Sposób na wiosenną płoć

/ 4 odpowiedzi
witam. chciałbym się dowiedzieć jak złowić płoć w marcu i kwietniu? interesują mnie: przynęta na jaką najlepiej bierze, zanęta oraz ile centymetrów nad dnem umieścić zestaw. dodam że łowię w małej rzeczce. P.S w jakich miejscach na małej rzeczce można ich szukać?? Pozdrawiam!!
MARCIN8122

Witaj  drogi kolego szukasz płoci hmm idzie wiosna a raczej już przyszła chcesz je połapac może pomoge napisze ci jak ja je łapalem na małej rzecze i kretej . A wiec wedka lekka spławik delokatny  cienka żyłka i mały haczyk ( czerwony kolor przewarznie używam) przyneta to (pinka,czerwnony robak,lub jeden biały ),zaneta ( kup uniwersalna najlepiej Trapera i dodaj troszke biszkoptu zmielonego ) , jak prowadzić zestaw to jest dobre pytanko na które nie jest tak łatwo odpowiedziec bo zalezy to do dna rzeki czy masz je rowne czy tez nie czy sa zaczepy czy dany odcinek rzeki jest wolny od zaczepów .Ja przeważnie prowadze po dnie przynete lub tuz nad nim zalezy jaki uciag ma rzeka . A gdzie szukać płoci dołki zakola i proste odcinki rzeki gdzie jest głebiej .  

No i kolego pamietaj piszesz że łowisz na małej rzeczce  jest wiosna ryba głodna ale to nie oznacza że nie jest ostrożna i płochliwa lepiej pościc zestaw dalej i zachować cisze na stanowisku  . 

Mam nadzieje że moj sposób ci pomoże choć w jakimś proceńcie rozpoczać wiosenna przygode z płotkami.  Pozdrawiam cie serdecznie i życze ci połamania kija .

(2010/03/30 21:35)

linek69

Witam ja wczesną wiosną stosuje od kilku lat tylko ochotkę. Jeśli oczywiście dostaniesz ją jeszcze w sklepie wędkarskim ja zamawiam zawsze na weekendy w zaprzyjażnionym sklepie bo tak na co dzień to wiosną nie sprzedają bo nie schodzi. A szkoda bo to wspaniała wiosenna przynęta. Ja dodatkowo pęczkuje je w specjalnym przyżądzie aby była ruchliwa.Efekt gwarantowany najlepiej na wypłyceniach gdzie woda cieplejsza,5-10 cm nad dnem.Na płocie nie znam nic lepszego wiosną.Metoda sprawdzona przez kilkanaście ostatnich sezonów,połamania kija. (2010/03/30 22:52)

rybiacy

dziękuje wam i też życzę udanych połowów (2010/03/31 07:42)

linek69

Właśnie wracam z pierwszej wiosennej wyprawki płociowej ,jakpisałem wcześniej znowu najlepiej sprawdziła się pęczkowana ochotka.Złowiłem ok.30 sztuk,6 najwiekszych ponad 20 cm na kolacje reszta tradycyjnie do wody ''dla przyszłych pokoleń''.Może syn kiedyś zechce wędkować kto wie.Pozdrawiam. (2010/03/31 15:53)