Zaloguj się do konta

Sposób na jazia-Wasze rady.

utworzono: 2011/05/14 17:02
zielo111

Witam. Mam miejsce na rzece " RADEW "  o głębokości okolo 0.5-1.0 m. głębokości. Codziennie są tam piękne jazie i klenie. Problem w tym że nie wiem na co je skusić do brania. Schowałem się gdzie mnie nie widziały, rzucałem im spławik z kukurydzą , grochem , białymi , pęczakiem i nie chcą brać. Podpłynie do przynęty i odpływa. A jak wziąłem garść kukurydzy to klenie troche pozbierały . Gdy rzucam spławik to odpływają i przypływają za jakieś 15min i sobie krążą tak. Jak złowić te piękne ryby i na jaką przynętę ? Na przynęty sztuczne łowiłem to nie były zainteresowane.
[2011-05-14 17:02]

MrCrasny

spróbuj serem żółtym- ale jeden warunek, ser musi śmierdzieć. Ponadto możesz spróbować założyć na hak wiśnię lub czereśnię lub mirabelkę (w maju może być z tym kłopot, ale w czerwcu powinny się pojawić czereśnie). [2011-05-14 17:54]

QBS

Żyłka jakiej grubości ? Palisz ?
[2011-05-14 18:02]

legtom

Na ser to chyba łowi się brzany, ja przynajmniej nie słyszałem o jaziach. Ja łapię klenie i jazie na spinning, ale pamiętam, że na Wiśle w Warszawie łapałem klenie dawno temu na wiśnie. Na te owoce to trzeba jeszcze zaczekać. A tak na teraz to może masz zbyt grubą żyłkę lub spławik jest zbyt wielki. Nie znam tej rzeczki, ale jedno jest pewne, im mniejsza i czystrza woda w której łowisz tym trzeba się bardziej starać.

Powodzenia

[2011-05-14 18:13]

zielo111

Nie palę. Wiem wiem że ręce nie mogą mieć zapachu różnych rzeczy. Żyłka 0.18 do 5kg . czarna ,przypon 14 normalny, spławik leciutki 1g. więc jak wrzucam do wody to nawet nie słychać go jak wpada, a woda jest bardzo czysta, w dodatku mam okulary polaryzacyjne , czasami przepływają klenie takie po 2kg. na serek nie próbowałem muszę spróbować , słyszałem żeby pokroić w kostkę i położyć na parapecie na 1-2dni wtedy ma swój zapach.
[2011-05-14 18:20]

bobus86

na klenia pasikonik napewno ale z nim jeszcze moze byc problem.poszukaj na lace:)zamiast splawika mozesz zalozyc kawalek patyka na zylce jako sygnalizator tak okolo 80 cm od przynety ,jasna zylke jesli woda jest czysta bez zadnego dociazenia.zestaw puszczasz w prad i pozwalasz mu splynac.jesli masz okulary polaryzacyjne jak pisales to obserwuj pasikonika jesli zniknie to wiadomo ze branie.sposub moze smieszny ale sam go sprawdzalem na malych rzekach i daje rade.co do jazia to napewno woblerki o imitacjach stonki biedronki zuka no i moze muchy co do zywych przynet to ja uwazam pek rasow za najleprzy proboj powodzenia:) [2011-05-14 18:51]

bobus86

no i wyzej wymienione przynety polecane przez kolego rowniez:) [2011-05-14 18:53]

QBS

Szczerze, może niektórzy posądzą mnie o zboczenie, ale 0,14 to zakładam na spina na bolenia. Wiadomo, hamulec musi być idealnie zestrojony. Piszesz, że woda czysta. Pewnie im przeszkadza nienaturalne zachowanie przynęty (skoro to samo "luzem" skubią) . Osobiście dałbym 0,10 na główną i 0,08 na minimum 40 cm przypon. Ewentualnie spining i smużak.
[2011-05-14 18:59]

sigurd1980

spróbuj z bułki.uklej sobie kulkę i na haczyk.jeżeli to nie pomoże to załuż na haczyk kawałek miękiszu ze skórką i puszczaj bez spławika trochę powyżej stanowiska ryb.niech sobie swobodnie spływa po powierzchni razem z nurtem.u mnie na rzece to działa [2011-05-14 19:43]

ryukon1975

Używasz dobrych przynęt,błąd tkwi gdzie indziej.Moim zdaniem w głębokości,0,5 m to już wyższa szkoła jazdy.Ty widzisz ryby one widzą Ciebie,zobaczą też każdy błąd w prowadzeniu zestawu czy jego elementach składowych np.gruba żyłka.
Na tak płytkiej wodzie łowiąc klenie i jazie zachowaj dystans od brzegu i miejsca w którym łowisz tak by nie widzieć przynęty i ryb a przede wszystkim by one nie widziały Ciebie.Zastosuj delikatny zestaw i podaj tak by przynęta zachowywała się naturalnie.
[2011-05-14 21:52]

Zander51

Spróbuj bez spławika. Żyłka 0,14 i metrowy przypon 0,12. Groch najlepszy. Ale najlepsze brania w kwietniu były... [2011-05-14 23:02]

alkoholik16

heh miałem ten sam problem na rz. Sole ale już wiem ze wtedy miałem za grubą żyłkę i może haczyk... podpływały do rosówki i uciekały...Spróbuj tak: cienka żyłka 16, haczyk nr 8 i rosówka na hak bez żadnych spławików itp..pozdro
[2011-05-15 16:14]

kick

Witam. Mam miejsce na rzece " RADEW "  o głębokości okolo 0.5-1.0 m. głębokości. Codziennie są tam piękne jazie i klenie. Problem w tym że nie wiem na co je skusić do brania. Schowałem się gdzie mnie nie widziały, rzucałem im spławik z kukurydzą , grochem , białymi , pęczakiem i nie chcą brać. Podpłynie do przynęty i odpływa. A jak wziąłem garść kukurydzy to klenie troche pozbierały . Gdy rzucam spławik to odpływają i przypływają za jakieś 15min i sobie krążą tak. Jak złowić te piękne ryby i na jaką przynętę ? Na przynęty sztuczne łowiłem to nie były zainteresowane.

czerwony robak najlepszy kopany w tzw.gnojoku
[2011-06-04 21:03]