Zaloguj się do konta

Sprawdzone kij na sandacza

utworzono: 2010/05/30 22:26
OOkon

Witam

  Koledzy przymierzam się do zakupu kija na sandacza. Proszę polećcie mi jakieś konkretne sprawdzone modele najlepiej 3metrowe. Wędkuje na Wiśle ,w miejscach gdzie oprócz sandacza może trafić sie też wąsaty.

[2010-05-30 22:26]

wedkarz2309

Myślę, że wyżut do 40 g powinien wystarczyć.

 

Polecam wklejanki Dragona, konkretnego modelu nie podam, ale miałem okazję złowić kilkadziesiąt sandaczy na taki kijek -super sprawa:)

 

Jeśli sandacz, to tylko wklejanka [sztywny kij, z czułą szczytówką, czyli sygnalizatorem(chociaż dobry wędkarz poradzi sobie i bez wklejanki, wystarczy obserwować cały czas miejsce, w którym plecionka wchodzi do wody i każdy nienaturalny ruch kwitować natychmiastowym zacięciem)].

[2010-06-01 15:03]

irek z

Ja używam robinsona i jestem z niego zadowolony.Łowie z brzegu i 270cm w zupełności mi wystarcza.Na sandacza najważniejsza jest wklejanka,tak jak napisał kolega Mariusz.
[2010-06-01 16:24]

mysle ze spiner do 35 g wzupelnosci wystarczy dobra bedzie wklejanka choc nie koniecznie lapiac na plecionke bedziesz wszystko czul na patyku plecionka pieknie przenosi wszystko na kija a co do marki wybor masz duzy dragon robinson przyzwoite patyki robi ja lapa na daiwe ale to juz sa wydatki [2010-06-03 10:05]

pisaq

Ja tam nie jestem fanem wklejanek i uznaję to za bezsensowne.
Bardzo sztywny kij, a szybkiej reakcji i pracy szczytowej, z dobrymi przelotkami to dla mnie ideał sandaczowy.
 
W tym sezonie używam wybitnie sztywnego kija od Dragona, oczywiście nie jest to wklejanka i powiem tyle, że mogę na nim wyczuć i rozróżnić rodzaj dna. Kiedy główka uderza o dno kamieniste czuje "pstryknięcie", kiedy o piach, jest już nieco dłuższe "pyknięcie", kiedy wpada w muł czy roślinność czuje "poluzowanie".
Do tego dobra plecionka (najlepiej fluo) i kołowrotek z dobrze ustawionym hamulcem.
Łowiąc takim zestawem skupiamy się na obserwacji plecionki, a w razie czego branie poczujemy na kiju.

Moim zdaniem wklejanka odpada np gdy wieje wiatr. Wtedy plecionka układa się w łuk i nie zobaczymy, a na pewno nie poczujemy brania na wędzisku. Zatem jaki jest sens obserwowania szczytówki sygnalizacyjnej, skoro ona nawet nie drgnie?
Łowiłem takim wędziskiem z Robinsona, sztywne, ale z wklejanką. Po jakimś czasie, tak po prostu ułamało mi się 5mm szczytówki i jest lipa.

Tym bardziej odradzam wklejankę jak mówisz, że trafia się sum.

Mam nadzieję, że nikt nie poda Ci konkretnego modelu, bo najlepiej jest samemu się przekonać jakie parametry wędziska nam odpowiadają i właśnie pod kątem tego szukać konkretnej wędki.
Tutaj sam widzisz, jeden poleca wklejankę, drugi sztywną pałę.
[2010-06-03 10:22]

trzeba w sklepie dotknac potrzymac i juz sie wie co dobre
[2010-06-03 10:35]

pisaq

Ktoś powiedział, że dotykanie wędki w sklepie jest jak macanie manekina przed wyborem żony :D
[2010-06-03 11:49]

OOkon

Dzięki Koledzy za Wasze cenne uwagi. Wasze opinie i argumenty bardzo się przydały, nie pozostaje mi nic innego jak wybrać sie teraz do sklepu i na cos się zdecydować. Mam nadzieje że niedługo będę mógł się pochwalić jakimś ,, wiślanym smokiem" ( pod warunkiem że woda w końcu opadnie i trochę się oczyści :-/... )

Pozdrawiam

[2010-06-03 13:18]

trolu

Ja polecam Konger Maxim Killer typowy kijek sandaczowy. Długość 285cm idealny na rzekę wyrzut do 28 bądź 45g. Posiadam kijek do 28g i każde pstryknięcie sandałka czuję znakomicie. Ale tak jak koledzy powiem ci musisz potrzymać kija w łapie i wtedy się przekonasz czy ci pasuję...
[2010-06-03 15:24]

wedkarz2309

Nie zgodzę się, że wklejanki są bezsensowne.

Te kije zostały stworzone z myślą o sandaczu i spełniają swoją rolę.

 

A jeśli chodzi o wiatr, to są sposoby na to, żeby nie było "balona":)

 

Osobiście chodzę za sandaczem ze szczupakowym mocnym kijem, z powodu braku wklejanki, ale jak będą odpowiednie fundusze, to będzie i wklejanka:)

 

 

Jeden woli typowo sandaczowy kij - wklejanka, drugi woli sztywną "pałę", proste:)

[2010-06-03 16:49]

siwy86

Witam ja także jestem w trakcie wyboru kija na Sandala wiec jak mozecie cos doradzic, pomóc to bede wdzieczny.
Otóż zabawe ze spiningiem zaczolem rok temu, obecnie mam kij JAXON ASTRAL NG 10-45g. Jest to twardy kijek przynajmniej jak dla mnie. Lowilem nim na gumy na glówkach ok 5-10g i chce nim rzucac kogutami...
Teraz zastanawiam sie nad 2 kijem na sandacza. Tylko zastanawiam sie czy ma byc to wklejanka czy normalny sztywny kij.... Mam zamiar poswiecic na kijaszka +/- 200-250 zl.

