Spodniobuty Lexpo fishing

/ 8 odpowiedzi
Proszę posiadaczy o opinie na temat spodniobutów oddychajacych lexpofishing.Wydałem 450zł i mam je drugi sezon zaczeły przeciekac ale nie sa dziurawe.Po wędkowaniu przechowuje je według zaleceń producenta i sprzedawcy.
Strzegom


Proszę posiadaczy o opinie na temat spodniobutów oddychajacych lexpofishing.Wydałem 450zł i mam je drugi sezon zaczeły przeciekac ale nie sa dziurawe.Po wędkowaniu przechowuje je według zaleceń producenta i sprzedawcy.

Spodniobuty oddychające mają jeden słaby punkt są to szwy i tam najczęsciej puszczają przy intensywnym użytkowaniu,kilka już zdarłem.W tym przypadku wzmacniam szczeność szwów wklejając od wewnętrznej strony pasek cienkiej gumy klejem wodoodpornym.Znalazłem taki "szewski" wodoodporny za 4 zł,super trzyma.Gdzie ciekną łatwo sprawdzić.Spodniobuty do wanny i do portek nalać wody(portki odwracam na lewa stronę).VISION wytrzymały trzy sezony zanim zaczeły lać,JEXON po roku puszczała skarpeta. (2011/09/24 19:44)

kadab


Dzięki Strzegom.Zielony byłem w tym temacie a teraz jestem mądrzejszy,człowiek całe życie się uczy.Przytopie nogawy w wannie i podlepie od wewnatrz ciekawe czy ten klej co mi z nimi sprzedali bedzie sie nadawal. (2011/09/24 20:58)

Strzegom


Tak tylko on na wiele Ci nie starczy polecam klej o którym pisałem konsystencja zapach podobny do tego co byl w zestawie (2011/09/24 21:47)

Strzegom


A właśnie nie klej na mokre trzeba portki dobrze osuszyć (2011/09/24 21:48)

tomaszl888


W moich spodniobutach tez tak szukam dziur,najczesciej puszczaja na szwach (2011/09/24 22:22)

kadab


dzieki za pomoc (2011/09/25 12:20)

pawelz


Jesli to oddychacze, i to watpliwej jakosci to moze byc jeszcze inny powod.
Wszystkie oddychajace spodniobuty po pewnym czasie zaczynaja sie pocic a potem cieknac. I to nie na dziurach ani szwach. Po prostu taka jest konstrukcja materialu oddychajacego. I na to nic nie da sie poradzic. Sa specjalne impregnaty ale wtedy mozemy zapomniec o oddychalnosci. Uszczelniaja one po prostu te mikrootwory ktorymi oddycha material.

Kupujac spodniobuty z materialu oddychajacego starajmy sie kupowac sprawdzone firmy. Bardzo czesto zdarza sie ze te najtansze wytrzymuja max 1 rok i potem wymagaja interwencji. A wydajemy nie malo pieniedzy.

A co do szukania dziur. Jesli komus sie nie chce lac wody do wanny, moczyc jest prostszy sposob. Nie tak pewny ale w 90% skuteczny. Ja wkladam glowe do srodka portek i dokladnie zaciskam na szyi spodniobuty. Tak zeby nie wpadalo swiatlo. Jesli zrobimy to np w sloneczny dzien to przez kazdy otworek w gaciach widac wpadajace swiatlo. (2011/09/27 10:36)

kadab


dzieki pawelz.te gacie polecił mi sprzedawca a na dodatek pokazał mi swoje spodniobuty i powiedział mi ze  ma je trzeci sezon i nie ciekną.poza tym byłem u niego rok po zakupie zeby porównac swoje i jego i zapytac czy u niego tez powyzej gumiaka zrobiły sie tak jakby pechezyki powietrza i okazało sie ze ma to samo.MOGŁEM K.... ODDAC NA GWARANCJE A NIE POROWNYWAĆ.Kolejna zyciowa lekcja!!!!!!!! (2011/09/27 18:25)