Społeczna Straż Rybacka

/ 198 odpowiedzi / 6 zdjęć
jurek


Jeszcze raz proszę pisać na temat , prywatne sprawy załatwiamy gdzie indziej .

                                           Pozdrawiam wszystkich . (2012/05/12 16:13)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

karlik


Witam serdecznie kolegów

Widzę że temat kolegów z SSR  jest dalej tematem ostrym   ...     pytam tylko po co ???

Chyba że ktoś chce popsuć dobry wizerunek (zaznaczam tych prawdziwych strażnikow) kolegów
działających w SSR

   POZDRAWIAM (2012/05/12 19:32)

u?ytkownik116256


Witam serdecznie kolegów

Widzę że temat kolegów z SSR  jest dalej tematem ostrym   ...     pytam tylko po co ???

Chyba że ktoś chce popsuć dobry wizerunek (zaznaczam tych prawdziwych strażnikow) kolegów
działających w SSR

   POZDRAWIAM


Witaj Karolu  .Pozdrawiam (2012/05/12 20:41)

jogi


Ja też tu jestem. Pozdrawiam Wszystkich. (2012/05/12 20:48)

u?ytkownik116256


Ja też tu jestem. Pozdrawiam Wszystkich.



Cześć Krzychu:) (2012/05/12 20:49)

Roxola


Ja też jestem. A jaki był temat? Tak pytam, bo trudno się domyślić, a Jurek kazał pisać w temacie. (2012/05/12 22:09)

karlik


Poczytać można   ........................      komentować nie warto        


      (2012/05/12 22:31)

cyprinus m


Witam wszystkich kolegów wędkarzy. 
Na ostatniej zasiadce wędkarskie poruszył wszystkich wędkarzy  drażliwy temat, a mianowicie czy Społeczna Straż Wędkarska ma prawo legitymować nasze dokumenty.
Ponieważ zachowują się arogancko , cwaniacko , blaszki sobie poprzyszywali i udają nie wiadomo kogo, dlatego powstały takie dyskusje więc zamieściłem je na forum....


Zrozumiałe jest że jest regulamin amatorskiego połowu ryb w którym jasno napisane jest że mają do tego prawo... wycinek z ustawy 

----------------------------------------------------------------------------------------- 

Witam wczoraj łowiliśmy z kolegami na Wiśle odcinek administrowany przez ” Prywatne Gospodarstwo Rybackie Pana Kaczmarka”

Nadpłynęli strażnicy z Państwowej Straży Rybackiej zastali mnie siedzącego przed czterema wędkami.

Kulturalni, grzeczni, opanowani pełen profesjonalizm .

Tłumaczyłem że kolega popłynął na drugą stronę Wisły bo zapomniał kilku rzeczy z samochodu.


Poczekali na niego, pouczyli go że przed popłynięciem powinien jednak wyjąć wędki zwody nawet jeśli to trwało tylko chwilę.


Sprawdzili nam pozwolenia , rejestry (ryb jeszcze żadnych nie mieliśmy).


Spytali czy nie widzieliśmy jakiś kłusowników stawiających sieci .

Odparliśmy że owszem ale był to rybak pana Kaczmarka stawiający sieci na tarlisku leszcza .


Strażnicy odparli zniesmaczeni ze my jak i rybacy możemy odławiać leszcza na tarle bo leszcz nie ma okresu ochronnego.



Obawiam się że gdyby to byli gorliwi koledzy z SSR To miałbym sąd grodzki sankcje karne, i

pozbawienie dożywotnio karty wędkarskiej.


Pytanie: czy podlegają jurysdykcji Społecznej SR wody administrowane przez Państwowe GR i Prywatne GR. Jeśli tak to w jakim stopniu.

(2012/05/12 22:49)

Iras1975


"Strażnicy odparli zniesmaczeni ze my jak i rybacy możemy odławiać leszcza na tarle bo leszcz nie ma okresu ochronnego."

Leszcze w okresie tarła można łowić wędką, ale na tarlisku wędkarzowi nie wolno. Powinien opuścić to miejsce jeśli zauważy tarło ryb.

(2012/05/12 22:55)

Roxola


Irek, Ty też jesteś strażnikiem? Myślałam, że tylko profesjonalne odpowiedzi, doświadczonych strażników będą zaliczane.

No wiesz co? To ja zadam pytanie. Co powinien zrobić zawodnik na zawodach wędkarskich, jeżeli wylosuje

stanowisko i okaże się, że właśnie tam w trzcinie wyciera się leszcz? Powinien opuścić swoje stanowisko? (2012/05/12 23:22)

Iras1975


Zawodnik powinien opuścić to stanowisko, a właściwie to nie powinien go zajmować. (2012/05/12 23:29)