Zaloguj się do konta

Sposób na płoć z gruntu

utworzono: 2014/08/20 22:36
michal310798

Witam podpowiedzcie mi jak złowić płoć .. Próbowałem na grunt ale nic z tego.. Miałem zanętę uniwersalną i kuku na haczyk.... a może spławik...??  Pomocy.... [2014-08-20 22:36]

getka

Większość odpowie chyba jak jej nie złowić ale spławik na pewno dwa białe weźmie na pewno a jak nie to krasnopiórka...
[2014-08-20 23:30]

Draq

Najprościej i najefektywniej byłoby łowić za pomocą bata, np. 6m. Jeśli chodzi o sposób łowienia, to według mnie najlepiej użyć zanęty o zapachu anyżu np. Traper Płoć, lub Dragon Magnum Płoć o zapachu czekolady. Na haczyk( rozmiar 16 lub mniejszy/większy - w zależności jaka przynęta) gotowana pszenica/kukurydza. Ciężko powiedzieć coś więcej, nie przedstawiłeś specyfikacji łowiska, ryb w nim występujących więc ciężko podać konkrety. Łowiąc płocie staram się unikać przynęty zwierzęce typu pinka, białe, czerwone ponieważ w moim łowisku jest masa uklei i drobnego krąpia który błyskawicznie przejmuje przynętę zanim ta dosięgnie dno. Używając przynęt naturalnych łowię " z opadu" czyli śruciny oddalone od siebie o ok. 15-20cm. [2014-08-21 00:16]