Społeczna Straż Rybacka czy może kontrolować w poj

/ 49 odpowiedzi
jacekka

co za problem? w pojedynkę w parze czy w trójkącie? masz czyste sumienie to w czym problem. Kłusoli trzeba niszczyć wszelkimi metodami! Pozdrawiam  (2013/07/20 19:12)

beno1956

Witam i dziękuję za ciekawą dyskusję . Po wpisach widzę że warto było zrobić ten wpis a zrobiłem go ponieważ miałem bardzo nieprzyjemne zdarzenie z podchmielonym przedstawicielem SSR . Jeszcze raz dziękuje i życzę połamania kija . Pozdrawiam . beno (2013/07/21 06:46)

JKarp

" co za problem? w pojedynkę w parze czy w trójkącie? masz czyste sumienie to w czym problem. Kłusoli trzeba niszczyć wszelkimi metodami! Pozdrawiam "
No trzeba niszczyć - z tym się zgodzę. Z resztą niekoniecznie bo w kupie siła ;-)
Beno mój kolega kilka lat temu miał podobny przypadek - podpity strażnik chciał go kontrolować ale się przeliczył... Kolega zabrał mu dokumenty i blachę.  
JK (2013/07/21 11:12)

jurek

Janusz , tego podpitego strażnika powinno się natychmiast usunąć , lecz trzeba robić to zgodnie z literą prawa , Twój kolega nie może tak sobie zabierać legitymacji i blachy , bo również łamie prawo .

Owszem możemy odebrać kluczyki od samochodu pijanemu kierowcy ( zabezpieczyć do przyjazdu Policji ) , bo to już przestępstwo.

I koniecznie w/w przypadki powinno się piętnować . (2013/07/21 11:44)

JKarp

Jurek to nie jest akurat temat czy i jak złamał prawo mój kolega.W sumie w jaki sposób złamał to prawo - ani go nie uderzył, ani popchnął i w ogóle nie dał się sprowokować w żaden sposób ( nie ubliżał itd )
Pokrótce to było tak - strażnik przyszedł sam ewidentnie pijany i zaczął machać blachą i dokumentem " przed nosem " więc kolega nie zastanawiając się odebrał mu to w sumie nie robiąc mu żadnej krzywdy. Nawet go nie dotknął palcem. Przyszedł przełożony tego strażnika i dowiedział się jakiego ma " orła " w swoich szeregach. Nie wiem ( nie interesuje mnie to ) czy ten pijany strażnik jest nadal strażnikiem - jeździliśmy nad tą wodę na zasiadki ale zaczęły się jakby delikatne szykany skierowane na naszą obecność ( podłogi w namiotach, szukanie ukrytych ryb w krzakach, nocna kontrola z próbą ucięcia żyłek i takie tam ) więc daliśmy sobie spokój. A w między czasie sytuacja o której już mówiłem kiedyś - koszenie trawy wykaszarkami w sobotę jak były nasze żony u nas na grilu za plecami, pomiędzy namiotami - mnóstwo kurzu, huku ...To byli strażnicy z koła opiekujący się jeziorem Pomocnia w Błędowie.
JK (2013/07/21 12:23)

zenfr

Jest tu Was strażników dużo ,ale ja mam jedno pytanie .Czy można wedkowac posiadajęc tylko karte wedkarską na wodach poza obwodami rybackimi?????? (2013/07/21 17:57)

Jack14

Jeśli @zenfr proponujesz kolejne spotkanie z nagą rybą to źle trafiłeś bo tu wszyscy raczej hetero....

(2013/07/22 16:54)

mikel333

straznik nie morze chodzic samemu na kontrole (2014/06/23 14:57)

Grzesiek75

jurek
Janusz , tego podpitego strażnika powinno się natychmiast usunąć , lecz trzeba robić to zgodnie z literą prawa , Twój kolega nie może tak sobie zabierać legitymacji i blachy , bo również łamie prawo .

