Zaloguj się do konta

Społeczna Straż Rybacka Powiatu Sochaczewskiego

utworzono: 2011/08/04 21:08
mariusz1236543

Co sądzicie o istniejącej w Sochaczewie  Społecznej Straży Rybackiej i czy spełnia ona swoje zadania.  [2011-08-04 21:08]

A coś z nimi nie tak? Jeśli tak, to pisz o tym. [2011-08-05 16:15]

mariusz1236543

Witam Kolego.W sumie maje pytanie było skierowane praktycznie do kolegów z Koła Sochaczew-Miasto. Nie chciałbym krytykować naszej SSR gdyż przez wiele lat sam byłem strażnikiem , ale od chwili gdy zostałem sekretarzem koła czas nie pozwala mi na dokonywanie kontroli i dobrowolnie zrezygnowałem z tej funkcji.Uważam , że aby dobrze coś robić to trzeba się całkowicie zaangażować w wykonywaną pracę.Funkcja sekretarza pochłonęła mój i tak skromny wolny czas całkowicie.Ale do rzeczy.Przez ostatni rok na naszym terenie brak jest jakiejkolwiek kontroli na odcinku rzeki Bzury przepływającej w granicach administracyjnych miasta.Obecny Komendant SSR na kilkakrotne prośby zarządu Koła ( w tym również na piśmie) nie udzielił odpowiedzi czy takie kontrole się odbyły , natomiast motywuje to tym ,że nie otrzymuje z naszego koła dodatkowych pieniędzy na delegacje dla strażników.W myśl regulaminu SSR straż wyposaża i wspomaga finansowo Okręg który wspólnie w porozumieniu ze starostą tę straż powołał do życia.Koło może  przeznaczyć jakieś pieniądze jedynie( w geście dobrej woli , widząc współpracę ze strony SSR- czego praktycznie w chwili obecnej nie ma) na zwiększenie ilości kontroli , ewentualnie na doposażenie.Do tego roku wszystkie delegacje strażników SSR pokrywało koło , a kontroli na rzece przepływającej przez miasto nie było.Brak jest współpracy straży z policją ( nie ma żadnych kontroli ).Docierają do zarządu sygnały , że strażnicy  kontrolują jedynie tam gdzie można wypisać delegację na samochód , a po kontroli zostają łowić sobie rybki nie zawsze zgodnie z regulaminem( RAPR) - i w ten oto sposób mają darmowy wyjazd na ryby.( nieetyczne)Ten problem jest jednym z wielu które dotyczą Naszej straży. [2011-08-05 19:09]

Sieciech

W takim razie gdzie sochaczewscy SSR-owcy prowadzą kontrolę jak nie na Bzurze? Nigdzie nigdy ich nie widziałem [2011-08-06 15:14]

marekr

Moim skromnym zdaniem (odnośnie SSR) jest dokładnie tak jak to przedstawił mariusz1236543
[2011-08-08 08:45]

jeżeli SSR nie funkcjonuje jak należy trzeba zwołać zebranie koła i poruszyć ten bardzo ważny temat.Kiedy nie ma patroli nad wodą kłusownictwo kwitnie a Państwowa SR nie poradzi sobie ze wszystkim w związku z problemami kadrowymi. Musicie ruszyć ten temat. Co do delegacji za przejechane kilometry w patrolu to zwraca Okręg PZW u nas tak akurat jest i nie ma żadnych problemów. pozdrawiam i życzę aby Wasza Straż zaczęła funkcjonować. [2011-08-15 13:12]