Sprawdzony spining - typowy na okonia-Wasze rady.

/ 15 odpowiedzi
Planuje sobie sprawic na urodziny typowo okoniowy spining
Mozecie cos polecic ?
Budżet: 100-150 zł
u?ytkownik44916


Długi czas łowiłem na Konger Tiger Cross Maxx UL 270cm/18g , powinieneś spokojnie zmieścić się w tym przedziale cenowym. I powiem Ci że świetnie się sprawował. Obecnie przerzuciłem się na Impact Spin UL tej samej firmy, ze względu na dużą moc blanku, łącze na spigocie i wysokie stopki przelotek. I faktycznie, gumisie lecą dalej... (2011/05/10 08:43)

barrakuda81


Rozumiem,że jak okoń to wklejanka.Polecam niedrogi, naprawdę przyjemny i delikatny a jednocześnie dosyc mocny kij kongera na okonia.Długość najlepiej 2,7.Ten kijek to Maxim Twist cw.2-12g.To niebywale cięty kijek a do tego czuły i nie przegapisz brania.Okonie z niego nie spadają a jak uwiesi się coś większego to przy spokojnym holu i dobrze ustawionym hamulcu też sobie poradzisz.Ma jeszcze jedną zalete: nie jest pałą z miękką szczytówką tylko ma przjemne,progresywne ugięcie podczas holu.Wg mnie najlepsza grubość żyłki do tego kija to max.0.16.Ja kupiłem ten kijaszek 2 czy 3 lata temu i nie mam żadnych zastrzerzeń.Zapłaciłem wtedy za niego coś około 230 zł ale teraz wiem że staniał i możliwe że dostaniesz go w okolicach opisywanej przez ciebie kwoty. (2011/05/10 10:21)

Kamilo


Ja poleciłbym Ci dwa kije a mianowicie Jaxon perseus spin do 17g i mikado sensei (ultrafast bodajże) do 12g (albo 13) (2011/05/10 12:59)

rusikus


a mia ktos moze tego kija?
http://allegro.pl/mikado-sensual-soft-sensi-spin-270-do-12g-nowosc-i1590768745.html
sprzedawca w sklepiku tego mi polecal zamiast Kongera Maxim Twist
trzymalem w reku niby okej ale jak sie sprawdzi w praktyce? (2011/05/10 18:32)

warun


Witaj.

Osobiście miałem Carbomaxa i pękła szczytówka na pierwszym wypadzie. Jakość wykonania była opłakana więc wędka skończyła w koncie i służy jako eksponat "jak nie powinno się wykonywać wędzisk" i jako straszak dla tych co Kongera kupić chcą :D Oczywiście kijek z dość niskiej półki ale porównując Silver Eagle 2,1m made by Mikado, który też jest z dość niskiej półki, to jakości wykonania nie ma co porównywać. Wcześniej miałem Mikado Feeling i jestem z niego przezadowolony. Z Mikadowskiego Silver Eagle również więc jeżeli chodzi o spiningi Mikado, jednak bym celował w tę markę. Ale jak to przy wędziskach bywa, po pierwsze zależy na jaki egzemplarz trafisz oraz czy Tobie dany kijem podpasuje. Idź do sklep, pomacaj, pomachaj i wtedy podejmiesz właściwą decyzję, nawet jeżeli innym doradcom Twój wybór może okazać się zły, to kij dla Ciebie.

Pozdrawiam

Warun (2011/05/11 20:13)

u?ytkownik72013


Ja podobnie jak kolega wcześniej polecam gorąco mikado sensei, bardzo miła wklejanka:) (2011/05/11 20:54)

la0000


kolego ja używam robinsona xenon 2,70 cw 10-30 i jest i dobry i w dobrej cenie (2011/05/11 23:34)

rusikus


do 30g, to raczej do szaczupaczkow ^^ (2011/05/12 00:40)

barrakuda81


Daleki jestem od tego żeby nie doceniać marki mikado ale jedna wklejanka od nich mi trzasnęła.Wprawdzie naprawili ale niesmak pozostał.Za cienkie blanki wczesniej robili jak dla mnie.Jeszcze jedna uwaga:sprzedawca nie zawsze sprzedaje to czego naprawde potrzebujesz,częsciej"opycha"to co jest mu na reke.Jest to często związane z faktem,ze niektóre firmy nagradzają bonusami sprzedawcow za wypychanie ich towaru.Tak czy siak zachowaj trzeżwą ocenę i nie ufaj sprzedającemu bezkrytycznie.Nie radzę ci kupowac zbyt sztywnego kijka bo on przy łowieniu okoni zwłaszcza na plecionke może cie rozczarowac.Powodzenia. (2011/05/12 10:32)

JKarp


Cześć
"Jeszcze jedna uwaga:sprzedawca nie zawsze sprzedaje to czego naprawde potrzebujesz,częsciej"opycha"to co jest mu na reke.Jest to często związane z faktem,ze niektóre firmy nagradzają bonusami sprzedawcow za wypychanie ich towaru."
Pierwsze słyszę o takich praktykach :-0 więc bardzo Cię proszę nie pisz o tym w ten sposób.
Jeśli już gadam o kijach z wklejką okoniowych poszukajcie kija Yad Denver :-) Cena odbiega od założonej do 150zł ale warto zapłacić.
Janusz JKarp
(2011/05/12 12:17)

barrakuda81


W kwestii sprostowania;nie wszyscy i nie wszedzie.Niestety tak jest ten świat urządzony czy nam sie to podoba czy nie.Te praktyki znam z autopsji-sam pracowałem w handlu i pamietam czym kuszą przedstawiciele handlowi.Nie bede sie zagłebiac w szczegóły ani nikogo oskarżac,poprostu przestrzegam przed nie zawsze rzeczową i merytoryczną poradą ze strony sprzedających.Koledze życzę trafnego wyboru kija bo tu chodzi o rzecz nadrzedna czyli przyjemność łowienia.Pozdrawiam. (2011/05/12 12:43)

JKarp


Cześć
W "handlu" ale czy w branży wędkarskiej?
Zaręczam Ci, że nigdy nic nie dostałem od żadnego przedstawiciela.
A wiem, że w spożywce, drobnym AGD różnie bywa.
Janusz JKarp (2011/05/12 12:54)

irex


Z czystym sumieniem mogę ci polecić Mikado:Diamond,Competition,Perch,Feeling.Są to oczywiście kije do łowienia na małe gumki.Ciężar wyrzutu do 7,8 gr. dł 2.10-2.40.Ja i moi koledzy łowimy na nie od lat i jesteśmy zadowoleni. (2011/05/14 10:53)

samzr


Witam!Podkleję się pod post i zapytam...Czy mikado sensei ultrafast spin jest wklejanką? bo czytając znalezione recenzje, jest w nich mowa o wklejankach ale ani w katalogu ani w żadnym opisie wędziska nie ma o tym mowy :-(Ponadto zastanawiam się nad 3 kijami do zabawy z bocznym trokiem którą byście polecili?

1.mikado sensei ultrafast spin 260 do 12g

2.Mikado Lexus Sapphire 260 13g

3. Konger aviator spin ul 260  10g

Pozdrawiam.:-) (2013/09/26 21:29)

wirefree


Aviatora mam, nowej już nie kupisz bo teraz te wędki nazywają się Arcus Spin. Wytargałem z wody setki ryb, jedyna wada to bardzo delikatna szczytówka połamałem już 2 razy, na szczęście w serwisie kongera jeszcze mają do nich szczytówki po 40 zeta. (2013/09/26 21:35)