Owszem możemy odebrać kluczyki od samochodu pijanemu kierowcy ( zabezpieczyć do przyjazdu Policji ) , bo to już przestępstwo.

I koniecznie w/w przypadki powinno się piętnować .

Dobrze zrobił że pijakowi zabrał blachę i legitymację, jakby się rzucał to jeszcze parę kopów w d... powinien dostać. (2014/06/23 15:47)

darek-salamon

Był na słuzbie ( sluzbę wyznacza komendant lub koordynator w SSR)i wcale bym sie nie zdziwił jakby kolega zawiadomił policje i gosciu wyladowałby na izbie wytrzezwień.Miał prawo pijanemu zabrć blachė jak i wszystkie narzedzia do samoobrony ktore posiadał np gaz itp. Nawet podpity a glupi gosć jest nieobliczalny a wymachiwanie komuś blachą przed nosem smierdzac w dodatku alkoholem ,tez jest atakiem i zagrozeniem.Zatrzymanie obywatelskie do czasu przybycia policji.I na zawsze wydalenie z SSR takiego wiesniaka. (2014/06/23 16:50)

pakul1206

Koledzy pijaństwo to polska specjalność,a co do tematu, podchodzi do mnie człowiek z ssr mam niewymiarową rybę w siatce, on mówi do mnie "pan ja pokaże" rybka robi "pluuum" i gość może mi naskoczyć, nawet jak ją zmierzł,dlatego powinno być ich co najmniej dwóch, nie wspominam o kwestii bezpieczeństwa bo to podstawa,blacha Ci życia lub zdrowia nie uratuje,zastanówcie się trochę , mało pojeb..w chodzi między nami !!! Przykład z dzisiaj, policjant " chuck norris" chciał postrugać cwaniaka że ma blachę i ... wylądował w szpitalu, małolaci go zrównali z ziemią a wystarczyło wykręcić 112.  (2014/06/23 22:47)

darek-salamon

Przez to pijanstwo giną ludzie na drogach i się zabijają w rodzinach.Pedal w domu ma przechlapane zonce nie podskoczy bo w leb garem dostanie to przychodzi nad wode gra sluzbistę i sie popisuje nadgorliwie i pedantycznie wykonujac swoje obowiazki Jest widocznie jakieś społeczne  przyzwolenie na takie zachowania skoro u nas  takie coś panuje jak chodzenie do pracy po alkoholu i prowadzenie samochodu.Chyba ktoś cos nakazał odgornie bo SSR chodzi ostatnio z policją parami i tak powinno być policja zadba mam nadzieje zeby niektórym czlonkom SSR nie przychodzily glupoty do głowy.  (2014/06/24 10:10)

Grzesiek75

Chodzą ż Policją bo nie mają żadnych praw i nic samemu nie mogą zrobić. (2014/06/24 16:07)

Jack14

@Grzesiek75 to po co chodzą "sami"?Może inaczej dlaczego w ogóle chodzą?Jak ty sobie to wyobrażasz?
psNie wiem dlaczego to Tobie przeszkadza, ale być może kiedyś się dowiem ?Nadal nie rozumiem dlaczego jest taka "nagonka" na SSR i to w portalu, który nas wędkarzy powinien jak najbardziej integrować i uczyć nowych zasad zgodnych z "własnym sumieniem"? przepisami? ogólnymi zasadami? ,itp. (2014/06/24 16:54)

