Społeczna Straż Rybacka jakie kwalifikacje musi mi

/ 27 odpowiedzi
Witam.
mam pytanie. czy żeby byś w SSR trzeba mieć jakieś specjalne kwalifikacje? czy jakieś uprawnienia? Kto może zostać takim strażnikiem i na jakiej zasadzie działa taka straż?

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

pakul1206

Jeżeli ci tak spieszno do ssr to miej na uwadze że powinienes karac bez wyjątkow,zrozuwiesz o co chodzi jak wypiszesz 500zł dobremu koledze albo sąsiadowi. (2014/04/22 22:24)

khakiprichi

Jeżeli ci tak spieszno do ssr to miej na uwadze że powinienes karac bez wyjątkow,zrozuwiesz o co chodzi jak wypiszesz 500zł dobremu koledze albo sąsiadowi.

a co dobrego kolegę i sąsiada to prawo i przepisy nie dotyczą? (2014/04/22 22:27)

Jakub Woś

Jeżeli ci tak spieszno do ssr to miej na uwadze że powinienes karac bez wyjątkow,zrozuwiesz o co chodzi jak wypiszesz 500zł dobremu koledze albo sąsiadowi.

SSR nie wypisuje mandatów (2014/04/22 22:31)

pakul1206

a co dobrego kolegę i sąsiada to prawo i przepisy nie dotyczą?

Na forum fajnie można pocwaniakowac,ciekawy jestem czy Ty w takiej sytuacji byś przetrzepał kolege,wypisał 500zł,zabrał wędke a na koniec powiedział "jednego kłusola mniaj" czy może byś poszedł w drugą strone,albo udał że go nie widzisz? (2014/04/22 22:43)

khakiprichi

a co dobrego kolegę i sąsiada to prawo i przepisy nie dotyczą?

Na forum fajnie można pocwaniakowac,ciekawy jestem czy Ty w takiej sytuacji byś przetrzepał kolege,wypisał 500zł,zabrał wędke a na koniec powiedział "jednego kłusola mniaj" czy może byś poszedł w drugą strone,albo udał że go nie widzisz?

Nie mam z tym problemu kolega to jeszcze w pape by dostał za to że gnój a nie kolega. (2014/04/22 22:51)

Roxola

Kol. pakul1206 - Ty też byś nie wypisał, nawet koledze   :D
- czytaj co inni piszą  (2014/04/22 22:54)

terelaczek

Dla mnie wszyscy są równi  i każdy powinien się podporządkować przepisom PZW i każdy prawdziwy wędkarz się temu podporządkowuje. tylko mięsiarze mają wszystko w du.. i takich w moich okolicach jest mnóstwo. a kłusole w biały dzień pływają i stawiają sieci na Wiśle :( i jeśli my będziemy tolerować takie coś to zamiast na ryby to będziemy jeździć kibicować który kłusol wyciągnie więcej kg ryb z sieci...im więcej osób było by w SSR tym lepiej bo sam jeden na kilku kłusoli to raczej lipa.. (2014/04/23 20:30)

inkognito466

Bzdury poszesz Kolego, SSR nie ma prawa mandatowania. (2014/04/25 05:41)

inkognito466

Już Ci odpowiadam, Nienaganny staż w kole, minimum srednie (nie wszędzie wymagane)Opinia z koła 2 zdjęcia, zaświadczenie od lekarza i żadnych, ale to żadnych uprawnień,chyba że jesteś na akcji ze strazą państwową lub z policją.Nie masz żadnej ochrony prawnej (masz na papierze), W sądzie nie wiele wskurasz bo dziwnym trafem sądy np. kłusownictwo traktują jak kradzież jajek z kurnika sąsiada (nie wszystkie sądy)Narażony jesteś na szykany i wyzwiska ze strony "braci wędkarskiej" , nie tylko kłusowników.TAK ZE KOLEGO CZAS POŚWIĘCONY NA AKCJE CZY KONTROLE, POŚWIĘĆ SOBIE NA ŁOWIENIE RYB.A jeśli zauważysz jakieś wykroczenia czy nieprawidłowości ? Zawsze możesz zgłosić .To moja rada prywatna, strażnika SSR od wielu, wielu lat. (2014/04/25 05:53)

GBH

Pozwolę sobie odpowiedzieć w sposób rzeczowy i normalny. Jak zostać strażnikiem SSR pewnie już Kolega Terelaczek wie. Dodałbym, tylko, że musi być odpowiednie szkolenie zorganizowane przez Komendanta PSR, któremu Społeczna podlega. Uprawnienia Społecznej Straży Rybackiej natomiast są wyraźnie określone w Ustawie o rybactwie śródlądowym - tekst jednolity art. 25 i 23. Wyciąg z Ustawy poniżej.

