Spotkanie z Rzecznikiem Prasowym PZW

/ 24 odpowiedzi / 2 zdjęć

Koledzy, proponuję ruszyć się zza komputerów i spotkać się z Rzecznikiem Prasowym PZW. Może, jeśli pofatygujemy się osobiście, znajdą się odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Czekam na zgłoszenia chętnych i oczywiście na propozycje pytań.

Ze swojej strony gwarantuję realizację obrazu i dźwięku oraz promocję materiału w sieci.

 

 

sacha


A rzecznik już pędzi żeby się z nami spotkać. (2010/01/07 15:24)

u?ytkownik26601


  Statut PZW § 13
Członek Związku, z ograniczeniami wynikającymi z ustawy Prawo o stowarzyszeniach, ma
prawo:

3) kierować wnioski i skargi do właściwych władz i organów Związku oraz uzyskiwać
odpowiedzi w terminach ustawowych, właściwych dla postępowania
administracyjnego;
Pytanie
Czy na skierowane pytanie w oparciu o punkt 3 drogą elektroniczną muszę dostać odpowiedź czy nie? (2010/01/07 15:47)

u?ytkownik22602


Kowson - masz odpowiedz od 197cm120kg. Nie wymaga komentarza. Tak sie zastanawiam pomału..nad tym wszystkim. Dziesiątki wędkarzy zadało pytania na portalu, a nie uzyskało nic poza pogardliwym milczeniem.Jaki sens ma tu działanie z kamerą i rzecznikiem PZW? Chcesz podjechać na Twardą z kamerą? Kiedy? Wal śmiało termin, będzie kilku chetnych na rozmowę. Ja pojadę. Oczywiscie - z pytaniami, bez żadnych wyzwisk. Zobaczymy, kto tam jest mężczyzną, a nie cykorem przyssanym do stołka. (2010/01/07 17:44)

u?ytkownik8030


Antoni rzecznik Kustusz odpowie na wszelkie pytania. Powierzchownie, po łebkach, ogólnikowo, bez sensu. Ale próbujmy... próbujmy. (2010/01/07 19:58)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Norbert Stolarczyk


Ja tam bardzo lubię wycieczki szczególnie do muzeum, mogę jechać :) (2010/01/07 20:00)

u?ytkownik8030


Ja tez lubię muzea, bo tam eksponaty są odpowiednio opisane i wiadomo o co chodzi.

Jeśli zaś idzie o Rzecznika Kustusza Antoniego, to jego występy są dla mnie niezrozumiałe. 

(2010/01/07 20:07)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

spines21


powiedział bym ,że wystąpienia pana rzecznika Kustosza są rozbudowane w formie,natomiast bardzo oszczędne w treści.ciężko się to czyta i nie wiadomo o co chodzi.
może oto chodzi? (2010/01/07 20:18)

u?ytkownik8030


Związkowi o to chodzi , by nikt nie wiedział o co chodzi, zatem chodzi o kasiorę. W takim razie Kustosz tego muzeum jest dobrym Kustoszem. W ogóle ta Warszawka to jeden wielki skansen.

Warsiawka - to brzmi jak nazwa szpetnej choroby!

(2010/01/07 20:24)

u?ytkownik22602


No i Ghostmir - teraz powiem - MASZ RACJĘ ! /jak nie masz - to mówie ze nie/ (2010/01/07 20:36)

Norbert Stolarczyk


Z tą Warszawą to delikatnie kolego :) a tak a propos  to Kustusz kochani Koledzy nie kustosz (2010/01/07 22:31)

Zbig28


A ja popieram propozycję kowson77.  Uważam, że takie spotkanie, solidnie przygotowane, z ustaloną listą zagadnień, może być pożyteczne. Niech pan rzecznik, przed obiektywem niezależnej kamery, odpowie nam na wiele nurtujących środowisko wędkarskie pytań. Zapewne będzie chciał je poznać już przed nagraniem, być może ograniczy czas trwania nagrania ze względu na natłok ( hahahaha) obowiązków, ale to już jego zmartwienie. Ja uważam, że takie spotkanie powinno być spontaniczne, bez narzuconych przez rzecznika reguł, i powinna wziąć w nim udział grupa ( 3-5) osób przygotowanych do merytorycznej dyskusji o : np. statucie, rybactwie, SSR, ulg dla wędkarzy  niepełnosprawnych, budżecie... 

Nie mylić spontaniczności z żywiołowością !   

(2010/01/07 22:42)

kazik


Koledzy po co jechać do Warszawy i tak nie będą mieli czasu na taki niezapowiedziany rok wcześniej wywiad. Odwidźcie forum główne PZW gdzie można poczytać jak Kustusz

udziela odpowiedzi z ramienia PZW . Tam jest wiele pytań , a te niewygodne to zaraz usuwają. Jak nie może sobie dać radę to moderatorzy go wyręczają . Warto czasami odwiedzić forum ZG PZW (można się zarejestrować) i poczytać sobie o problemach jakie mają inni.

(2010/01/07 22:53)

Norbert Stolarczyk


Dlatego z wielką obowiązkiem bo trudno nazwać to przyjemnością wybrałbym się do Pana Kustusza a najchętniej posłuchałbym Pana Grabowskiego. (2010/01/07 22:54)

Zbig28


KAZIK !

