Zaloguj się do konta

Sposób na ukleję.

utworzono: 2010/05/31 21:02

Witam!W sobotę moje koło organizuje zawody z okazji dnia dziecka w których chciałbym uczestniczyć. Podstawową rybą będzie ukleja i za nią chciałbym się zabrać. te uklejki. Mam na myśli szybkościowy połów uklei. Moje pytanie brzmi czy nada się do tego 4 metrowy bacik i jaką mam stosować zanętę oraz przynęty. [2010-05-31 21:02]

Pewnie, że 4-ro metrowy bacik będzie ok. Zanęta najlepiej smużąca, jasna, dająca mgiełkę, a przynęta to najlepiej białe, pinki. [2010-05-31 21:06]

kaugustyn13

zgadzam sie z mastiffem. ,,we mgle uklejka tumanieje''
[2010-05-31 21:51]

co to znaczy TUMANIEJE? :) to nie krajowa dwojka i kierowca we mgle...:)hahahaha:) 4 metrowy bacik spoko,kwstia tylko czy łowisko bedzie na tyle komfortowe i czy te 4 metry to nie bedzie za krótko
[2010-06-01 00:29]

co to znaczy TUMANIEJE? :) to nie krajowa dwojka i kierowca we mgle...:)hahahaha:) 4 metrowy bacik spoko,kwstia tylko czy łowisko bedzie na tyle komfortowe i czy te 4 metry to nie bedzie za krótko

To nie mają być zawody Grand Prix, tylko zawody dla dzieciaczków, to łowisko chyba wybrali łatwe, dostepne i rybne, takie, żeby mniejsze, lżejsze baciki były w użyciu w przeważającej większości. A co do "mgiełki" w wodzie, to tak właśnie można porównać (!) efekt jaki powinna dać zanęta uklejowa. A "tumanieje" , bo gwałtownie żeruje czując zapach i łapiąc unoszące się drobinki pokarmu właśnie w takiej mgiełce się motając.


[2010-06-01 08:22]

Zdaciak17


To nie mają być zawody Grand Prix, tylko zawody dla dzieciaczków, to łowisko chyba wybrali łatwe, dostepne i rybne, takie, żeby mniejsze, lżejsze baciki były w użyciu w przeważającej większości. A co do "mgiełki" w wodzie, to tak właśnie można porównać (!) efekt jaki powinna dać zanęta uklejowa. A "tumanieje" , bo gwałtownie żeruje czując zapach i łapiąc unoszące się drobinki pokarmu właśnie w takiej mgiełce się motając.




Zapomniałeś czegoś dodac . A mianowicie jak ja próbowałem u siebie to najlepszy efekt dają zanęty z zapachem alkoholu . [2010-06-01 08:44]

No to jakoś głupio podpowiadać alkohol do zanęty na zawody z okazji Dnia Dziecka. [2010-06-01 08:49]

Myślisz że się nie sprawdzi ;PP
[2010-06-01 16:46]

Sprawdzi się tak jak mówi kol...Mastiff... pod warunkiem że dzieci będą nęcić łowisko, a starszyzna pomoże rozrobić zanętę a nie napawać się zapachem alkoholu.
[2010-06-01 16:53]

gustaw1300

Alkohol w zanecie sluzy do lepszego roznoszenia zapachu samej zanety wiec napewno sie sprawdzi [2010-06-02 21:23]