Zaloguj się do konta

Spotkanie z wilkiem

utworzono: 2013/05/16 22:56
plotka97

Witam!Moje pytanie dotyczy dziwnej sytuacji, która spotkała mnie nad krępnicą.Łowiłem sobie spokojnie wieczorkiem, aż tu nagle zza krzaków słyszę kroczki. Myślę sobie to pewnie stado kuropatw, które już kiedyś tam widziałem. Niestety tak nie było. Pierwszy wyszedł owczarek niemiecki ale minął mnie i poszedł dalej. Myślałem, że to wszystko ale potem na przeciw mnie stanął 2 metry ode mnie jakiś dziwny psowaty. Był większy niż owczarek. Miał szaro-brązową sierść jakby z zaciekami po kawie. Był po prostu prze brzydki. Zwiesił głowę wywalił język przez otwarty pysk i patrzył na mnie zielonkawo żółtymi oczami. Zwiększyłem powierzchnię ciała i 2 razy krzyknąłem wtedy odszedł. Nie chodził jak drugi pies zawsze miał głowę przy ziemi nawet jak odchodził. Dodatkowo na wyobraźnie zaczął działać fakt, ze 1 tydzień od tego zajścia stado wilków zagryzło owce w odległości 1,5km od żwirowni, na której łowiłem.    Na szczęście dzień zakończył się miły akcentem. Po raz pierwszy od początku z wędką zastałem skontrolowany przez SSR. Czy możliwe, że to był wilk lub coś z nim zmieszanego? Trochę dziwne wydaje mi się to, iż chodził z owczarkiem. Jak sądzicie?pozdrawiam [2013-05-16 22:56]

expulso

chyba wskazuje ze wilk ,gratuluje ja juz bym sie dawno zlozyl jak by byla taka sytuacja [2013-05-16 23:09]

expulso

chyba wskazuje ze wilk ,gratuluje ja juz bym sie dawno zlozyl jak by byla taka sytuacja [2013-05-16 23:09]

fasolus

to była PSR :D [2013-05-16 23:13]

grzesiu92

Może chupacabra?
[2013-05-17 08:45]

barrakuda81

Takie spotkanie należy już dziś do rzadkości.Zobaczyć dzikiego wilka to naprawdę wielki traf.Dla mnie to byłoby ciekawsze doznanie niż złowienie jakiegokolwiek okazu.Gratuluje. [2013-05-17 09:27]

Boolek

A może to był Jamnik ?
[2013-05-17 09:59]

hugo55

Więcej niż pewne,że to były dwa wilki.Tropy tych wilków widywałem w zeszłym roku właśnie na żwirowni.W okolicy naliczonych zostało ok.50 szt.
[2013-05-17 11:04]

max2015

Oj to masz farta. Ja bym, dał wiele zeby moc sie z takim wilczkiem spotkać. Nie widzialem go jeszcze n żywo :)Pozdrawiam
[2013-05-17 12:03]

Bernard51

Mając 16 lat to niraz UFO mi sie ukazywało ,ale pozostałem na ziemi . Wilk też byl widywany kiedy byłem sam nad wodą , ale patrząc na nik plotka97 wszystko jest możliwe.
Liczy się post który założyłeś.
[2013-05-17 12:07]

skryty

owczarka niemieckiego , wbrew pozorom raczej ciężko pomylić z wilkiem, jest jeszcze parę ras psów podobnych do wilka (łajki czy inne szpice), a wręcz bezpośrednio od niego pochodzących (wilczur czechosłowacki). Wydaje mi się, że pies spacerujący z wilkiem to też raczej sprawa wątpliwa, gdyż wilk często atakuje psa domowego.
Generalizując wilk w tych czasach to raczej rzadkość, przynajmniej na większości obszaru europy (czy wręcz świata), po za tym unika kontaktu z człowiekiem, więc gdybym taką historię usłyszał w swoich stronach, byłbym przekonany, że to po prostu para zdziczałych lub porzuconych, wałęsających się psów, no ale skoro w Waszych stronach stwierdzono obecność wilków, no to rzeczywiście jest temat do rozmyśleń...
P.S. szkoda że kolega nie zrobił fotki
[2013-05-17 12:26]

wojtekzkiw

Może pekińczyk :D [2013-05-17 15:11]

Dandol

owczarka niemieckiego , wbrew pozorom raczej ciężko pomylić z wilkiem, jest jeszcze parę ras psów podobnych do wilka (łajki czy inne szpice), a wręcz bezpośrednio od niego pochodzących (wilczur czechosłowacki). Wydaje mi się, że pies spacerujący z wilkiem to też raczej sprawa wątpliwa, gdyż wilk często atakuje psa domowego.
Generalizując wilk w tych czasach to raczej rzadkość, przynajmniej na większości obszaru europy (czy wręcz świata), po za tym unika kontaktu z człowiekiem, więc gdybym taką historię usłyszał w swoich stronach, byłbym przekonany, że to po prostu para zdziczałych lub porzuconych, wałęsających się psów, no ale skoro w Waszych stronach stwierdzono obecność wilków, no to rzeczywiście jest temat do rozmyśleń...

