Sportowe połowy na wodach morskich.

/ 3 odpowiedzi
Chcialbym uzyskac infomracje najlepiej poparte jakimis rozporzadzeniami, gdzie moge de facto - posiadajac sportowe zezwolenie (obecnie kosztuje 49zl/rok) polawiac ryby.
W szczegolnosci interesuja mnie wody morskie wewnetrzne/brzegowe w szczegolnosci obszar rzeki Elblag, ktore wpada bezposrednio do Zalewu Wislanego. Na jej obszarze koncowym znajduje sie obszar portu morskiego.
Znalazlem taki regulamin na stronie PZW:
www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/2552/cm...owu_ryb_na_morzu.doc.
Nie jasne i chyba sprzeczne jest dla mnie rozporzadzenie ministra n/t ustalenia granic miedzy wodami morskimi, a srodladowymi.
www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3279/wi...ania_rybolowstwa.pdf
Sprzecznosc dotyczy:
"Jezeli w ujeciu rzeki lub kanalu znajduje sie
port morski, granice wód stanowi granica portu od
strony rzeki lub kanalu, zaliczonych do wód sródlàdowych.
§ 2. Granic´ wód:
3) na rzece Elblag — stanowi linia prosta, laczaca
czerwone swiatlo wejsciowe z ujeciem kanalu od
strony zachodniej; "
Jest to de facto wejscie do portu Elblag(polnocna jego granica tuz przy Zalewie).
Czy mam rozumiec przez to, ze w porcie Elblag lowic juz nie moge?

Jesli tak to jak powyzsze ma sie do zapisu j/n:

" 8. Wędkarstwo brzegowe obejmuje wody przylegające do linii brzegowej.
Do wód wewnętrznych należą zalewy: Wiślany i Szczeciński oraz zatoki: Gdańska i Pucka i wody portów. (szczegółowe omówienie granic tych wód określa Ustawa o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polski i administracji morskiej z dnia 21.03.1991 r. Dz.U.R.P. nr 32 z dnia 18.04.1991 r.)"

W szczegolnosci zapis "i wody portow". Tu widze ta sprzecznosc, albo zle interpretuje zapisy.

Pozostaje pytanie czy posiadajac sportowe zezwolenie na polow morski, moge wedkowac miedzy innymi w granicach portu morskiego Elblag na rzece Elblag (wody morskie wewnetrzne), uchodzacej do Zalewu Wislanego?

Zalaczam rowniez mapke na ktorej zaznaczony jest fragment rz. Elblag o ktorym pisze,wg. tej mapki stanowi on wody morskie wewnetrzne.
www.umgdy.gov.pl/wp-content/uploads/2014...-obszary-morskie.png
oraz szczegolowe granice portu morskiego  Elblag:

https://fa5f02433c61c6049b85156f3230910b862451e3.googledrive.com/host/0B9kfI1MY9IpqZ0xIZnU2cHN0Znc/Dokumenty/Porty/port-elblag-2013.pdf

Angler64


Nie jestem prawnikiem ale z tego co się orientuję to przepisy dla rybołówstwa i wędkarstwa są w gestii Ministerstwa Rolnictwa więc organem władnym jest Okręgowy Inspektorat Rybołówstwa Morskiego w Gdyni.
Proponuję porozmawiać z kimś z http://oirm.gdynia.pl/index_pliki/Page486.htm. Tam gdzie nabyłeś zezwolenie, udzielają też informacji na ten temat. Tu masz wykaz inspektoratów terenowych i telefony http://oirm.gdynia.pl/index_pliki/Page732.htm
Swoje zezwolenie nabyłem we Fromborku i otrzymałem informację, że zezwolenie obowiązuje do miejsca, które opisujesz - do czerwonej stawy znajdującej się u wejścia do rzeki Elbląg z Zalewu.
Może w PZW Elbląg udzielą też wyczerpującej informacji http://www.pzw.elblag.pl. Faktem jest, że sporo zamieszania jest na ten temat. (2014/12/13 14:33)

trato


Do PZW pisalem - nie otrzsymalem odpowiedzi, do ORIMu w GDyni dzwonilem, pani odbierajaca nie widziala o co chodzi. Swoje zezwolenie odbieralem w Gdansku na Rajskiej, gdzie Pan nie potrafil jasno odpowiedziec.Cala ta sprawa wydaje sie dziwan. Ktos celowo cos ukrywa. (2014/12/13 15:03)

mossak


No niestety to jest dziki kraj jak powiedzial Drzewiecki i mial racje.Polowa tych biurasów siedzi tam za kare i po 8 godz idzie do domu a po co tam siedza sami nie wiedzą.Przykre ale prawdziwe.Jak coś zwal na PIS albo PO to zawsze dziala. (2014/12/14 22:20)