Zaloguj się do konta

Sposób na płocie

utworzono: 2011/04/12 20:29
marim1996

Sposób Na dobre płocie ??
[2011-04-12 20:29]

zloty206

Mi smakują smażone i w occie:-)))) [2011-04-12 20:39]

Rajzer14

Zanęta na płoc lub uniwersalna do niej kukurydza i pinka na hak białe farbowane i metodą odległościową na jeziora, zbiorniki. [2011-04-12 20:53]

Ekagro

Mi płotki najlepiej biorą na mały haczyk na który zakładam 3 białe robaki.... Wystarczy sypnąć garść białych robaków do wody i zarzucić w to miejsce spławik i po chwili zjawia się tam kilkanaście płoci..
[2011-04-12 21:14]

Artur z Ketrzyna

Sposób Na dobre płocie ??

Kolego to oznacza wszystko i nic, sprecyzuj troszeczkę swojego posta.

Jeśli ci chodzi o przynętę i zanętę to grubsza jest selektywna (wyklucza te najmniejsze).
Ja jako przynętę polecam kukurydzę z puszki (spożywczą), dzikuna nie pinkę (pinka jest zbyt mała) i czerwony robak (zależy od łowiska).
Zanęta, trochę kupnej; uniwersalna, na płoć lub karpiowate, wzbogacona o kukurydzę lub pęczak. Zapach jaki, to już musisz sam dobrać, bo każde łowisko jest inne. Ja preferuje te słodkie zapachy, coś w stylu wanilii, olejku rumowego i araku, tylko delikatnie. Nigdy nie stosowałem melisy i miodu ale ponoć też są skuteczne.
Ciasta, zapachy jak te wyżej czasami czosnek.
Gdzie? W zależności od pory roku i ukształtowania łowiska. Jak w przypadku i innych karpiowatych; zatoczki, cyple, górki, spady i blaty. Ważne też by nie daleko były schronienia (roślinność bądź jakaś zawada, zwalone drzewo) lub główne szlaki ryb. Najlepszą metodą jest obserwacja wody i notowanie gdzie jakie miałeś efekty, a sam znajdziesz tych kilka miejsc w których połowisz te dorodne płocie.
[2011-04-12 22:10]

pawik2011

W ubiegłym sezonie sprawdziła mi sie taka kombinacja.....zaneta płociowa,płatki kukurydziane miodowe,otreby pszenne,zaparzona pszenica,kukurydza z puszki,drobno posiekany czosnek dodawany bezposrednio przed podkarmianiem.Całkiem ładne płocie brały i dość długo buszowały w łowisku.

[2011-04-12 22:36]

Bartek1997

Zanęta: Lorpio RoachDodatki do zanęty: płatki owsiane ugotowaneAtraktor: anyż albo kolendra zmieszana z waniliąRobactwo do zanęty: biały albo czerwony robakNa hak: pinka [2011-04-13 08:24]

JaroDaw

A ja mam taki dobry sposób:
wskakuje do wody i pluskam, wierzgam nogami, a jak to ich nie przestraszy to mam tresowanego szczupłego co je odgania, ale teraz nie mogę go wypuszczać bo jest pod ochroną.

Kolego jak chcesz uzyskać odpowiedź, to zadaj pytanie. Pomijam że obok leszcza, karpia, lina to chyba najczęściej opisywane wskazówki i porady (sposoby) na naszym forum i poszukać dziecko potrafi.
Chodź jak teraz czytam Twoją wypowiedź " Sposób Na dobre płocie ??" to tu znajdziesz wszystko:
http://forum.wedkuje.pl/pokoj,przepisy-kulinarne-ryby,9488 [2011-04-13 10:12]

superkuzka1996

Ilu wędkarzy tyle sposobów:)) [2011-04-13 10:51]

Rajzer14

Kolego Bartek1997 czy pinka na hak a biały do zanęty to dobra kompozycja ja stosuje odwrotnie i się sprawdza a taki układ jak się komponuje nad wodą? [2011-04-13 16:19]