Sposób na dużą wzdręgę

/ 37 odpowiedzi / 4 zdjęć
użytkownik116538

@Bobik9900

Możesz lekko wychamować czy na teraz coś proponować?

A możesz po ludzku to napisać ? bo nie rozumiem tego o co pytasz. (2012/05/28 21:16)

igi335

wzdręgi na spinning dobrze biorą na najmniejsze obrotówki, twisterki i mikrodżigi. lubią czerwony:) (2012/05/30 16:35)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

abra1990

Krasnopióra na spin to zajęcie dla naprawdę cierpliwych, ryby spokojnego żeru rzadko kiedy zmuszają sie do gonitwy za zdobyczą , ja przychylę się do zdania jednego z kolegów że dobrze spisuje sie gruntówka z koszykiem, słodka leszczowa zanęta ze średnią frakcją, na haku nr 12-10 założone 5 robali kolorowych polecam miks z pinki (czerwona biała pomarańczowa niebieska itp) rzucona blisko trzcin , przypon 30cm albo 20cm, nęcenie punktowe w miejsce rzutu, koszyka, dzikuny można zastąpić czerwonym kopanym robakiem, wymoczonym w olejku waniliowym, (super na nią lecą )
na dowód dorzucam foto z ostatniego połowu :) (2012/05/30 18:11)

użytkownik102837

sprubuj złapać je na bocznego troka, polecam fajna zabawa (2012/05/31 17:02)

użytkownik116368

Witam. Ja łowie na mini twistery i obrotówki nr1 z czerwonym chwostem lub paprochy o jaskrawych kolorach. Pozdrawiam (2012/05/31 21:04)

użytkownik116368

Witam. Jaz z powodzeniem łowie wzdręgi na mini twistery i obrotówki nr1 z czerwonym chwostem lub paprochy o jaskrawych kolorach. Pozdrawiam
(2012/05/31 21:07)

jurasek15

Największe złapałem na malutkiego żywca. Ot trochę dalej od brzegu coś ganiało drobnicę, przy takim krzaku. Podrywka, malutki żywiec i 4 wyciągnięte. Największa 43 cm. Ale przy pierwszej to było zdziwienie bo na początku myślałem, ze to okonie. (2012/06/01 19:36)

kuba7128

najlepszy i najskuteczniejszy s posób na wzdręge to oczywiście spławik. Czerwony robak z rzut zaraz za trzcine,ale trzeba uważać żeby sięniewypieła ryba w trakcie holu bo stado sie spłoszy i bez brania przez 30min (2012/06/01 19:50)

użytkownik119919

Sposób na dużą wzdręgę : "Na balona " . Bierze się stary (,ale nie spleśniały )  bochenek chleba , wkłada się go do siatki żyłkowej ( np : po cebuli , jabłkach , pomarańczach czy ziemniakach itp) ... Następnie przywiązuje się do tego sznurek o długości równej z głębokością łowiska ( najczęściej dość niewielką ) a całość obciąża ( kotwiczy ) cegłą lub kamieniem. "Balon " , który unosi się na powierzchni - wabi stado wzdręg , które łowi się dość  długim (6 -8 m )  , sprężystym batem o akcji 1/3  , z dość mocnym  zestawem ( 0,16 - 0,18 na żyłce głównej i 0,14 na przyponie ) . Można też łowić na wędkę z kołowrotkiem - a wtedy przyłowem potrafi być karp ,płoć a nawet lin , cmokający pod grążelami , który choć rzadko - czasem bierze także spod powierzchni lub wpół wody. Po łowieniu - "balon" wyciąga  się z wody .Inny sposób , możliwy do wykorzystania podczas łowienia z łodzi - to spławikówka , w której też  specyficzny i oryginalny jest tylko sposób nęcenia .Otóż robi się dość duże ( i wysokie na 10 cm )   wieńce z suchej trzciny  oraz oczeretu . Następnie kotwiczy się te "koła " na wodzie - w sobie tylko znany sposób  i tam - rozpoczyna nęcenie ... skórką chleba ciętą nożyczkami ... Po paru dniach (2-3 a czasem nawet i po 1 )  - wzdręgi - są już gotowe i chętne do brania na wędkę .Duże wzdręgi łowiłem na krótkiego , bo 4 -metrowego bata z delikatnym zestawem i ryżem preparowanym w roli przynęty . Jego trwałość można zwiększyć maczając ryż w oleju . Odrębnym zagadnieniem  jest łowienie dużych wzdręg na spinning . Mini-błysteczki ( "00 ') , małe twisterki i ripperki z małą główką jigową   (uwaga - szkodliwe dla zdrowia a nawet  rakotwórcze ), prowadzone powoli , w pobliżu grążeli , małe woblery imitujące biedronki , koniki polne i inne owady , ogonki twisterów nanizane na mormyszki - to sposoby , o których mówi się często.
(2012/06/01 21:14)

leniuch135

ja ogólnie łowie na jak najmniejszą obrotówkę srebrną która ma połyski brokatu nie wiem jak to ująć, malutkie obrotówki z pomarańczowym koralikiem na końcu :D  (2012/06/01 21:41)

ryseek

Zgadzam się w 100% z kolegą najlepsza wzdręga będzie brała od początku sierpnia wtedy to najlepiej na delikatny zestaw gruntowy (spławiczek 4 gr) i tak aby ołów nie opadał na dno tylko sama przynęta. Polecam próbować około metra od trzcin na kukurydzkę jak największą. (2012/08/03 08:20)

kokosz77

Wzdegi dobrze biora na male paproszki kolor motor oil z brokatem male wirowki i mikro jigi w roznych kolorach ja je polawiam nad podwodnymi lakami gdzie sie wypasaja a najwiesza jaka zlowilem miala 32 cm a takie 23-25 to standart latwo idzie je skusic do brania o ile sie je znajdzie na jeziorze .
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/803/jigprzycietypomarancz.jpg/][IMG]http://img803.imageshack.us/img803/6452/jigprzycietypomarancz.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/534/20120816200004281.jpg/][IMG]http://img534.imageshack.us/img534/1988/20120816200004281.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL] (2013/02/10 18:56)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.