. Używam do wykonania przyponu tulejek zaciskowych. Z jednej strony zakładam bezpośrednio kotwiczkę (nie używam żadnych krętlików agrafek itp.) z drugiej strony robię oczko aby przypon zamocować do agrafki która przywiązana jest do żyłki głównej.

2. Martwą rybkę przeszywam w taki sposób, że igłę z przyponem wprowadzam bezpośrednio do pyska a wyprowadzam w okolicach płetwy  ogonowej. Trzy ostrza kotwiczki wystają trupkowi z pyska.

Zestaw składa się rurki antysplątaniowej i ciężarka 25g. Kabłąk zostawiam otwarty a żyłkę przytrzymuje mi patyczek położony na ziemi.

Nie jestem zwolennikiem stosowania plecionki ponieważ kilka razy miałem odcięty przypon przez szczupaka (linka JAXON jest bardzo miękka). Nie polecam stosowania także pojedynczych haków, miałem przypadki, że podczas brania  hak zawijał się i ostrze wchodziło w martwą rybkę, wówczas po oczekiwanym braniu wyszarpujesz przynętę sandaczowi z przełyku.


w TAKI SAM  sposób zbroję rybke z jednym ale przypon wyprowadzm w okolicy ogona , również stosuję tą linkę szczupakowa ze względu na częste brania kaczodziobego...
Oliwka w okolicy 30 gram i jazda do wody ,
Przed zacięcię czekam w zależności od wielkosci przynęty jak i rodzaju brania...
(2013/01/04 18:53)

teflon


Witam kolegow.Obserwuje temat i lowie z gruntu na tych samych zestawach co opisujecie.Jezeli chodzi o zacięcie to zalezy jakiego trupka macie na zestawie.Chodzi mi o wielkosc.Jezeli chodzi o mnie to gdy mam zalozoną całą rybke to czekam ok 10-15 sek po drugim zanurzeniu.Ale najlepsza moim zdaniem i sprawdzona metoda to pół mniejszej płoci "tylnia część" na haczyk węgorzowy gdyz ma zadziory i przyneta nie spadnie przy rzucie.Zacinam do 5 sek. po drugim zanurzeniu.Aha,i polecam przed rzutem sperfumować przynete atraktorem,naprawde są wyniki. (2013/01/04 19:13)

J38ACmzb


pstrąg222  zamiast agrafki polecam krętlik karpiowy do szybkiego montażu.

(2013/01/05 00:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

0
pstrag222


pstrąg222  zamiast agrafki polecam krętlik karpiowy do szybkiego montażu.



To moje łowiska są przypadkiem:)

(2013/01/05 07:20)

rolak98


Jednak trzeba podkreślić że sandacze żerują również w dzień. (2013/01/05 22:54)

wojtek-pacanek


moze ktos wstawic ZDJ z uzbrojeniem martwej rybki ;) ciagle sie zastanawiam jak to uzbroic na podwojny hak. (2014/06/09 21:32)

notaki


Panowie.. jedna uwaga:
Zanim zaczniecie korzystać z czyiś rad , dokładnie przeczytajcie zasady jakie obowiązują w Waszym okręgu.
Sa okręgi, w których spokojnie rybkę można zbroić kotwiczką, są i takie, gdzie obowiązuje wyłącznie pojedynczy hak. (2014/06/09 21:50)