darek-salamon

Bo od wedkarzy sie wymaga szacunku dla przyrody ,kolegow po kiju i przestrzegania prawa.A od czlonków SSR przynajmniej szacunku jak nie dla siebie samego to dla wedkarza.Bo coraz wiecej na portalach jest ze czesto SSR przegina.Sam kiedyś widzialem jak 3 gosci  panowie po 60 -siatce ze znanego kola w Łodzi w miedzy czasie sprawdzania dokumentow spozywala alkohol bo niedziela byla i dopieprzali się do porzadnych wedkarzy.Za mlody bylem i nie bylo telefonów komórkowych zeby z kimś skonsultować sytuację.Wybierani zostają tacy ludzie na zasadach kumoterstwa nie są szkoleni z szacunkiem dla porzadnych SSR-owcow.Ale kolega kolegi nie wyda komendantowi ze w czasie słuzby był narypany .Czasem gorzej się traktuje wedkarzy ktorzy mają wszystkie dokumenty ,opłaty niż klusownika.SSR chodzi z policją to proste nie mogą stosować przymusu bezposredniego jak PSR , na sprzet rekwirowany muszą wypisać protokoł w trzech egzemplarzach dla wędkarza dla policji i dla PSR.I zdeponować sprzęt na posterunku policji lub jednostce PSR-u.Tylko uprawnienia mają do kontroli nic poza tym.Tak samo z kłusownikiem jak zlapią ,nie mogą mandatu wypisać,tylko niezwlocznie zawiadomić PSR lub policję.A już napewno pijany straznik nie moze mnie szarpać i na sile zatrzymać.Nie dziwmy  się ze w szeregach SSR ( zdarzają się) czarne owce bo pijane swinie są i występują we wszystkich zawodach w Polsce prawnicy lekarze itd.Nie wiadomo co jest gorsze alkoholik czy pijak.Chyba jedno i drugie bo pijak pije co wypłate do upadlego i   boso do domu przychodzi a alkoholik okrada rodzinę i ją niszczy jak i siebie.Miło widzieć nad wodą straznika  ,miłego usmiechnietego na dzien dobry ,ja też sie usmiechnę przywitam.A nie gbura z wyziewami jak z gorzelni który grubym głosem zawoła dokumentow kontrola. (2014/06/24 17:48)

Grzesiek75

Nic dodać nic ująć. Ale jedno zdanie od siebie: ssr jest po to żeby pływać łódką po zbiornikach z obciążoną kotwicą na lince w poszukiwaniu sieci , żaków itd., szczególnie jesień , zima gdy nie zamarznie zbiornik, i wiosna wtedy właśnie kłusole łowią najwięcej sandaczy ,szczupaków i okoni i na tym powinna kończyć się praca ssr, a kontrole wędkarzy niech zostawią Policji i PSR czyli jednostką które posiadają wszystkie potrzebne uprawnienia w tym zakresie. (2014/06/26 13:36)

darek-salamon

Nic dodać nic ująć. Ale jedno zdanie od siebie: ssr jest po to żeby pływać łódką po zbiornikach z obciążoną kotwicą na lince w poszukiwaniu sieci , żaków itd., szczególnie jesień , zima gdy nie zamarznie zbiornik, i wiosna wtedy właśnie kłusole łowią najwięcej sandaczy ,szczupaków i okoni i na tym powinna kończyć się praca ssr, a kontrole wędkarzy niech zostawią Policji i PSR czyli jednostką które posiadają wszystkie potrzebne uprawnienia w tym zakresie.

Oby jeszcze policja znała regulamin .PSR ma wszystkie potrzebne uprawnienia są wysoce wykwalifikowaną samodzielną jednostką terenową.Mają broń i narzedzia prawne.SSR nie powinna samodzielnie kontrolować.Jedynie co to wspomagać PSR.Bo mieszanka SSR plus policja jest wybuchowa.:-) :-) :-)  (2014/06/26 13:58)

Jędrula

Nic dodać nic ująć. Ale jedno zdanie od siebie: ssr jest po to żeby pływać łódką po zbiornikach z obciążoną kotwicą na lince w poszukiwaniu sieci , żaków itd., szczególnie jesień , zima gdy nie zamarznie zbiornik, i wiosna wtedy właśnie kłusole łowią najwięcej sandaczy ,szczupaków i okoni i na tym powinna kończyć się praca ssr, a kontrole wędkarzy niech zostawią Policji i PSR czyli jednostką które posiadają wszystkie potrzebne uprawnienia w tym zakresie.

