Zaloguj się do konta

Spore liny na małym, zarośniętym stawie - jak i c

utworzono: 2011/07/09 22:00

Witam! Nie dawno znalazłem dwa nieduże stawy. Jeden z nich ma ok. 2-3m głębokości  i jest trochę zarośnięty. Złapałem tam już kilka dosyć sporych płotek. Gdy tam siedziałem widziałem spore karpie na oko tak ze 3-4kg i nie wiem na co je złapać, próbowałem już na kukurydze, białe robaki, rosówki i chleb nęcone było 3 dni zanętą na ryby karpiowate. Doradźcie mi proszę jak je podejść i wyciągnąć na brzeg. Drugi staw jest bardzo mocno zarośnięty [wody jest tam na ok. 50cm może ciut mniej a reszta to muł] da się tam rzucać itp. Otóż gdy tam przesiadywałem zauważyłem spore liny miały min. 3kg dużo razy przepływały obok robaków i nic. Podpowiedzcie mi proszę jak je  złapać jak nęcić itp. Dowiedziałem się jeszcze, że kiedyś tam ryby były przyzwyczajone do chleba podobno brały na niego karpie i amury po 9-10 kg. Chlebem też próbowałem nęcić, i na niego łapać lecz standardowo nic.
Pomóżcie jak możecie
Z góry dzięki [2011-07-09 22:00]

Mackson

Czasem jest tak, że gdy ryba jest pare razy wyciągnięta i pokłuta to potem nie bierze bo wie czym to pachnie. Duże stare ryby są wycwanione;) A gdybyś spróbował na kulki proteinowe?  [2011-07-09 22:12]

Liny to tam nie były łapane dobre kilka lat. Na kulki proteinowe próbowałem, i wyniki bardzo mizerne ale jeszcze spróbuje. Masz może jeszcze jakieś pomysły na tego lina? [2011-07-09 22:16]

moroz99

Spróbuj na dwa ziarna kukurydzy z puszki to powinny brać duże. I w przed dzień polowu mozesz tez zanęcić.  [2011-07-11 20:44]

filio

Cześć,spróbuj na ziemniaka (drobna kostka,lekko podgotowany) i mały kuty haczyk.Nabij dwie lub trzy kostki (zależy od wielkości).Napisz czy poskutkowało.Pozdrawiam. [2011-07-11 20:57]

Kilka dni nęciłem ziemniakiem, zakładałem go na hak i ani jednego brania, później próbowałem z makaronem, kukurydzą i efekty były takie same. W końcu przerzuciłem się na białe robaki nęciłem tylko tymi robakami i wczoraj trafił mi się mały linek [0,5kg] i kilka sporych płoci. [2011-07-18 17:03]

endzi63

chodziłem kiedyś na podobny zapomniany stawik,liny były tam piękne, ale brały tylko przez godzinę dziennie , jak słoneczko powoli się pojawiało brania zanikały, można było stać przez cały dzień i zero brania, w nocy podobnie nawet nie puknęło, godzinka dziennie i po robocie , a potem zabawa z drobnicą.
[2011-07-18 17:22]

berthold

ja też taki stawek kiedyś maltretowałem i teraz ci tylko powiem że nie skusisz tej ryby i kropka ona tam ma swoje ślimaczki na łodygach pałek czy coś ale ty jej nie złapiesz tak myślę bo mi się nie udało a siedziałem pół lata i ryby widziałem ale ino tyle
[2011-07-18 18:13]

Kolego, że tobie nie udało się złapać tych ryb to wcale nie oznacza tego, że ja ich też nie złapie. Pierwsze sukcesy już są teraz tylko czekać na większe sztuki. [2011-07-18 18:36]

zetix987

parę lat temu łapałem na podobnym stawie i miałem podobny problem. Nęciłem: kuku, łubinem, grochem, serem, ziemniakiem, kluchami i nic. Ryby miały dużo naturalnego żarcia i niezbyt kwapiły się do brań na obcą w jej środowisku przynętę. A sypanie dużych ilości w celu oswojenia, wiązało się z ryzykiem fermentacji (muł). Zbawieniem okazał się biały robak, pinka i cięta rosówka. 3 dni nęcenia i miła niespodzianka:dwa piękne liny ok 44 cm i karpik 3 kg. W kolejne dni miałem podobne wyniki, tylko już bez karpia.Łapałem w lipcu na zestaw spławikowy 2g, żyłka gł:25, krętlik, przypon 18, hak kamatsu kuty 8, a na nim kawałek rosówki z 3, 4 białymi. Spróbuj i odpisz. Powodzenia.
[2011-07-19 20:58]

pawjan

Spróbuj użyć cienkich żyłek myślę że 0,12/0,14 na przypon starczy a na główną 0,14/0,16 i przy dobrym, spokojnym holu rybkę tak do 3kg-4kg spokojnie wyciągniesz ( jak  łowisz wędką z kołowrotkiem to pamiętaj o dobrze ustawionym hamulcu) Haczyk spróbuj 16-12. Zanęć jakąś dobrą zanętą linową tylko dodaj do niej grubych frakcji np. kukurydza, śruta kukurydziane, płatki owsiane i dużo robaków ( pinki i pociętych czerwonych) i możesz dodać do zanęt trochę ziemi. A na haczyk tym to czym nęcisz (kukurydza,pinka,czerwony). Na początku na pewno będzie brała drobnica ale potem myślę że powinny wejść grubsze ryby. Gdyby okazało się że, ryby  się zrywają to spróbuj  trochę  grubszych żyłek             [2011-07-20 11:50]