Dzięki Skryty, teraz już wiem jakiego chcę psa:) [2013-05-17 17:22]

skryty

Dzięki Skryty, teraz już wiem jakiego chcę psa:)

cieszę się, że mogłem pomóc:)

[2013-05-17 19:40]

Ja raz widziałem wilka ale on chodził z kotem .
[2013-05-17 21:19]

tonyrebeliant1

Predzej to byl Fidel Castro niz wilk ;-P  Oba gatunki maja bystre oczy. [2013-05-17 21:35]

lynx

Lajka to jest z psów syberyjskich i bardziej podobna do szpiców a szpic wcale nie jest podobny do wilka. Łajka jest podobna do samojedów i bodajże wlasnie z tej grupy.
Jeżeli chodzi o kolor to najbardziej byłby podobny belgian malinois i wielkością tez. Lecz Psy rzadko trzymaja tak łeb chyba, że chory albo niedozywiony, osłabły. Często widziałem wilki europejskie ale na wolnosci to tylko raz i bylo to dosyc daleko w lesie. Wilk nawet jak idzie to trzyma łeb tak jakby do biegu. Z tego wynikałoby, ze widziałes wilka. Zaznaczam, że nie jestem w tej sprawie autorytetem.
[2013-05-17 21:37]

lynx

Predzej to byl Fidel Castro niz wilk ;-P  Oba gatunki maja bystre oczy.

Wilk nie ma bystrych oczu. To sa oczy poważne i przenikliwe i na pewno nie nazwałbym ich bystrymi. Pies tez potrafi robic takie oczy jak ma zaatakować a tak normalnie to sa bystro wesoł
[2013-05-17 21:43]

Jednym słowem spsiały wilkołak to był.Głowa nisko to efekt zielonej wyspy szukał szczawiu :) Jak ma głowę wysoko to mirabelki :)
[2013-05-17 21:50]

tonyrebeliant1

Powaliles mnie znajomoscia nomenklatury wilczych i psich oczu,poddaje sie szkoda czasu. [2013-05-17 21:58]

skryty

Lajka to jest z psów syberyjskich i bardziej podobna do szpiców a szpic wcale nie jest podobny do wilka. Łajka jest podobna do samojedów i bodajże wlasnie z tej grupy.
Jeżeli chodzi o kolor to najbardziej byłby podobny belgian malinois i wielkością tez. Lecz Psy rzadko trzymaja tak łeb chyba, że chory albo niedozywiony, osłabły. Często widziałem wilki europejskie ale na wolnosci to tylko raz i bylo to dosyc daleko w lesie. Wilk nawet jak idzie to trzyma łeb tak jakby do biegu. Z tego wynikałoby, ze widziałes wilka. Zaznaczam, że nie jestem w tej sprawie autorytetem.

Powiem Ci kolego tak
:
Łajka zachodniosyberyjska (ros. западносибирская лайка, ang. Westsiberian Laika) – jedna z ras psów, należąca do grupy szpiców myśliwskich, zaliczana do grupy łajek i fotka.
Jeśli ten pies jest mniej podobny do wilka niż owczarek niemiecki czy belgijski malinois, to z całym szacunkiem ale widziałeś może rysia, a nie wilka

[2013-05-17 22:13]

skryty

Powiem Ci kolego tak
:
Łajka zachodniosyberyjska (ros. западносибирская лайка, ang. Westsiberian Laika) – jedna z ras psów, należąca do grupy szpiców myśliwskich, zaliczana do grupy łajek i fotka.
Jeśli ten pies jest mniej podobny do wilka niż owczarek niemiecki czy belgijski malinois, to z całym szacunkiem ale widziałeś może rysia, a nie wilka

[2013-05-17 22:15]

skryty

wilczur czechosłowacki
[2013-05-17 22:17]

skryty

co do szpiców:
Szpic – nazwa określonego typu psa, obejmująca grupę wielu ras z północy, wschodu i centralnej części kontynentu euroazjatyckiego oraz z podbiegunowych obszarów Ameryki Północnej, a także z Grenlandii i Islandii. Psy z tej grupy odznaczają się stosunkowo pierwotną budową, słabo zmienioną przez człowieka.
[2013-05-17 22:19]

Qoorchuck

U nas w lesie też ostatnio w zimie pojawiły się wilki (woj. lubuskie, okolice GW), podchodziły do ludzi na 2m, nie bały się. Skąd wiemy, że to wilki? Otóż jeden wpadł pod samochód, kierowca zabrał go do weterynarza, a ten powiedział, że to wilk :)
[2013-05-17 22:22]

lynx

Powaliles mnie znajomoscia nomenklatury wilczych i psich oczu,poddaje sie szkoda czasu.

Może masz rację, że szkoda czasu
Wybacz ale jak sie porównuje psa Łajke do wilka to co? mam potaknąć?
Co nieco na psach się znam, nie ma podstawie dzisiejszych książek albumowych w których redaktorzy opisują bzdury...
Polecam książkę Vituusa Droschera ,, Reguła przetrwania" a szczególnie ostatni rozdział właśnie o wilkach amerykańskich, psach huski i malamutach. Ponadto przejdź do zoo i poobserwuj to co napisalem i wtedy napisz, że piszę brednie.
Zbliż twarz do swojego psa na odległość 20 cm i popatrz mu długo w oczy a potem napisz mi jak na tym wyszedłeś.
Poza tym masz racje. Szkoda czasu.
[2013-05-17 23:01]