Sprawdzone i przetestowane kolory na bolenia :)

/ 2 odpowiedzi

Witam Wszystkich :)

Otóż jak nie którzy już wiedzą z braku czasu postanowiłem zająć się produkcją woblerków. Chodzi mi szczególnie o boleniowe woblerki.

Wiem i przepraszam że zaczynam nowy i powtarzający się wątek, ale mam jużprzygotowane kilka sztuk wobków, które dzisiaj trafią pod ostateczny kolor. Tak więc moglibyście mi napisać jak wypadają Wasze wyprawy na tą rybkę? Szczególnie chodzi mi też o sposób dobrania barw.

Czytałem dużo o nim i z tego co się dowiedziałem bardzo dobrym rozwiązaniem jest imitacja kolorystyczna uklejki. Łowię na rzecze Warcie i już widać jak żeruje ta piękna i waleczna rybka.

Nie wiem może macie juz jakieś sprawdzone, tajemnicze ubarwienie wobka?

Co do podawania przyęty i prowadzenia go już dużo naczytałem, lecz pozostaje mi kwestia doboru koloru.

Aczkolwiek może macie jakieś doświadczenia z przynętemi typu "popper"?

chodzi mi o to, że chciałbym nawet dostać jakiegoś średniaka, zawsze to dobry początek i motywacja do dalszych poszukiwań i udoskonalania przynęty.

Ps. Wiem też, że na różnych łowiskach z kolorem i doborem przynęty bywa różnie, ale chciałbym się dowiedzieć co za ryba stanowi najczęstszy pokarm tej rybki

Pozdrawiam,

piotrbiniu83

karpiarz1997

Moje sprawdzone kolory to szary z czarnym grzbietem czyli imitacje uklejki , ale sprawdził mi się też zielony z czerwonym brzuchem , na którego wyjąłem ostatnio 65 cm . ;)

Myślę, że wszystkie naturalne kolory będą dobre , to nie jest w cale tak że musi być ster pod kątem 90 stopni i wobler . Musi być szybko i pod powierzchnią . (2011/05/28 07:11)

gaudi xxxx

wejdż na stronę sklepu fishing-mart.com.pl.poszukaj gum Lunker City,model shaker.Kolory o nazwach Alewife,Mackerel,Smelt oraz baby blue shad-są idealnym wyborem na,,bolka,,.I kup parę tych gum bo malo kto na nie jeszcze u nas łowi a to też jest czasem  ważne w polowaniu na bolenie,pozdrawiam (2011/05/28 10:31)