O to kije ktore zaciekawily moja wywage, ale nie jestem pewny do konca czy ktorys z nich nie jest wklejanka....
1. Konger World Champion Zander 7-28g
2. Konger Maxi Killer 7-28g
3. Team Dragon Silver Edition Spin 7-25g
4. Dragon Millenium 5-25 na bank wklejka, ale chyba jest to za miekki kijek...
5. Jaxon XT-Pro New Generation Fast Tip Spin 8-28, lub 8-30....
6. Jaxon XT-Pro New Generation 10-30g

Oczywiscie dlugosci najlepiej 2,4-2,55, choc ten Team Dragon Silver Edition z kolekcji 2010 ma dlugosc 2,13 m.
Co sądzicie o tym i prosze o rady, uwagi co najkozystniejsze pod wzgledem technologi, ceny itp...

Z gory dziekuje.

A propo`s Mariusz jak niwelujesz przy lowieniu wklejanka balon gdy wieje wiaterek.....??
[2010-06-05 22:33]

Skoro już myślisz o tych 6 kijach to najlepiej będzie sprawował się Team Dragon Silver Edition bo jego blank jest o przynajmniej półkę wyżej niż pozostałe , a jedyną różnicą między nim a Team Dragonem jest to że ma trochę tańsze przelotki i inny korek. Generalnie nie miałem tego kija w ręku ale jego odpowiednik  Team Dragon 7-25 g 2.7 m i muszę powiedzieć że kijek super. Zresztą sam posiadam 2 Team Dragony i myślę że za tą cenę nie znajdę nic lepszego. [2010-06-05 23:30]

siwy86

Osobiscie najbardziej zainteresowany jestem tymi pierszymi 3 wymienionymi kijami.
Tylko nie znam wcale sprzetu KONGERA.
Czy te wedki to sa wklejanki (Konger) ??
Czym rózni sie Maxim Killer od Champion Zander? - ktory jest lepszym modelem, nowsza konstrukcja jak wygladaja w porwnaniu do Team Dragon Silver Edition.
Jak juz napisalem chodzi mi o kij najlepiej 2,4m. a wg. katalogu to ten Dragon jest w wersji2010 albo w dlugosci : 2,13 :(
mysle ze nie bede rzucal gumami wiekszymi niz 15g, ew. max 20 wiec z guma moze przekraczac te 25 w przypadku Dragona, niby moze ale ponoc nie do konca- czy prawda??

Co mozecie powiedziec o zeszlorocznym kiju wklejance Dragon Feeling Zander z 3 bialymi wymiennymi koncowkami. Ma ktos jakies doswiadczenia z tym "patykiem"
[2010-06-06 00:09]

PromienZary

John Sheldon Recover c.w 14g 44g 2,90cm to kij ktorego uzywam do polowu sandacza cechuje sie bardzo mala masa calkowita i wyjatkowo wytrzymaloscia, nie jest to kij twardy, ale rowniez nie jest zanatto miekki.bardzo dobra praca szczytowki
[2010-06-06 12:17]

kargul

moim zdaniem najlepsza bedzie karpiowka

 

[2010-06-06 12:27]

jak dla mnie seria jaxon new generation to strzal w 10
[2010-06-06 12:55]

grz3chu

zgadzam sie z pisaq. mam takie doswiadczenia ze lepszy szybki, sztywny kij z linka fluo niz nazbyt delikatna wklejanka. miale wklejanke shimano bez rewelacji zwlaszcza jak lowie w rzece gdzie jest dosc silny nurt, to wklejanka do szorowanie po dnie na moj gust odpada. dodac do tego wspomniany przez kolege wiatr. nie wiem jak w przypadku np Dragona HD Sensitive Zander (14-35 g) ale z moim Shimano to wole sie wybrac na jezioro. ja osobiscie uzywam Dragona Super Fast. dobry, sztywny dosyc, sybki kij ktory sprawdza sie przy boleniach i sandaczach. niestety gorna granica mozliwosci rzutowych to jig 17 gram + kopyto 10 cm. moze nie jest to taki super kij typowo jigowy bardziej mi pasuje lowienie nim woblerami do czego jest wrecz idealny ale w wiekszosci przypadkow spelnia swoja role [2010-06-25 10:49]

siwy86

Czy ktos mial z Was okazje zobaczyc, ocenić,przetestowac kijek JAXON XT-PRO New Generation Zander JIG 2,4m  7-28g-sandaczowa wklejanka....
teraz sie waham miedzy nim a kijami z KONGERA....
[2010-06-28 21:56]

ZanderHunter

utworzono: 2013/02/11 17:52

Kij na sandacza





matys284

witam mam zamiar kupić kij sandaczowy...w oko mi wpadł DRAGON MILLENIUM HD sensitive zender 2.70m 14-35g

jeśli mieliście styczność z tym kijem?

jesli tak to napiszcie jekie ma wady jakie zalety?





zgłoś naruszenie
#604610
wysłano: 2013/02/11 18:22


spines21 http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=szukajforum&fraza=Kijnasandacza


zgłoś naruszenie
[2013-02-11 19:42]