Zaloguj się do konta

Spodniobuty do wędkowania?

utworzono: 2011/10/26 21:58
Draq

Witam, jako że nie posiadam jeszcze łodzi( w przyszłym sezonie będzie), a woda już nie taka ciapła jak latem to i dostęp do miejscówek moich jest wręcz niemożliwy. Poszukałem spodniobuty na allegro takie: http://allegro.pl/mocne-spodniobuty-wodery-spodnie-wedkarskie-i1874903932.html ma ktoś takie? Nie przepuszczają wody i czy nie czuć zimna? Co najlepiej ubrać pod spód? Mam kalesony termoaktywne oraz spodnie wojskowe na podwójnym polarze.
Dobre jak do jesiennego łażenia po wodzie? :)
[2011-10-26 21:58]

obcy91

Cześć, wez sobie ta wersje z wzmocnieniami (taka jasna). Ja mam takie wodery tylko ze krótkie (Udowce ;)). Bardzo solidne wodery, nie raz nie dwa doszukiwałem sie dziur po zahaczeniu o jakieś badyle i nic. Z wierzchu jest guma, od środka materiał.  Za ta cenę na prawdę warto. 
Co ubrać pod spod to zobaczysz :) jak Ci bedzie zimno w tym co masz to wykombinujesz cos innego. 
Ps. gdzie kupiłeś te spodnie?              [2011-10-26 22:22]

obcy91
Draq

A w lumpeksie za 75zł :D Już niejedną zimę mi grzały pupe na podlodowych połowach. Z tego co widziałem to w sklepach internetowych stoją po prawie 400 tylko wzór jest moro a ja mam czarno zielone;)
[2011-10-26 22:40]

pawelz

Obojetne co nie zalozysz pod gumiaki, jesli bedziesz duzo chodzil, to sie spocisz. Guma nie wchlonie wody wszystko bedzie wilgotne. Jesli bedziesz lowil stacjonarnie, od biedy moze byc. Jesli nie stac cie na oddychacze, kup neopreny. Te przynajmniej jakos wchlona pot. Nie oddychaja, ale tez nie bedzie na nich od srodka kropelek wilgoci. Ja na zime zawsze przesiadam sie z gumiakow czy oddychaczy w neopreny. Malo biegam w tym czasie nad woda, wiec neopreny wystarcza mimo ze oddychajace wisza w szafie. A kalesony i polar pod neopren w zupelnosci starcza.
[2011-10-27 08:23]

Pavlo spininngista

A ja polecę ci coś takiego http://allegro.pl/spodniobuty-neoprenowe-4mm-rozm-44-45-behr-gratis-i1899864103.html,ja używam drugi sezon i nie mam z nimi żadnych problemów.Wodery nie są tanie ale warte swojej ceny.Musisz się zastanowić o jakich porach roku będziesz łowił,jeżeli tylko latem to gumowe wystarczą lecz jesienią już zmarzniesz stojąc w wodzie co nie grozi ci w neopranach.Ja brodzę prawie cały rok od stycznia praktycznie do listopada i sprawdzają mi się jak najbardziej.Polecam [2011-10-27 09:19]

cytryn74

Ja mam neopreny Cormorana prawie identyczne jak te o których pisze Pavlo spininngista jednak ZDECYDOWANIE !! odradzam kupowanie takich które jak te mają kieszenie na przodzie ,ponieważ przy intensywnym spiningowaniu właśnie luzują się kieszenie na szwach i robią się małe a z czasem coraz większe dziurki przez które niestety dostaje się woda i trzeba je kleićWierz mi że tak jest bo sam tego doświadczyłem, [2011-10-27 12:17]