W takim razie na moich żwirowniach nikt by nie kontrolował , jak zwykle masz ''doskonały'' pomysł ! Na szczęście pojęcia nie masz o pracy SSR , PSR a tym bardziej Policji , a twoje wywody są warte tyle co zeszłoroczny śnieg więc sobie pogadaj , poooogadaj zdrów...

(2014/06/26 14:17)

zbynio5o

Gify, emotiony    Może  CBŚ i ABW wykorzystać ? (2014/06/26 16:42)

Bernard51

Można by było ,zwerbowany przez Macierewicza wywiad zaangażować.(ciotka,stryjek, wujek)
A tak poważnie to SSR jest jak najbardziej potrzebna ale do tej służby społecznej powinny być pewne kryteria nie mogą to być ludzie z łapanki lub ze względu na zniżki przy opłatach.
Widzę to na co dzień w czasie wakacji jest czyściej i spokojniej w nocy dzięki strażnikom.
A jesieniom mniej kłusoli i to trzeba docenić choćby się ich nie lubiało. (2014/06/26 17:51)

Grzesiek75

Jędrula

W takim razie na moich żwirowniach nikt by nie kontrolował , jak zwykle masz ''doskonały'' pomysł ! Na szczęście pojęcia nie masz o pracy SSR , PSR a tym bardziej Policji , a twoje wywody są warte tyle co zeszłoroczny śnieg więc sobie pogadaj , poooogadaj zdrów...

Widzisz sam piszesz że w takim przypadku nikt u ciebie na żwirowni by nie kontrolował, pewnie bo po co, lepiej pochodzić po brzegu i popalić głupa, przecież jesienią zimno na łódce w d..., a do tego fala , deszcz można hemoroidów się nabawić tak tak ciężka jest praca ssr ale strażnika ssr a nie przebierańca który chce błysnąć na brzegu przed wędkarzami na co to go nie stać, Piszesz nie ma pojęcia o pracy ssr muszę cię zmartwić , też byłem w ssr jak bym napisał wszystko co się dzieje w ssr to niejednemu wszystkie włosy by wyszły z głowy. Pozdrawiam. (2014/06/26 18:10)

Jędrula

Jędrula

Nic dodać nic ująć. Ale jedno zdanie od siebie: ssr jest po to żeby pływać łódką po zbiornikach z obciążoną kotwicą na lince w poszukiwaniu sieci , żaków itd., szczególnie jesień , zima gdy nie zamarznie zbiornik, i wiosna wtedy właśnie kłusole łowią najwięcej sandaczy ,szczupaków i okoni i na tym powinna kończyć się praca ssr, a kontrole wędkarzy niech zostawią Policji i PSR czyli jednostką które posiadają wszystkie potrzebne uprawnienia w tym zakresie.

W takim razie na moich żwirowniach nikt by nie kontrolował , jak zwykle masz ''doskonały'' pomysł ! Na szczęście pojęcia nie masz o pracy SSR , PSR a tym bardziej Policji , a twoje wywody są warte tyle co zeszłoroczny śnieg więc sobie pogadaj , poooogadaj zdrów...

Widzisz sam piszesz że w takim przypadku nikt u ciebie na żwirowni by nie kontrolował, pewnie bo po co, lepiej pochodzić po brzegu i popalić głupa, przecież jesienią zimno na łódce w d..., a do tego fala , deszcz można hemoroidów się nabawić tak tak ciężka jest praca ssr ale strażnika ssr a nie przebierańca który chce błysnąć na brzegu przed wędkarzami na co to go nie stać, Piszesz nie ma pojęcia o pracy ssr muszę cię zmartwić , też byłem w ssr jak bym napisał wszystko co się dzieje w ssr to niejednemu wszystkie włosy by wyszły z głowy. Pozdrawiam.
(2014/06/26 18:53)