Spodniobuty wędkarskie-jakie wybrać?

/ 51 odpowiedzi
rungem


Dziękuje bardzo. A jeżeli o zimne pory roku to raczej wybrać neopren niż gumę? (2011/03/27 16:52)

u?ytkownik32263


W zimno neopren lub oddychacze, w gumie dupsko i jajka sobie odmrozisz;) (2011/03/27 16:57)

rungem


A co sądzicie o spodniobutach firmy Shakespeare, Abu Garcia, York, Daiwa, czy Ron Thompson za ok. 300zł? Czy któraś z tych firm jest godna polecenia za tą cenę, czy lepiej trochę dołożyć? (2011/03/27 17:36)

nicponios


ja kupiłem w tamtym sezonie(wrzesień) CORMORANY 2010 i jestem z nich zadowolony, bo wyciągnąłem dzięki nim kilkanaście szczupaków (najwiekszy, mój rekord życiowy 68cm [nie jestem zapalonym spinningista]). Fakt że oddałęm je na reklamacje bo przeciekały troszke w kroku, ale to prawie we wszystkich tak jest, terraz dostane kolejne nowe spodenki i do nastepnego sezonu, bo pewnie też je oddam(przeciek). Dałęm za tę przyjemność 265zł(allegro)Brodziłem w nich od wrzesnia do pierwszego lodu po 5-6 godzin i dopiero tak przy 6 godzinie w listopadzie zaczeło mi byc zimno w stopy, pod spodniobutami miałęm skarpetki+skarpetki wojskowe+dresy+2podkoszulki+2 bluzy+polar i było pierwszorzędnie do tej 5-6godz brodzenia.POLECAM Z CZYSTYM SUMIENIEM.http://allegro.pl/spodniobuty-neoprenowe-cormoran-44-45-i1510538231.html
//szukajac tych cormoranów 4mm, widziałem 5mm(320) na co bym zwrócił uwage gdybym teraz kupował neopreny
Życze udanego sezonu i pozdrawiam. (2011/03/27 21:33)

rungem


A jeśli o zamawianie z internetu chodzi to czy przyjmują reklamacje, jeżeli by na przykład przeciekały, bo nie wiem czy kupić w necie czy lepiej w sklepie? (2011/03/28 12:57)

pawelz


Radze dokladnie dopytac sprzedawce o wymiary portek.
Robia teraz takie, ze nie pasuja na nikogo. Albo buty masz dobre a spodnie na dryblasa, albo spodnie dobre na dlugosc a but na dziecko. Nie jestem jakos specjalnie niewymiarowy :) ale mialem duzy problem z doborem spodniobutow. Przy wzroscie 183 i bucie 44 praktycznie z tych tanszych nic sie nie nadawalo. Pelna rozmiarowke robia renomowane firmy ale tu ciezko o cos ponizej 700 zl. (2011/03/28 13:48)

rungem


A co myślicie o tych spodniobutach: http://www.decathlon.com.pl/PL/spodniobuty-klasyczne-kamu-85511454/ (2011/03/28 14:12)

pawelz


Powiem Ci tak. Mialem do czynienia (posrednio i bezposrednio) z wieloma modelami neoprenow. Generalnie w tej cenie wszystkie prezentuja podobny poziom. Bierz te w ktorych bedzie Ci najwygodniej, chodzi o wymiary. (2011/03/28 14:37)

TABUN


Szukam dobrych woderów-co radzicie,z jakiego materiału maja być wykonane?
 Podeszwa protektor guma czy filc?

ZAINWESTOWAĆ W WODERY Z ZINTEGROWANYMI BUTAMI CZY POPROSTU NIE PRZEPŁACAĆ I KUPIĆ ZWYKŁE WODERY Z GUMOWYM BUTEM ?

CO TO JEST MATERIAŁ NEOPREN? JAK SIE TO NOSI, CZY NIE POCI SIĘ E TYM CIAŁO?? WYGODNE??? (2012/11/25 19:17)

78darekb


Kolego posiadam spodniobuty jaxon te ostatnie z Twojej propozycji jestem z nich super zadowolony przed nimi mialem neopreny prawda ze byly lzejsze wygodniejsze ale tez ten material jest delikatniejszy brodze w wodzie w ktorej jest masa galezi po prostu je podarlem  wiec polecam to co posiadam od 2 lat krotszych butow nie polecam poniewaz nieraz te pare cm potrafi brakowac i wygodniej sie nosi na szelkach jedyny mankament jaki maja to zsuwajace sie z spinek szelki najlepiej ustawic je do swojego wzrostu i przeszyc nicmi

Pozdrawiam

(2012/11/25 20:04)