Art. 23.
W czasie wykonywania czynności służbowych strażnik Państwowej Straży Rybackiej jest uprawniony do:
1) kontroli dokumentów uprawniających do połowu ryb u osób dokonujących połowu oraz dokumentów stwierdzających pochodzenie ryb u osób przetwarzających lub wprowadzających ryby do obrotu;
2) kontroli ilości masy i gatunków odłowionych ryb, przetwarzanych lub wprowadzanych do obrotu oraz przedmiotów służących do ich połowu;
3) zabezpieczenia porzuconych ryb i przedmiotów służących do ich połowu w wypadku niemożności ustalenia ich posiadacza;
4) żądania wyjaśnień i wykonywania czynności niezbędnych do przeprowadzania kontroli, a w wypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa lub wykroczenia:
.............
b) odebrania za pokwitowaniem ryb i przedmiotów służących do ich połowu, z tym że ryby należy przekazać za pokwitowaniem uprawnionemu do rybactwa, a przedmioty zabezpieczyć
.....

Jak widać uprawnienia nie są duże, ale są. Najbardziej konkretny jest punkt 4 b), z którego my jako straż społeczna korzystamy (ostatnio wczoraj). Wbrew pozorom jest to dość duży bat na kłusujących "wędkarzy". Należy też zwrócić uwagę, że podczas kontroli przysługuje nam ochrona taka jak dla funkcjonariusza publicznego, co ma niebagatelne znaczenie, jeśli ktoś ośmielił by się podnieść na nas rękę. Należy też pamiętać, że oprócz kontroli samej SSR często prowadzimy kontrole z PSR lub mając w swoich szeregach policjanta. Ilość siatek, sznurów, zabranego sprzętu, wniosków o ukaranie skłania mnie do stwierdzenia, że nie jest to praca pozbawiona sensu, choć może trochę niewdzięczna, to jednak satysfakcję przynosi.
Zachęcam i proszę innych o nie wprowadzanie błąd zaineteresowanych (2014/04/25 09:54)

Artur z Ketrzyna

Jedno co powiem SSR jest pozytywną rzeczą dla naszych łowisk. Ale nie karzdy człowiek może pozytywnie wykonywać obowiązki strażnika SSR.

To nie jest funkcja dla narwańców i osób które chcą podnieść swoje ego.
To powołanie dla osób odpowiedzialnych, opanowanych... (2014/04/25 16:26)

Jachyb

Dokładnie. Nie "karzdy". Lepiej pozostań człowiekiem i normalnie idź na rybki. Połamania! (2014/04/25 16:46)

marexx

Witam.
mam pytanie. czy żeby byś w SSR trzeba mieć jakieś specjalne kwalifikacje? czy jakieś uprawnienia? Kto może zostać takim strażnikiem i na jakiej zasadzie działa taka straż?

tak musisz być ?

Profil użytkownika

Mirosław Zorlicki

• alias:   zomiren
  • koło: Koło PZW nr 013 Gliwice »
  • w portalu od: 2011-12-23
  • o sobie : Interesuję się wędkarstwem gruntowym i spin. Działam w ochronie wód straży SSR. Lać kusola, my góra ! Pozdrawiam wszystkich uczciwych wędkarzy.
(2014/04/25 19:51)

inkognito466

Masz dużo racji Kolego w tym co piszesz tylko z realizacją w praktyce (sądy mam na uwadze) są całkiem odmienne od rzeczywistości. "Włuczę " się po tych sądach z kłusownikami od kilkunastu lat i z pewnością mógłbym grubą książkę na ten temat napisać. Owszem jakieś tam kary są ale to śmiech na sali jeśli kłusownik n.p. za złapanie na gorącym uczynku z drygawicą 150 m. otrzymuje wyrok : przepadek mienia, 700 zł grzywny, wstaje i mówi tu cytuje" Proszę wysokiego sadu , uwazam że kara jest za wysoka i będę musiał ze cztery razy postawić żeby to spłacić i proszę sobie wyobrazić że sąd po naradzie zmniejsza karę do 500 zł. TO O CZYM MY MÓWIMY. ???Polecam kolego chociaż jedną sesję jako obserwator w sądzie w Opocznie a sam się przekonasz. (2014/04/26 07:15)

użytkownik116256

Dokładnie Kolego jest tak jak piszesz. ja od 13 lat w Sądach słucham takich wyroków.... (2014/04/26 16:21)

Artur z Ketrzyna

Masz dużo racji Kolego w tym co piszesz tylko z realizacją w praktyce (sądy mam na uwadze) są całkiem odmienne od rzeczywistości. "Włuczę " się po tych sądach z kłusownikami od kilkunastu lat i z pewnością mógłbym grubą książkę na ten temat napisać. Owszem jakieś tam kary są ale to śmiech na sali jeśli kłusownik n.p. za złapanie na gorącym uczynku z drygawicą 150 m. otrzymuje wyrok : przepadek mienia, 700 zł grzywny, wstaje i mówi tu cytuje" Proszę wysokiego sadu , uwazam że kara jest za wysoka i będę musiał ze cztery razy postawić żeby to spłacić i proszę sobie wyobrazić że sąd po naradzie zmniejsza karę do 500 zł. TO O CZYM MY MÓWIMY. ???Polecam kolego chociaż jedną sesję jako obserwator w sądzie w Opocznie a sam się przekonasz.

