Spożywanie kulek proteinowych...

/ 13 odpowiedzi

Witajcie mam pytanie odnośnie kulek proteinowych (zwanych w moich kręgach PROTONOWYMI :D )


Byłem wraz z kolegą na rybach i miałem paczkę słodkich kuleczek i co mnie zdziwiło chociaż to owocowy mix to pachniały bardzo intensywnie i jak dla mnie niezbyt przyjemnie :) ale nie były popsute. I zauważyłem że nie tylko karpiom posmakowały ale też koledze :) I zjadł ich dosyć sporo :D 

Czy takie kulki mogą zaszkodzić człowiekowi?

Jędrula





      

  Hehehe , podobno w tych kupnych kulkach jest sporo chemii i sztucznych barwników powodujących nadpobudliwość wiec kolega może się łatwo denerwować lub podniecać , to drugie pewnie mogłoby Wam przeszkadzać w łowieniu karpi :)

(2011/12/14 22:50)

u?ytkownik5494


Heh. Producenci piszą na opakowaniach, że kulki nie nadają się do spożycia przez ludzi zapobiegawczo, wrazie, gdyby ktoś się zatruł, mają "czyste ręce". Z tym podnieceniem, rzeczywiście mogłoby przeszkadzać. A koledze powiedz, że są tańsze rzeczy do jedzenia, które przeznaczonę są dla ludzi.

Pozdr.

(2011/12/14 23:05)

zbynio5o


No to kumpel zanęcony. Jeszcze  2-3 dni na kuleczkach i będzie na   b(s)raniu, hehehehe !

Ryż preparowany i kuku zdrowsze .


(2011/12/14 23:30)

ryukon1975


Jeśli ktoś robi je sam i wie co w nich jest ,czemu nie.
Jednak kupionych w sklepie które leżą miesiącami a niektóre i dłużej przesycone chemią,nigdy bym nie jadł.


  (2011/12/15 05:02)

u?ytkownik997


Zdaje się że jeśli coś nie zaszkodzi wrażliwym rybom to nadaje się do zjedzenia człowiekowi,tylko dla czego na każdym opakowaniu przynęty czy zanęty napisane jest że nie do spożycia przez ludzi.Kiedyś czytałem że te tańsze kulki proteinowe to 80% gipsu. (2011/12/15 07:06)

withanight88


Zdaje się że jeśli coś nie zaszkodzi wrażliwym rybom to nadaje się do zjedzenia człowiekowi,tylko dla czego na każdym opakowaniu przynęty czy zanęty napisane jest że nie do spożycia przez ludzi.Kiedyś czytałem że te tańsze kulki proteinowe to 80% gipsu.




Jak by były z 80-cio precentowym składem gipsu to by z nich korale robili a nie zanete/przynęte dla ryb:) (2011/12/15 08:05)

JKarp


Zdaje się że jeśli coś nie zaszkodzi wrażliwym rybom to nadaje się do zjedzenia człowiekowi,tylko dla czego na każdym opakowaniu przynęty czy zanęty napisane jest że nie do spożycia przez ludzi.Kiedyś czytałem że te tańsze kulki proteinowe to 80% gipsu.

CześćDo marnej jakości kulek producenci dodają kredy spożywczej.No po takiej dawce protein to Pudzianem można zostać :-)A tak poważnie zawsze próbuję smaku kulek. Są takie kulki, że pomimo pięknego słodkiego zapachu mają tak ostry smak, że aż w język szczypie. Chyba w takich jest więcej chemii niż ustawa przewiduje. W takim przypadku jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest namoczenie kulek w wodzie z łowiska na minimum 5 do 8 godzin i następnie zalanie boosterem po wylaniu tej wody. Oczywiście nie ma już mowy o przetrzymywaniu takiego towaru tylko do wody.Janusz JKarp (2011/12/15 08:25)

altershepi


No ja mówiłem mu zęby je zostawił bo wolę karmić karpie a nie jego :D W sumie nie zaobserwowałem nic dziwnego w jego zachowaniu :) A najbardziej posmakowały mu brązowe bodajże czekoladziaki i zielone ale nie będę sprawdzał co to za smak :D Posiedzenia na tronie nie miał więc chyba w miarę strawialne kuleczki...

Tak sklepowe, "CR" firma żeby nie było reklamy :)

(2011/12/15 10:24)

Grzegorz123


z tego wynika,że żywca z obcej wody nie mogę stosować ,bo skażę wodę pasożytami, ale jak wprowadzę całą tablicę mendelejewa w postaci kulek,których pochodzenia nie znam to jest w porządku . paranoja do kwadratu. (2011/12/15 12:57)

JKarp


z tego wynika,że żywca z obcej wody nie mogę stosować ,bo skażę wodę pasożytami, ale jak wprowadzę całą tablicę mendelejewa w postaci kulek,których pochodzenia nie znam to jest w porządku . paranoja do kwadratu.

CześćTo samo dotyczy zanęt, robaków i innych zapachów oraz dodatków stosowanych również w domowej kuchni.JK (2011/12/15 13:34)

Grzegorz123


no i o to chodzi,sztywna litera prawa czy zdrowy rozsadek ,ołów z urwanego ciężarka ma być mniej szkodliwy niż mały karaś z innego zbiornika z góry przepraszam za wyjście poza główny temat (2011/12/15 13:43)

marek-debicki


Następnym razem zabierz dla Kolegi chleb ze smalcem. Lepiej na tym wyjdziecie!!!. (2011/12/15 18:17)

altershepi


Ja na pewno :) zaoszczędzona kasa + lepiej do nęcone łowisko :D (2011/12/18 21:28)