Jacoslaw


http://forum.wedkuje.pl/post/wodery-wasze-propozycje/563889/0

Pozdrawiam. (2012/11/26 17:39)

maras74


witam,proponuje poszukać czegoś z firmy Lexpo chyba, że potrzebujesz ciepłe to wtedy polecam neopreny. Sam musisz podjąć decyzję. Zależy do czego i w jakiej porze roku będziesz ich używał. Zimą w zwykłych zamarzną ci jaja a latem w neoprenie się ugotują na twardo. ;)pzdr. Maras (2012/11/26 17:49)

koper534


ja polecam po prostu wodery z miękkiej gumy firmy Demar,mam polecam...szczerze to są one jak dla mnie wygodniejsze od tych jaxonów, mam jedne na sprzedaż...stan bdb jaony lub Demary 43 i 45 używane :) pozdrawiam (2012/11/26 17:52)

TABUN


MACIE RACJE

SŁYSZAŁEM OD WIELU WEDKARZY ZE NEOPREN STRASZNIE ŁATWO DZIURAWI SIE NA KRZAKACH I GAŁĘZIACH,

A JAKA PODESZEW WYBRAĆ PRZY BRODZENIU W RZEKACH I JEZIORACH GUMA CZY FILC?? (2012/12/06 11:36)

TABUN


KOLEGO KOPER MASZ LINK LUB FOTKI + CENA ZA TOWAR KTÓRY OFERUJESZ?? (2012/12/06 11:37)

Wonski79


zobacz też to, w sklepie wędkarskim będą droższe :

http://progress-bhp.pl/p437,spodniobuty.html (2012/12/06 12:27)

J-A-C-E-K


Musisz sobie zadać pytanie do czego one mają Ci służyć? Morze, rzeka, jezioro, pory roku. (2012/12/06 13:02)

pawelz


MACIE RACJE

SŁYSZAŁEM OD WIELU WEDKARZY ZE NEOPREN STRASZNIE ŁATWO DZIURAWI SIE NA KRZAKACH I GAŁĘZIACH,

A JAKA PODESZEW WYBRAĆ PRZY BRODZENIU W RZEKACH I JEZIORACH GUMA CZY FILC??

Nie wiem skad taka opinia o neoprenach. Chyba ktos do konca nie wiedzial co mowi.
Mam i neopreny i oddychacze i gumiaki od wielu lat. Najszybciej darly sie zwykle gumiaki. Je kupuje raz na 1-2 lata jako takie szybkie do wlozenia latem. Jezdza caly czas w bagazniku auta. Sa tanie i nie chce mi sie nawet ich suszyc. I na tym koniec ich zalet.
Latem neopreny to raczej pomylka za wzgledu na temperatury. W nich chodze dopiero od pazdzeirnika. Oddychacze sa optymalne, ale musi byc pod nie ciepla oddychajaca odziez. A to spory wydatek tak jak i same portki.
Dlatego ja stosuje zasade - szybkie letnie wypady to gumiaki, zimowe rybki to neopren a na dluzsze wyjazdy gdzie nie wylaze z portek caly dzien, to oddychacze.

Nie kupuj buto podklejonych filcem. Obojetne jakbys tego potem nie suszyl i tak sie dosc szybko odkleja. Czyba ze bedzie filc doszywany do podeszfy. Tak mam w butach do oddychaczy. No ale tu same buty kosztuja od 200 zl w gore. Najlepiej gruba guma.Zwlaszcza jesli nie brodzisz po gorskich rzekach. (2012/12/06 13:05)

TABUN


JA BEDE ŁOWIŁ WIOSNA LATEM I JESIENIA ZIMĄ RACZEJ NIE BO LOD NA JEZIORZE I RZECE

TAK JAK MÓWICIE TRZEBA MIEĆ I NEOPRENY NA WCZESNA WIOSNE I JESIEŃ I ODDYCHACZE NA LATO COBY JAJEK NIE PRZEGRZAC I PRZECHŁODZIC (2012/12/07 12:47)

michalsuski


Ja używam woderów saenger https://www.taniewedkarstwo.pl/wodery/122-wodery-sanger-pvc-rozm-42-nr-kat01501420088.html Tanie są ale jeszcze się nie rozwaliły. Głównie chodzę po rzece Wisłoce, jest płytka i stosunkowo nie posiada wystających elementów także wodery cały czas szczelne.
  (2017/08/08 11:24)

fadrian


Chciałbym spytać czy ktoś może korzystał z woderów marki pros dokładnie chodzi mi o wodery strong ,chciałbym poznać waszą opinie na temat tej firmy i ich produktów (2017/09/20 12:03)

mateusz-lewando


Witam.
Zwracam się do was z prośbą o pomoc w wybraniu spodniobutów
Do tej pory byłem użytkownikiem spodniobutów MIKADO UMS03. Niestety zaczęły nabierać wody.
Dodam że byłem zadowolony z ich użytkowania. Wytrzymały ponad 2 lata co tydzien na rybach w sezonie, łażenia po krzaczorach itp... .
Są to spodniobuty nylonowe.
Zastanawiam się nad kupnem spodniobutów pros sb01 standard z materiału plavitex.
Materiał nylonowy bardzo ładnie ocierał się o krzaki, kolce itp, czy plavitex nie będzie mniej trwały na tego typu uszkodzenia?
  (2017/10/25 08:51)