Widocznie masz jeszcze za mało doświadczenia. Bo grzywna to jedno, a nawiązka to drugie. Do tego recydywa czy też koszty sądowe, prace społeczne (godzink do odrobienia), kurator na karku, itd.
Sąd rozpatruje sprawę tylko w zakresie składanych wniosków. Jak o to nie wniesiesz tego nie rozważy...

Nawiązka - od 5 do 20 krotności szkody. Czyli jeśli w siatce będzie ryby ba 200 zł to dostanie od 1000 do 4000 zł, na rzecz pokrzywdzonego czy innej instytucji OPP - którą wskażesz we wniosku...
By kara była wyższa musisz podnieść iż nie jest to pierwsze wykroczenie pozwanego, jak też że poprzednie kary nie przyniosły pozytywnego skutku, zaś udowodniona szkoda jest zapewne sporo niższa od rzeczywistej jaka wyrządził zanim go złapano na gorącym uczynku.
IDT... (2014/04/27 10:18)

lynx

Haha. Słusznie waść prawisz. (2014/04/27 11:39)

lynx

Masz dużo racji Kolego w tym co piszesz tylko z realizacją w praktyce (sądy mam na uwadze) są całkiem odmienne od rzeczywistości. "Włuczę " się po tych sądach z kłusownikami od kilkunastu lat i z pewnością mógłbym grubą książkę na ten temat napisać. Owszem jakieś tam kary są ale to śmiech na sali jeśli kłusownik n.p. za złapanie na gorącym uczynku z drygawicą 150 m. otrzymuje wyrok : przepadek mienia, 700 zł grzywny, wstaje i mówi tu cytuje" Proszę wysokiego sadu , uwazam że kara jest za wysoka i będę musiał ze cztery razy postawić żeby to spłacić i proszę sobie wyobrazić że sąd po naradzie zmniejsza karę do 500 zł. TO O CZYM MY MÓWIMY. ???Polecam kolego chociaż jedną sesję jako obserwator w sądzie w Opocznie a sam się przekonasz.

Widocznie masz jeszcze za mało doświadczenia. Bo grzywna to jedno, a nawiązka to drugie. Do tego recydywa czy też koszty sądowe, prace społeczne (godzink do odrobienia), kurator na karku, itd.
Sąd rozpatruje sprawę tylko w zakresie składanych wniosków. Jak o to nie wniesiesz tego nie rozważy...

Nawiązka - od 5 do 20 krotności szkody. Czyli jeśli w siatce będzie ryby ba 200 zł to dostanie od 1000 do 4000 zł, na rzecz pokrzywdzonego czy innej instytucji OPP - którą wskażesz we wniosku...
By kara była wyższa musisz podnieść iż nie jest to pierwsze wykroczenie pozwanego, jak też że poprzednie kary nie przyniosły pozytywnego skutku, zaś udowodniona szkoda jest zapewne sporo niższa od rzeczywistej jaka wyrządził zanim go złapano na gorącym uczynku.
IDT...

Artur. Czy znasz jakis przypadek takiej kary? (2014/04/27 11:45)

Artur z Ketrzyna

Artur. Czy znasz jakis przypadek takiej kary?

Tak.
np zasądzić;
2070zł + odsetki ustawowe.
30 zł zwrot kosztów sądowych.
70 zł kosztów sądowych.
Ostatnia moja sprawa....

(2014/04/27 12:16)

Sniper64

Cześć Wszystkim:)
Trochę odbiegamy od tematu..:) Kolega pytał jak zostać SSR - a nie jak sądy pracują:)Jak by nie pracowały zawsze i tyle dobre jak nic nie robić! A co do pytania kolegi ,,,nie musisz od razu zostać strażnikiem,możesz na początek zostać kandydatem na strażnika i przyłączyć się do SSR pracującej na twoim trenie z nimi możesz jako kadet odbywać kontrole,zobaczysz i nauczysz się tego co się dzieje nad wodą i co powinieneś wiedzieć jak się zachować w sytuacjach normalnych i ekstremalnych..To dobra praktyka i w tedy ocenisz czy dasz radę :)Takie moje zdanie...Pozdrawiam wszystkich..:) (2014/04/27 19:38)