Być może w Twojej wypowiedzi jest nutka ironi, ale.... no tak, na stronie ZG PZW, rzecznik udziela odpowiedzi. Ale niestety, jak sam piszesz, są one zapewne filtrowane ( czyt. cenzurowane ).  Natomiast nagranie przed kamerą, na " żywo", zrobione przez niezależny od władz PZW podmiot, zrobione profesjonalnie, wykluczy ewentualne manipulacje rzecznika. Podtrzymuję :  takie spotkanie może być pożyteczne dla obu stron. Pozostaje pytanie : czy podejmie rękawicę w tej konwencji ?

(2010/01/07 23:18)

u?ytkownik23635


                                                                                                                    
Podejrzewam że tego nie zrobi, znajdzie się jakaś wymówka a jeżeli by do tego doszło to pogranicza czas, pytania do minimum.
Jakby co to ja się pisze na taką wycieczkę. (2010/01/07 23:24)

kazik


Tu masz rację , ale raczej będą unikali takich konfrontacji . Jest wielu co chce robić wywiady z PZW i wiesz że dziennikaże tylko czekają na takie coś . Jak na razie to niewielu to się udaje , a jeżeli już się zgodzą na wywiad to pod dyktando tego co się wypowiada .A ironia u mnie jest bo kilka pytań zadałem i tylko jeden dzień były, a na drugi zniknęły no nie wszystkie i nikt mi nie mógł odpowiedzieć co się stało. Może i masz rację że trzeba próbować , ale jak portalom w których PZW ma udziały nie udaje się to tym bardziej takim jak nasz to nie wyjdzie.

(2010/01/07 23:34)

Sebastian Kowalczyk


Termin postaram się podać jakieś dwa tygodnie wcześniej. (2010/01/08 17:19)

sacha


Zbig
Nie wiem czy pamiętasz spotkanie z gościem od gospodarki zorganizowane przez byłego prezesa
koła na Ursynowie.Gość zasypywany pytaniami przez prezesów chyba ponad 20 kół i osobę współpracującą z WS żadnego konkretu nie potrafił wypowiedzieć,"wicie,rozumicie" a na pytanie o odłowy rybackie powiedział że jest to personalny atak na jego osobę.
Działania o. mazowieckiego,strona na której nic nie ma i całokształ spowodowały że przepisałem się z koła P.płd do okręgu siedleckiego. (2010/01/08 17:59)

u?ytkownik26601


Ja na  zadane pytanie Panu Antoniemu Kustuszowi dostałem pozytywną odpowiedź .
Pytanie: Statut PZW § 13 Członek Związku, z ograniczeniami wynikającymi z ustawy Prawo o stowarzyszeniach, ma prawo:
3) kierować wnioski i skargi do właściwych władz i organów Związku oraz uzyskiwać
odpowiedzi w terminach ustawowych, właściwych dla postępowania administracyjnego;
Więcej napiszę w artykule ,ale to po najbliższym posiedzeniu ZGPZW
Nadal wyrażam chęć uczestnictwa w spotkaniu z rzecznikiem . (2010/01/09 13:02)

Sebastian Kowalczyk


To, że rzecznik prasowy ma obowiązek się z nami spotkać, bo od tego jest, to pewnik.

Zastanawiam się jednak nad brakiem zainteresowania tym tematem…

:(społeczność wirtualna:) ???

Wiem, wiem, znowu ktoś napisze, że to nie ma sensu i nic z tego nie wyniknie… a może to      jednak  jeden z wielu małych kroków…

 

(2010/01/17 02:16)

Norbert Stolarczyk


działaj Seba, działaj . Na nic nie zważaj kilka poparć projektu już masz, jest dobrze. (2010/01/17 08:50)

u?ytkownik26601


Popieram apel kolegi kowson77

Myślę ,że Pan Antoni Kustusz chciałby zasłużyć na miano rzecznika prasowego na miarę dzisiejszych czasów.  Powinien zgodzić się i zorganizować  konferencje prasowe dla społeczności internetowej działającej na stronach związanych z wędkarstwem.

Deklaracje  o chęci uczestnictwa w takiej konferencji podtrzymuje.
Tematy jakie mnie interesują to :
Jednolita składka umożliwiająca wędkowanie na wszystkich wodach dzierżawionych przez Okręgi PZW.
Oparcie działalności gospodarczej PZW na hodowli ryb - stworzenia możliwości prawnych do  ustanawiania  obwodów typowo wędkarskich z racjonalną gospodarką środowiskową na wodach dzierżawionych przez PZW
Wprowadzenie jednolitej statutowej ulgi dla członków związku z orzeczoną niepełnosprawnością.
  (2010/01/17 11:11)

Irkoni


Jak za pewne wiecie,żeby uzyskać jakiekolwiek odpowiedzi od danej instytucji to mus najpierw wysłać pytania żeby dana instytucja miała czas na przygotowanie odpowiedzi.
Wiecie jak będzie wyglądało takie spontaniczne spotkanie,po prostu nie uzyskamy żadnych konkretnych odpowiedzi,usłyszymy tylko że rzecznik nie miał możliwości zapoznać się z pytaniami a to sprawia że nie miał czasu przyszykować odpowiedzi.Widzimy to na każdym kroku w TV jak jest jakieś krępujące pytanie to brak na nie odpowiedzi.A gdy minie czas na odpowiedz to zawsze pada wymijająca.Jedynie nagłośnienie spraw w publicznej TV mogło by coś wskórać...
Ale jestem za tylko czy to coś da.Pozdrawiam (2010/01/17 11:26)